رئیس آموزش و پرورش منطقه 19 از توسعه مکان های آموزشی می گوید افتتاح 5 مدرسه خیّرساز در مهرماه سال جاری


واضح است که منطقه 19 تهران که در جنوبی ترین بخش تهران قرار دارد، یکی از نقاط مهاجر پذیر شهر تهران به حساب می آید و روز به روز به آمار جمعیتی این منطقه اضافه می شود و این موضوع نیاز به ساخت مدارس جدید را در این منطقه افزایش می دهد. با توجه به آمارهایی که از سوی کارشناسان آموزش و پرورش منطقه اعلام شده است، هرسال هزار دانش آموز به منطقه 19 تهران اضافه می شود که تامین فضاهای آموزشی، دست یاری و حمایت نیکو کاران و خیرین می طلبد. تکه نوزدهم پایتخت در این اواخر رشد و پیشرفت قابل توجهی در زمینه مدارس خیّرساز داشته است و هم اکنون جزو مناطق برتر تهران به لحاظ ساختمان های آموزشی به حساب می آید. در این خصوص با «احمد موسوی » رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه 19گفت و گویی انجام داده ایم.


*منطقه 19تهران در سال های گذشته  با کمبود فضاهای آموزشی برای دانش آموزان همراه بود،وضعیت فعلی مکان های آموزشی منطقه را چطور ارزیابی می کنید؟

 در این منطقه، مدارس 2 شیفته و حتی کانکس های کوچک، محل تحصیل دانش آموزان بودند و این مسئله دلمشغولی زیادی برای والدین، دانش آموزان و مسئولان مدارس ایجاد کرده بود و به عنوان دغدغه ای بزرگ برای مسئولان آموزش و پرورش به حساب می آمد. به حول قوه الهی با جذب خیرین و نیکو کاران و مشارکت خودجوش فرهنگیان منطقه در زمینه مدرسه سازی تحول بزرگی در این منطقه رخ داده است .
*از یک تحول بزرگ در منطقه گفتید، چه اتفاق خوشایندی برای دانش آموزان منطقه به وجود آمده است ؟
سال گذشته در مجتمع 9 دی، 3 مدرسه در کنار هم ساخته شد و استخر شهید مطهری در سال 91 به بهره برداری رسید. هم اکنون 5 پروژه مهم در حال ساخت و آماده بهره برداری در این منطقه وجود دارد، که با بهره برداری از آن می توانیم، مدارس 2 شیفته را از بین ببریم و پاسخگوی مهاجران، در منطقه باشیم .
*همانطور که اشاره کردید ،5 مدرسه خیّرساز در منطقه 19 تهران در حال ساخت و بهره برداری است،در این باره  بیشتر توضیح می دهید ؟
پروژ 9 کلاسه روستای قلعه حاج موسی، در 3 طبقه احداث شده است و در شهریور امسال  به بهره برداری می رسد. همچنین مدرسه« ذوالفقاری» که یک مدرسه 22 کلاسه  است به همت خیّر مدرسه ساز آقای زنوزی با 800 میلیون تومان ساخته شده است و تا مهر ماه امسال افتتاح خواهد شد . مدرسه 9 کلاسه« اسماعیل آباد» در بخش آفتاب که از سوی سازمان های مدارس خارج از کشور با هزینه یک میلیارد و 400 میلیون تومان احداث شده است آماده بهره برداری است و مدرسه 6 کلاسه« کیهانی»در محله نعمت آباد، مدرسه «امام حسین» که خیر مدرسه ساز «روستایی » ساخت آن را به عهده گرفته است از دیگر پروژه های در حال ساخت در سال 93 است.

* با این شرایط وضعیت مکان های آموزشی منطقه 19 تهران رونق گرفته و بسیاری از مشکلات پیش رو از بین رفته است ؟
شاید اینطور به نظر برسد اما همانطور که می دانید هر سال بر تراکم جمعیتی شهروندان این منطقه اضافه می شود و نمی توانیم بگوییم که دیگر در این منطقه با کمبود مدرسه مواجه نخواهیم بود. به همین دلیل همواره تلاش می کنیم در جذب خیرین و ساخت و تجهیز مدارس کوشا باشیم و از هیچ تلاشی فرو گذار نباشیم .

 

مریم قاسمیمنتشر شده در تاریخ ۱۳۹۳ يکشنبه ۲۹ تير
کدخبر:449منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۳ بيست و نهم تيرلینک خبر: http://www.khayerinemadresesaz.ir/Pages/News-449.aspx