با حضور مدیرکل آموزش و پرورش شهرتهران انجام شد؛ دفتر نمایندگی خیرین مدرسه ساز منطقه3 تهران افتتاح شد


آیین افتتاحیه دفتر نمایندگی مجمع خیرین مدرسه ساز منطقه 3 تهران با حضور آقای باقری مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران،نعمت بنی آدم رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران، راه پیما مشاور مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، جمعی از مسئولین اداره کل نوسازی مدارس استان تهران ، مدیران مدارس خیر ساز و جمعی از خیرین مدرسه ساز منطقه 3 تهران در سالن برهان آموزش و پرورش این منطقه برگزار گردید.
 
در این مراسم ماجدی مدیر منطقه ضمن خیرمقدم حضور میهمانان ، خیرین مدرسه ساز منطقه 3 را معرفی کرد و از تلاش و زحمات خیرین قدردانی کرد.
خیرین مدرسه ساز نیز خود را معرفی و درخصوص احداث مدرسه تحت پوشش خود توضیحاتی را ارائه کردند .
سپس مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران ضمن تشکر از خیرین به این نکته اشاره کردند کسانی که دست دهنده دارند و بخشنده هستند درواقع نمایندگان خداوند بر روی زمین می باشند باقری اظهار داشت : کسی که می بخشد کار خدا گونه ای انجام می دهد و آنچه را  که خدا از ما توقع دارد در عمل پیاده می کند و ما باید تمرین کنیم تا به این خصلت الهی دست یابیم.
وی به اهمیت مدرسه سازی تاکید کرد و گفت: مدرسه با بقیه اماکن فرق دارد. خیرین ممکن است کارهایی دیگری انجام دهند ولی جنس مدرسه سازی فرق می کند و از بقیه کارهای خیر بالاتر است و در ادامه اضافه کرد : ساخت مدرسه به این جهت ارزشمند است زیرا زمینه تربیت که کار خدایی است را فراهم می نماید. تهران در بحث فضای آموزشی فقیرترین استان های کشور می باشد. شهر تهران با میانگین کشوری بسیار فاصله دارد. شاید اگر در زمینه مدرسه سازی ضعیف عمل کنیم تهران مثل ده های قبل شود که در دو شیفت فعالیت می کردند
باقری با اشاره به اینکه حل مساله کمبود فضای آموزشی در تهران نیازمند عزم ملی است تصریح کرد: نهادها و سازمان ها مثل اداره اوقاف و شهرداری می بایست وظایفشان را انجام دهند، وظایفی که قانون در شورا سال 72 برعهده شان گذاشته است .
مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران ادامه داد: کشور زمانی آباد خواهد شد که  مدارس آباد شوند. در دنیای امروزی مهمترین شاخص برای توسعه، توجه به تربیت پیش از دبستان است.
مدیرکل آموزش و پرورش نیز با بیان اینکه درمنطقه 3 تهران بدلیل داشتن خیرین فعال پیشنهاد می شود که در این منطقه مجمع خیرین مدرسه داشته باشیم.
در پایان مدیرکل اموزش و پرورش و رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز از خیرین مدرسه ساز منطقه 3 تهران تقدیر و تشکر به عمل آوردند.  
 


منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۳ آبان
کدخبر:1856منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۷ بيست و سوم آبانلینک خبر: http://www.khayerinemadresesaz.ir/Pages/News-1856.aspx