با حضور مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران انجام شد؛ آئین افتتاح دفتر نمایندگی خیرین مدرسه ساز منطقه 5 تهران برگزار شد


آیین افتتاحیه دفتر نمایندگی مجمع خیرین مدرسه ساز منطقه با حضور باقری مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران ، دکتر ندیری مدیر منطقه 5 ، دکتر خسروآبادی شهردار منطقه 5 ، دکتر صالح نیا امام جمعه غرب تهران ، راه پیما مسئول مجمع خیرین اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران، جمعی از مسئولین اداره کل نوسازی مدارس استان تهران ، مدیران مدارس خیر ساز و خیرین مدارس منطقه 5 در سالن کنفرانس برگزار شد .
 
در ابتدا مدیر آموزش و پرورش منطقه 5 گزارش اجمالی ازکمبود فضای آموزشی منطقه 5 تهران ارائه داد و اظهار داشت : کمبود فضای آموزشی، آموزش و پرورش منطقه5 تهران جدی است.
 
مساحت كل آموزش و پرورش منطقه5 تهران171684 کیلومترمربع است و براساس سرشماری سال 1395 مرکز آمار ایران آمار جمعیت ساكن درمحدوده آموزش و پرورش منطقه 5 تهران 347369خانوار و  1034693 نفر می باشد . آمارجمعیت دانش آموزان منطقه 5 و 22 شهرتهران 405 124 و آمار مدارس آموزش و پرورش منطقه 5 (به تفکیک دولتی و غیردولتی) مدارس غیردولتی 243  و مدارس دولتی 228 و در مجموع آمار مدارس 471 مدرسه می باشد .
 
وی کمبود فضای آموزشی منطقه 22 شهرداری را 116 مدرسه و در منطقه 5 شهرداری 24 مدرسه دانست و تاکید کرد : کمبود فضای آموزشی، آموزش و پرورش منطقه   5 تهران جدی است.
 
در ادامه این مراسم مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران اظهار داشت :  كسانی كه دست دهنده دارندو بخشنده هستند ، نمایندگان خداوند بر روی زمین هستند . كسی كه می بخشد كار خدا گونه ای انجام می دهد و آنچه را  كه خدا از ما توقع دارد را در عمل پیاده می کند و ما باید تمرین كنیم این خصلت الهی رو داشته باشیم .
 
مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران به اهمیت مدرسه سازی اشاره نمود و گفت : مدرسه با بقیه اماکن فرق دارد خیلی خیرین كارهایی دیگری انجام می دهند ولی جنس مدرسه فرق می كندو  چند سرو گردن از بقیه كارهای خیر بالاتر است . ساخت  مدرسه به دو جهت ارزشمند است اول اینکه  زمینه تربیت كه كار خدایی است فراهم می نماید .  اولین مربی و اولین معلم خداست ، سپس انبیاء را برای این كار می فرستدو  بعد معلمین پدرومادرها این كار را تقویت می كنند . جای این تربیت در مدرسه است اگر كسی مدرسه می سازد یعنی مكان و محیط این كار را فراهم می نماید .
 
وی به بیان دومین ارزش ساخت مدرسه پرداخت و ادامه داد : دوم اینکه خود مكان كار تربیتی می كند و برای همین است که ما به  مكه و حرم امام حسین (ع) وخدمت آقا امام رضا (ع ) در مشهد مقدس می رویم .  اگر یك مدرسه ای بسازیم كه روح داشته باشد و  زنده باشد دانش آموزان یاد می گیرند که كار خیرانجام دهند .
 
 باقری افزود : نكته سوم اینکه ،  تهران در بحث فضای آموزشی فقیرترین بخش كشور می باشد. ما نمی خواهیم پایتخت شهر اول كشور باشدبلکه می خواهیم  به میانگین برسیم زیرا با میانگین کشوری بسیار فاصله داریم  لذا دولت با تمام قوا باید به کمک بیاید و با بودجه های موجود این کار حل شدنی نیست .  نهادها و سازمان ها مثل اوقاف و شهرداری می بایست وظایفشان را  انجام دهد ، ظایفی كه قانون در شورا سال 72 برعهدشان گذاشته است . و حل این مشکل نیازمند عظم ملی است . در شورای شهر تهران رئیس شورا اعلام كرده است در منطقه 22 هر چقدر مدرسه بسازید ما زمین تأمین می كنیم  و من هم امیدوارم خیرین بیایند تا كار رو جلو ببریم و عملیاتی نماییم .
 
مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران تصریح کرد : مطلب آخر این که از همه مدیران مدارس سپاسگزارم  زیرا كشور زمانی کشور آباد خواهد شد که  مدارس آبادی داشته باشد.  در دنیای امروزی  مهمترین شاخص برای توسعه ، توجه به تربیت پیش از دبستان است  نگاه نمی كنند چند سد ، چند جاده ، چند پل بنا شده است . آنچه مهم است ، این است که برای پیش دبستان چه كارهایی انجام گرفته است . اگر برنامه تدوین شده باشد ، کشور در حال توسعه است و یا توسعه یافته است اگر نباشد ،  امیدی به توسعه آن کشور نخواهد بود . من امیدوارم همكارانم بتوانند با این تلاشهایی  كه خیرین انجام می دهند آنها نیز كار ارزشمندشان را با كیفیت بالایی انجام دهند .  
 
وی در پایان سخنان خود  از تلاش همه خیرین ،  مدیران مدارس ،  مسئولین منطقه 5 ، کارکنان اداره نوسازی تشکر نمود و اظهار کرد : امیدوارم  شاهد این باشیم كه با آبادانی و توسعه مدارس و مراكز تربیتی پیش از مدرسه و پیش از دبستان ،  آبادانی و توسعه كشور اسلامیمان فراهم گردد . 


منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۳ آبان
کدخبر:1850منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۷ سيزدهم آبانلینک خبر: http://www.khayerinemadresesaz.ir/Pages/News-1850.aspx