گفت گویی جذاب با جوان ترین خیر مدرسه ساز شهر تهران به وصیت پدرم عمل کردم و مدرسه ساز شدم


امید میرمحمدی خیر مدرسه ساز شهر تهران است که در سال 94 مدرسه ای به نام پدرش ساخت و تحویل آموزش و پرورش داد. وی از آن دسته فرزندان صالحی است که برای عمل به وصیت پدر تلاش بسیاری کرد.

  عمل به وصیت پدر

 
امید میرمحمدی فرزند مرحوم غلامرضا میرمحمدی پس از فوت پدر بنا بر وصیت پدر تصمیم به ساخت مدرسه می گیرد وی در این خصوص گفت: پدرم به آموختن تحصیل بسیار علاقه داشت. وی همیشه به این موضوع اعتقاد داشت که همه دانش آموزان باید از نعمت تحصیل رایگان و با کیفیت برخوردار باشند. متاسفانه در زمان حیاتش موفق نشد این نیت خود را عملی کند و وصیت کرد که مدرسه ای به نامش بسازیم. پدرم در سال 80 فوت کرد و بالاخره در سال 94 توانستم وصیت پدر را عملی کنم و مدرسه ای را در منطقه 18 بسازم و به دانش آموزان این منطقه تحویل دهم.
 
با دیدن دانش آموزان بسیار روحیه می گیرم
 
امید میرمحمدی در ادامه گفت: هر زمان که به مدرسه سر می زنم از دانش آموزان مدرسه انرژی و روحیه می گیرم و از دیدنشان بسیار خوشحال می شوم. وی در ادامه به نیت اکثر خیران اشاره کرد و گفت: همه خیران از جمله خود من، این نیت را داریم که مدرسه ای که می سازیم دانش آموزان در آن به رایگان تحصیل کنند و هر کودکی با هر سطح مالی و خانوادگی بتواند از تحصیل بهره مند شود. 

خاطره جذاب در زمینه مدرسه سازی
 
امید میرمحمدی این فرزند خلف 28 ساله در خاطره جذابی که در مسیر ساخت مدرسه برایش اتفاق افتاد اشاره کرد و گفت: سالی که اقدام به ساخت مدرسه کردم درگیری مالی کوچکی داشتم و نگران بودم که پول ساخت مدرسه جور نشود. تصمیم گرفتم اگر خدای نکرده مشکل مالی در زمینه عمل به وصیت پدر پیش آمد ماشینم را بفروشم. ولی به لطف خدا مشکل مالی ام حل شد و توانستم مدرسه را بسازم.
 
وی در پایان به افرادی که توانایی مدرسه سازی دارند توصیه کرد و گفت: به نظر من افرادی که علاقمند به انجام کار خیر مدرسه سازی هستند تا زمانی که خود زنده هستند اقدام کنند شاید اگر وصیت کنند کسی نباشد که وصیت آنها را عملی سازد.
 
فاطمه ناگهی 

 منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۰ اسفند
کدخبر:1736منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۶ بيست اسفندلینک خبر: http://www.khayerinemadresesaz.ir/Pages/News-1736.aspx