عضو هیات مدیره مجمع خیرین مدرسه سازشهر تهران؛ مدرسه سازی هزینه های کلان نمی خواهد


احترام فرنو عضو هیات مدیره جامعه خیرین مدرسه ساز کشور و مجمع شهر تهران، ازنخستین بانوانی است که از آغاز راه مدرسه سازی پر توان در این راه قدم گذاشته و به قول معروف، خاک این راه را خورده است. این بانوی نیکوکار که بیش از 20 سال در این عرصه فعالیت داشته ،در آغاز با هدف اجرای وصیت همسر خود، وارد این مسیر شده و معتقد است که حضور آن مرحوم را در تمام این سال ها در کنار خود احساس کرده است.
 
 
فرنو در گفت و گو با خبرنگار مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران گفت: پس از فوت همسرم ماه ها در افسردگی و اندوه مرگ ایشان می گذراندم تا اینکه روزی تصمیم گرفتم برای شادی روح آن مرحوم، به وصیتش که ساخت مدرسه ای  که در آن زمان به مبلغ 20 میلیون تومان بود عمل کنم و خوشبختانه با یاری فرزندانمان توانستیم این امر با ارزش را محقق کنیم.
وی در خصوص اهمیت ساخت مدارس افزود: زمانی که فعالیت خود را در مجمع آغاز کردم گاهی به مناطق محروم سفر می کردیم، دیدن کودکانی که بدون کفش و لباس مناسب در این نواحی به مدارس می آیند بسیار دردناک بود؛ از همان موقع تصمیم گرفتم تا زمانی که توانش را دارم برای بهبود وضعیت تحصیل دانش آموزان تلاش کنم. شاید واقعا لازم است افرادی که تمایل کار نیک دارند در این مناطق حضور یابند تا ضرورت و ارزش این امر را دریابند.
عضو هیات مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران در ادامه تاکید کرد: بسیاری از مردم گمان می کنند که برای حضور در این عرصه و انجام کار نیک لزوما باید دارای سرمایه کلان و یا بودجه قابل توجهی باشند، در صورتی که این باور کاملا اشتباه است و آنچه در این مسیر اهمیت دارد خلوص نیت و حس بخشندگی افراد است.
این بانوی خیر در پایان تاکید کرد: دعوت نیک اندیشان  به این عرصه علاوه بر اینکه موجب فرهنگسازی و ارزش آفرینی می شود می تواند در زندگی شخصی این افراد نیز تاثیر مثبتی داشته باشد.
 
فاطمه نبی پور 


منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۱ آذر
کدخبر:1680منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۶ بيست و يکم آذرلینک خبر: http://www.khayerinemadresesaz.ir/Pages/News-1680.aspx