گفتگو با شکیبا خدیر بانوی نیک اندیش تهرانی؛ آرزوی پدرم را با ساخت مدرسه برآورده کردم


شکیبا خدیر یکی از بانوان نیک اندیشی است که سال گذشته در محله یوسف آباد تهران مدرسه ای را به نام پدر مرحومش ساخت.وی با وجود گذشت 10 سال از فوت پدرش توانست رویای پدرش را به واقعیت تبدیل کند. مدرسه خدیر در اول مهر ماه سال گذشته رسما افتتاح شد و در اختیار 165 دانش آموز دختر قرار گرفت.


 شکیبا خدیر بانوی نیکوکار تهرانی، درباره کار خیری که انجام داده است گفت: پدر مرحومم "حاج علی اصغر خدیر"خیلی به انجام کار خیر به خصوص"ساخت مدرسه" علاقه داشت ولی متاسفانه عمرش کفاف نداد که رویای خود را عملی سازد. با وجود گذشت ده سال از فوت پدرم  من تصمیم گرفتم کار مدرسه سازی را که هم آرزوی پدر مرحومم بود هم آرزوی خودم را برآورده کنم.
 وی در ادامه به احساس خوب انجام کار خیر اشاره کرد و گفت: احساس انجام کار خیر برایم خیلی بی نظیر و متفاوت بود و هیچ وقت این حس خوب را تجربه نکرده بودم. اولین احساس خوبی که در زندگی ام داشتم به دنیا آمدن پسرم بود و دومین ذوق زندگی ام این بود که توانستم با ساخت مدرسه صاحب این همه دختر خوب و مهربان شوم. اکثر روزها به مدرسه سر می زنم که این احساس خوبی برایم رقم می زند.
 خدیر در ادامه به اتفاق خوبی که در ادامه مدرسه سازی برایش اتفاق افتاده اشاره کرد و گفت: شب افتتاح مدرسه عمه ام خواب پدرم را دید که در جشن افتتاحیه حضور داشتند. نکته قابل توجه این بود که عمه ام از افتتاح مدرسه اطلاعی نداشت. من احساس می کنم که با انجام این کار خیر روح پدرم شاد است. همین که بچه ها به یادش هستند و یک صلوات هر روز صبح برایش می فرستند ویک کلمه و یا دعایی یاد می گیرند برای پدرم باقیات صالحات خوبی است.
این بانوی نیک اندیش در پایان به افرادی که از نظر مالی توانایی انجام کار خیر مدرسه سازی را دارند توصیه کرد و گفت که اگر شخصی علاقه به انجام کار خیر را  دارد برای این موضوع باید وقت بگذارد چرا که  پدر من با وجودیکه به که کار خیر مدرسه سازی علاقه بسیاری داشت اما وقتش را پیدا نکرد و خیلی زود از دنیا رفت. ولی خوشحالم که به عنوان یک فرزند توانستم آرزویش را برآورده کنم. هر چند مدرسه ای کوچک است اما احساسش خیلی بزرگ است.
فاطمه ناگهیمنتشر شده در تاریخ ۱۳۹۶ دوشنبه ۶ شهريور
کدخبر:1620منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۶ ششم شهريورلینک خبر: http://www.khayerinemadresesaz.ir/Pages/News-1620.aspx