مدیر آموزش‌وپرورش منطقه 14 اعلام کرد: خیرین مشکلات منطقه را تا حدود بسیاری برطرف کرده‌اند/ مشکل مدارس دوشیفت داریم


مدیر آموزش‌وپرورش منطقه 14 معتقد است خیرین مدرسه‌ساز در منطقه 14 تا حدودی توانسته‌اند نیاز این منطقه را به مدرسه مرتفع کنند؛ اما هنوز این منطقه به مدارس بیشتری احتیاج دارد.


مریم اجاقی معتقد است بافت فرسوده مدارس منطقه، یکی از معضلات آموزش‌و پرورش به حساب می‌آید و خیرین می‌توانند با همت خودشان، این منطقه را از مشکل بافت فرسوده که ممکن است در شرایطی برای بچه‌ها خطرناک باشد، مرتفع کنند. وی می‌گوید این تصور وجود دارد که اگر کسی می‌خواهد در مدرسه‌سازی سهیم شود، باید توان مالی زیادی داشته باشد؛ درصورتی‌که این‌طور نیست و حتی کمک‌های کوچک هم می‌تواند برای ساخت و تجهیز مدارس به کار برود.
مدیر آموزش‌وپرورش منطقه 14 می‌گوید: «درحال حاضر، مدرسه جدیدی در محدوده منطقه ساخته نمی‌شود و مجتمع امام علی(ع) آخرین مدرسه‌ای است که به همت یکی از خیرین منطقه ساخته شده است.» وی در ادامه با اشاره به اینکه بچه‌ها قدر این خیرین را می‌دانند، ادامه می‌دهد: «در سال 94-95، ۱۰جشنواره تقدیر از خیرین مدرسه‌ساز در مدارس خیرساز برگزار شد و بچه‌ها با افرادی که در این کار خیر مشارکت داشتند، آشنا شدند. در ضمن، مدرسه فیاض‌بخش نیز به‌عنوان برگزیده منطقه‌ای به استان معرفی شد.»
اجاقی در ادامه می‌گوید: «متأسفانه در منطقه ما مدارس دوشیفته به مشکل بزرگ تبدیل شدند و آموزش‌وپرورش تلاش می‌کند تا بتواند این مدارس را برای افزایش کیفیت آموزش، به یک شیفت تغییر دهد. در محدوده منطقه، 7 مدرسه ابتدایی دخترانه،4 مدرسه ابتدایی پسرانه و 6 دبیرستان اول پسرانه وجود دارد.»
وی در ادامه می‌گوید: «منطقه 14 در محدوده جغرافیایی بسته قرار گرفته است و چندین مدرسه به دلیل فرسوده‌بودن، استانداردنبودن و نامتناسب‌بودن جمعیت با فضای آموزشی منحل شده است و این مشکل با دست توانای خیرین مدرسه‌ساز رفع خواهد شد.»
ملیحه محمودخواه
 منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۲ ارديبهشت
کدخبر:1520منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۶ دوازدهم ارديبهشتلینک خبر: http://www.khayerinemadresesaz.ir/Pages/News-1520.aspx