احداث مدرسه برای کودکان اوتیسم پایتخت / وجود 400 دانش آموز مبتلا به اوتیسم در تهران


رئیس آموزش و پرورش استثنائی شهر تهران از احداث مدرسه دخترانه ، برای کودکان مبتلا به اوتیسم به همت خیرین مدرسه ساز خبرداد و گفت : 400 دانش آموز مبتلا به اوتیسم در شهر تهران وجود دارد که از این میان تنها 200 نفر در مدارس اوتیسم تحصیل می کنند.
 
 
وجیه الله پرویزی رئیس آموزش و پرورش استثنائی شهر تهران در گفتگو با خبرنگار مجمع خیرین مدرسه ساز گفت : 14 فروردین ماه روز جهانی اوتیسم بهانه ای شد تا به همراه مهندس چهاربند مدیر کل آموزش و پرورش و جمعی از مسئولین دیداری از مدرسه استثنائی پیک هنر (ویژه دانش آموزان اوتیسم ) داشته باشیم .
وی با اشاره به اینکه مهندس چهاربند در این بازدید  قول مساعد برای احداث مدرسه اوتیسم با کمک خیرین را دادند تصریح کرد: متاسفانه شهر تهران برای دانش آموزان اوتیسم با مشکل نبود فضاهای آموزشی مواجه است .
وی با تاکید بر اینکه شهر تهران مدرسه دخترانه برای کودکان مبتلا به اوتیسم ندارد افزود: در بازدیدی که از مدرسه استثنائی پیک هنر انجام شد قول مساعد برای احداث یک مدرسه در منطقه 6 داده شد.
رئیس آموزش و پرورش استثنائی شهر تهران اظهار داشت : در شهر تهران 400 دانش آموز مبتلا به اوتیسم وجود دارد که تنها 200 نفر آنها در مدرسه تخصصی اوتیسم فعالیت دارند و مابقی در مدارس استثنائی درس می خوانند .
پرویزی خاطر نشان کرد:امید است با کمک خیرین بتوانیم مشکل کمبود فضاهای آموزشی برای کودکان مبتلا به اوتیسم مرتفع سازیم . 
 
نزاکت الهیاری 
 


منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۵ يکشنبه ۲۲ فروردين
کدخبر:1106منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۵ بيست و دوم فروردينلینک خبر: http://www.khayerinemadresesaz.ir/Pages/News-1106.aspx