۱۳۹۸ دوشنبه ۲۲ مهر - 10/14/2019 9:20:03 PM / تهران - 9:20 عصر
آرشیو خبر کد خبر: 1842  
با حضور رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران انجام شد؛

گردهمایی اعضای دفاتر نمایندگی مجمع خیرین مدرسه ساز با مناطق آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد / مقدمات تفاهم نامه جامعه خیرین مدرسه ساز با سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران انجام شد

گردهمایی اعضای دفاتر نمایندگی مجمع خیرین مدرسه ساز در مناطق آموزش و پرورش شهر تهران با حضور سعید اوحدی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، باقری مدیرکل آموزش و پرورش شهرتهران، علی شهری مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران، نعمت بنی آدم ریس مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران، اعضای هیات مدیره ،مسولان نمایندگی مجمع تهران و جمعی از کارشناسان مشارکتهای مردمی، انجمن اولیا و مربیان، روابط عمومی مناطق 19گانه آموزش و پرورش شهر تهران در اردوگاه شهید چمران تهران برگزار شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۷ چهارشنبه ۲ آبان ساعت 00:00 تعداد بازدید : ۲۷۸
 
به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران، در ابتدای مراسم قربانی مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران ضمن خوش آمدگویی به میهمانان بر استفاده از ظرفیت های پایتخت در خصوص جذب خیرین اشاره کرد و گفت :تهران چند برابر سایر استانهاظرفیت و پتانسیل خیری داردکه باید مسولان دفاتر نمایندگی های پایتخت بیش از پیش در استفاده از این ظرفیت ها و پیشبرد اهداف خیرین مدرسه ساز شهر تهران تلاش نمایند. 
سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران آمادگی هرگونه همکاری با خیرین مدرسه ساز را دارد 
در ادامه مراسم سعید اوحدی ریس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با اشاره به نقش ارزنده خیرین مدرسه ساز گفت:در تقویم هر مناسبتی انقلاب اسلامی هر حرکتی که مردم آغاز کردند ماندگار و جاودان است.خیرین مدرسه ساز در روزهای اول حرکت خود را با جنبش های مردمی آغاز کردند و امروز این فعالیت به درختی تناور تبدیل شده است.
 
وی با اشاره به پیش نویس تفاهم نامه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با جامعه خیرین مدرسه ساز گفت:سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران امادگی دارد که در تمام فرهنگسراهای پایتخت زمینی را برای ساخت فضاهای اموزشی در اختیار خیرین مجمع قرار دهند.
وی ادامه داد:این سازمان در نظر دارد در هفته خیرین مدرسه ساز از تمام ظرفیت ها و پتانسیل و این سازمان در پیشبرد اهداف جامعه خیرین مدرسه ساز استفاده نمایند.
گفتنی است:تفاهم نامه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با جامعه خیرین مدرسه ساز طی مراسمی به زودی امضا می شود.
 به گزارش خبرنگار مجمع خیرین مدرسه ساز، در این گردهمایی علاوه بر بررسی وضعیت دفاتر نمایندگی مجمع خیرین مدرسه ساز در ادارات آموزش و پرورش و نقش این دفاتر در جذب خیرین همچنین استفاده از ظرفیت سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران در معرفی برنامه های مجمع خیرین مدرسه ساز، منشور فعالیت اعضای نمایندگی در 10 بند منعقد شد. 
دفاتر نمایندگی بازوان مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران هستند 
در ادامه این نشست نعمت  بنی آدم رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران ضمن اشاره به نحوه فعالیت خود در امر مدرسه سازی گفت: « توصیه من به شما این است هر گونه که می توانید در کار خیر مدرسه سازی سهیم شوید. لذت کار خیر مدرسه سازی باعث شد تا من پس از سال 1372 که اولین مدرسه را در روستای آلارد ساختم تا به الان این کار را ادامه دهم. » 
رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران دفاتر نمایندگی را بازوان مجمع خیرین مدرسه ساز دانست و افزود: «شما بازوی توانمند مجمع خیرین مدرسه ساز هستید. شما که در این کار خیر پیش قدم شده اید انتخاب شدگانی از سوی خداوند هستید. برگزیده شدگان تنها رسولان نیستند بلکه افرادی که لطف خدا شامل حالشان می شود و در کارهای خیر پیش قدم می شوند هم کسانی هستند که لطف خداوند شامل حالشان شده است. به عنوان نمونه دکتر حافظی رئیس جامعه خیرین کشور که عامل احداث 40 درصد از مدارس کشور بوده یا خیرینی همچون آقای ابراهیمی، آقای قلم چی و مرحوم بجستانی ، مرحوم علیپور و مردانی آذر کسانی هستند که خدا آنها را برای کار خیر مدرسه سازی برگزید.» 
بنی آدم مرمت و بهسازی مدارس را هم جزئی از اقدامات خیرین برشمرد و ادامه داد: «حدود 40 درصد از مدارس شهر تهران نیاز به مرمت و بهسازی دارند. با اعلام مدیران و نمایندگان مدارس درباره وضعیت مدارس جهت مرمت و بهسازی ما می توانیم از ظرفیت خیرین مانند برخی از خیران با شرکت در طرح یاران(حضور چند خیر در احداث یک مدرسه) با توجه به الویت مدارس در بهسازی، مشکلات مدارس مورد نیاز را رفع کنیم.» 
 شهر تهران جزو فقیرترین شهرهای کشور از لحاظ فضاهای آموزشی است 
عباسعلی باقری مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران در این نشست، شهر تهران را از جمله شهرهای فقیر در زمینه فضاهای آموزشی برشمرد و گفت: «متاسفانه امروز شهر تهران از فقیرترین شهرها در داشتن فضاهای آموزشی در کشور است. میانگین سرانه فضای آموزشی کشور 2/5 است. در برخی از مناطق شهر تهران مانند مناطق 4 و 15 این رقم به 2/1 و 4/1 هم می رسد، کل شهر تهران از میانگین کشوری هم پایین تر است. تراکم دانش آموزی در برخی کلاس های تهران بدترین وضعیت را دارد. میانگین دانش آموزان در کشور 24 نفر است حال آنکه در شهر تهران میانگین دانش آموزان در هر کلاس به حدود 34 نفر هم می رسد. حداقل 1200 مدرسه 10 کلاسه در شهر تهران نیاز داریم، پس همه باید کمک کنیم این کار بزرگ انجام شود.» 
مدیر کل اداره آموزش و پرورش شهر تهران موفقیت دفاتر نمایندگی را در ایجاد ارتباط موثر با خیرین دانست و اظهار داشت: «برای موفقیت باید چند کار انجام دهید: 1- داشتن خلق خوش و هنر برقراری ارتباط موثر، 2- استقامت و پیگیری مستمر و ایجاد ارتباط با خیر، با ارتباط صمیمی با خیر می توانید خیرین را به منطقه خود جذب کنید. دفاتر نمایندگی باید اهداف خود را مشخص کرده و به مجمع خیرین مدرسه ساز اعلام کنند.  دفاتری که در اجرای اهداف موفق باشند مورد تقدیر قرار می گیرند.»
باقری  در ادامه افزود: «افرادی که دست دهنده دارند نماینده خداوند بر روی زمین هستند و کسانی که این افراد را به کار خیر تشویق می کنند کسانی هستند که روحیه خدایی دارند. برخی از خیرین تهرانی در شهرستانها مدرسه می سازند  زیرا از  شرایط فضاهای آموزشی شهر تهران اطلاعی ندارند. باید تلاش کنیم با کمک خیرین کمبودهای فضاهای آموزشی را جبران کنیم. پیشنهاد می کنم مسئولان شهرداری بخشی از فضای بوستان های بزرگ را به احداث مدرسه اختصاص دهند.»
در ادامه این نشست، کاظم قلم چی عضو هیئت مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز و از خیرین بزرگ کشوری، از مسئولان دفاتر نمایندگی خواست تا نظرات و ایده های خود را درباره چگونگی نقش دفاتر خیرین در ادارات آموزش و پرورش در جذب مشارکت های خیرین بیان کنند و جمعی از خیرین مدرسه ساز حاضر در این گردهمایی هم ضمن بیان نظرات خود درباره نقش خیرین در احداث فضاهای آموزشی، ارتباط موثر و مستمر مدیران آموزش و پرورش با خیرین و پیگیری آنها را موجب دلگرمی خیرین در ادامه این راه دانستند. 
حضور فعال و وقت گذاری و احساس مسئولیت کردن اعضای دفاتر نمایندگی، ایجاد تعامل و مذاکره چهره به چهره باخیر و همچنین تکریم و برگزاری بزرگداشت خیرین از جمله راهکار پیشنهادی قربانی مدیر مجمع خیرین مدرسه ساز به اعضای نمایندگی مجمع خیرین مدرسه ساز اداره آموزش و پرورش برای جذب خیرین بود.
همچنین در این نشست، مسئولان دفاتر نمایندگی هم هر یک جداگانه درباره وضعیت دفاتر نمایندگی و تجهیزات دفاتر که در شأن خیرین باشد و همچنین میزان فعالیتشان گزارش هایی ارائه دادند و راهکارهایی را درباره نحوه جذب خیرین مدرسه ساز پیشنهاد دادند. 
 تمام نهادها در توسعه فضاهای آموزشی تهران باید فعالیت کنند 
علی شهری مدیر کل اداره نوسازی شهر تهران هم در ادامه برنامه به نقش خیرین در ایجاد فضاهای آموزشی اشاره کرد و گفت: «در ایجاد فضاهای آموزشی ایمن و مناسب مجمع خیرین نقش به سزایی داشته است. در بحث تخریب و نوسازی مدارس می توان گفت کار بی نظیری در کل دنیا انجام داده ایم. 70 درصد از فضاهای آموزشی کشور ایمن هستند و 30 هزار کلاس درس در کشور مقاوم سازی شده اند اما با همه اینها استان تهران وضعیت بحرانی دارد. حدود نیمی از گردش مالی در شهر تهران هزینه می شود.همه دستگاهها و نهادها باید برای توسعه فضاهای آموزشی شرکت کنند. بسیاری از خیرین برای مدرسه سازی به شهرستانها می روند در حالیکه ما باید به این پتانسیل در شهر تهران فکر کنیم.» 
از جمله مصوبات این گردهمایی که بیش از هفت ساعت به طول انجامید و به امضا تمامی اعضا رسید، احساس مسئولیت اعضای دفاتر نمایندگی، تعامل و مذاکره چهره به چهره اعضای نمایندگی با خیرین همراه با تکریم و اجرای سنت ها و وقت گذاری همچنین حضور فعال، استفاده از ظرفیت فرهنگی و اجتماعی و حقوقی برای رونق فعالیت های خیری، داشتن فعالیت مستمر و منظم و هدفمند، توجه ویژه به بحث تبلیغات اثربخش ( هر عضو نمایندگی یک رسانه متحرک می تواند باشد)، تامل با نهادهای منطقه ای مانند شهرداری و ارگان های مختلف، خلاقیت در کارها و دعوت از نزدیکان و دوستان در مراسم خیری برای تشویق و مشارکت در کار خیر   و... می توان نام برد. 
 همچنین در پایان این جلسه مقرر شد، نمایندگی ها برنامه های اجرایی خود را در چهارچوب دستورالعمل تا یک ماه آینده به مجمع خیرین مدرسه ساز و اداره کل آموزش و پرورش شهرتهران ارسال کنند. 
 
 
برچسب ها برچسب ها برچسب هاخیرین مدرسه ساز


اخبار مرتبط با این خبر
12345678910...>>
ردیفتیترتاریخ
1 آئین احداث مدرسه خیری بتول بختیاری در منطقه 8 تهران برگزار شد ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۴ مهر
2 دانشجویان معماری دانشگاه علم و صنعت از مدرسه ایران در منطقه 3 تهران بازدید کردند ۱۳۹۸ شنبه ۱۳ مهر
3 مراسم گرامیداشت یاد و خاطره زنده یاد دکترحافظی در مدرسه ایشان در منطقه 10 تهران برگزار شد ۱۳۹۸ سه شنبه ۲ مهر
4 سومین جلسه هیات مدیره در دوره دهم برگزار شد ۱۳۹۸ شنبه ۳۰ شهريور
5 تعامل رسانه ای با اداره آموزش و پرورش منطقه 13 تهران ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۶ شهريور
6 6 مدرسه در منطقه 22 تهران افتتاح می شود ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۱ شهريور
7 تعامل رسانه ای با اداره آموزش و پرورش منطقه 9 تهران ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۰ شهريور
8 کلنگ زنی مدرسه خیری زنده یاد مرادی در منطقه 9 تهران ۱۳۹۸ شنبه ۹ شهريور
9 تعامل رسانه ای مجمع خیرین مدرسه ساز تهران با اداره آموزش و پرورش منطقه سه تهران ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۷ مرداد
10 معرفی اعضای هیات مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران در دوره دهم ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۰ مرداد
11 اولین جلسه خیرین مدرسه ساز تهران با صنف لوازم خانگی برگزار شد ۱۳۹۸ شنبه ۱۹ مرداد
12 جلسه مجمع عمومی عادی و انتخابات هیئت مدیره و بازرسان مجمع خیرین مدرسه ساز شهرتهران در دوره دهم برگزار شد ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۶ مرداد
13 امضا تفاهم نامه ساخت مدرسه ای 9کلاسه در جشنواره های خیرین مدرسه ساز منطقه 11شهر تهران ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۴ مرداد
14 اولین جلسه هم اندیشی روابط عمومی مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران با روابط عمومی مناطق آموزش و پرورش تهران برگزار شد ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۳ مرداد
15 "پیام تشکر و اعتذار "محمدرضا قربانی مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز شهرتهران به مناسبت در گذشت مادر گرانقدرشان ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۳ مرداد
16 مراسم یادبودچهلمین روز درگذشت دکتر حافظی برگزار شد ۱۳۹۸ سه شنبه ۱ مرداد
17 مراسم کلنگ زنی دبستان دخترانه رستگار(نرجس) در منطقه 11 تهران ۱۳۹۸ يکشنبه ۳۰ تير
18 پیام تسلیت مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران به مناسبت درگذشت مادر گرامی دکتر قربانی مدیرعامل مجمع تهران و مدیر کل مشارکت های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۶ تير
19 جلسه هم اندیشی مسئولان نمایندگی مجمع با مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۵ تير
20 فرزندان خیر مدرسه‌سازی که راه پدر را ادامه می دهند ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۹ تير
12345678910...>>

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه