۱۳۹۹ دوشنبه ۱۱ فروردين - 3/30/2020 6:36:32 PM / تهران - 5:36 عصر
آرشیو خبر کد خبر: 1293  

کودکان کار جنوب تهران از تحصیل رایگان بهره مند می شوند

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 19 تهران گفت: کودکان کار و بی بضاعت در منطقه 19 از تحصیل رایگان بهره مند می شوند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ يکشنبه ۹ آبان ساعت 00:00 تعداد بازدید : ۹۵۵
 
به گزارش خبرنگار مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران حمید بهرامی دراین باره افزود: دانش آموزان محلات محروم منطقه که به دلیل مشکلات مالی امکان حضور در مدارس را ندارند و یا به هر دلیل از ادامه تحصیل بازمانده اند، می توانند به صورت رایگان در مدرسه کودکان کار یا همان مرکز پرتو ادامه تحصیل دهند.
وی افزود: مدرسه کودکان کار با هدف توانمندسازی کودکان کار و محروم از تحصیل، در منطقه راه اندازی شده و همزمان با شروع فصل پاییز فعال است.
بهرامی ادامه داد: درهای این مدرسه در طول سال به روی کودکان باز است و علاوه بر تحصیل علم، آموزش های هنری و فنی هم به این کودکان ارائه می شود.
وی با اشاره به کودکان شناسایی شده در منطقه عنوان کرد: تاکنون بیش از 80 کودک بازمانده از تحصیل یا کودک کار کمتر از 18 سال در منطقه شناسایی شده و در این مدرسه ثبت نام کرده اند که در کنار آموزش کتاب های درسی، این کودکان از آموزشهای کامپیوتر، زبان و دوره های هنری نیز بهره مند می شوند.
بهرامی خواستار مشارکت شهروندان در شناسایی کودکان بی بضاعت شد و خاطرنشان کرد: شهروندان می توانند از طریق تماس با سامانه 137 ، اینگونه کودکان را جهت بهره مندی از امکانات تحصیلی معرفی کنند.
 
برچسب ها برچسب ها برچسب هاکودکان کار


اخبار مرتبط با این خبر

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه