۱۳۹۸ يکشنبه ۴ اسفند - 2/23/2020 5:04:35 PM / تهران - 5:04 عصر
آرشیو خبر کد خبر: 357  
نگاهی به چگونگی اجرای طرح یاران (2) در منطقه 15 تهران

هفت نیکوکار در تکمیل یک مدرسه خیری مشارکت کردند

مدرسه نامجو منطقه 15 تهران، یکی دیگر از پروژه های نیمه تمام تهران بود که خوشبختانه با مشارکت خیرین مدرسه ساز تهرانی به اتمام رسید. این مدرسه با زیربنایی در حدود یک هزار و 71 متر مربع دارای 6 کلاس، نمازخانه و یک سایت کامپیوتری است که از مهرماه سال 92 پذیرای دانش آموزان منطقه 15تهران است. در طرح یاران کارها و برنامه ها بین افراد تقسیم می شود و هر کدام در اجرای پروژه نقش آفرین هستند به تعبیر دیگر در طرح یاران، خیرین مدرسه ساز با همدلی کارها را به سرانجام مطلوب می رسانند و در ثواب آن همگی شریک هستند. در ساخت این مدرسه که حدود 200 میلیون تومان هزینه صرف شده است، خیرین زیادی از جمله آقایان نویدی مقدم، کیایی، آیینه چی، بهره مند، مشکی و خانم صدیقه آقایی مشارکت داشتند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ دوشنبه ۲۹ ارديبهشت ساعت 10:24 تعداد بازدید : ۲۳۸۸


به گزارش خبر نگار مجمع خیرین مدرسه ساز، «عباس نویدی مقدم » خیر مدرسه ساز و عضو فعال طرح یاران منطقه ۱۵ تهران ۷۵ سال دارد و دیدگاهش را درباره اجرای این طرح اینگونه مطرح می کند و می افزاید: «شاید هر یک از ما در طول دوران زندگی مان کارهای خیر فراوانی انجام داده باشیم. اما مدرسه سازی طور دیگری است. همیاری و مشارکت برای ساخت مدرسه به قدری شیرین و فراموش نشدنی است که آن را نمی توان با دیگر امور مقیاس گرفت.»
این خیر مدرسه ساز عقیده دارد که طرح یاران، تقسیم فعل و فاعل  است و آثار مثبت فراوانی در ترویج فرهنگ کارهای گروهی و جمعی دارد. 
خیر مدرسه ساز منطقه ۱۵ تهران از برکات طرح یاران می گوید
دانه ای که خوشه ای پر بار از آن می روید

در آیه ۲۶۷ سوره بقره به صراحت آمده  کسانی که ثروتشان را در راه خدا خرج می کنند مثل دانه ای است که در زمین می کارند و با عنایت پروردگار از آن خوشه ای پر بار به دست می آید . وقتی دانه ای تبدیل به صد دانه می شود، چگونه می توان از آثار و برکات اعمال نیک و خیر خواهانه غافل بود .
به گزارش خبرنگار مجمع خیرین مدرسه ساز ، «صدیقه آقایی» خیر مدرسه ساز منطقه ۱۵ تهران که عضو فعال طرح یاران است با بیان این مطلب اضافه می کند :«در طرح یاران ما دست به دست هم می دهیم تا مدرسه ای بسازیم. چه لطفی از این بالاتر که لذت و شادمانی را بین یکدیگر تقسیم کنیم. با اجرای طرح یاران هیچ پروژه ای دیگر بلاتکلیف و معطل نمی ماند و خیلی زودتر از تصور به بهره برداری می رسد.»
وی به اولویت های مدنظر خود در زمینه مدرسه سازی اشاره می کند و می گوید: «ما نباید از روستاها و مناطق محروم غافل باشیم. درست است که ساخت مدرسه در هر جا کاری پر ثواب به حساب می آید، اما خوشحالی کودکان محروم و دانش آموزن مناطق محروم را با چیز دیگری نمی توان مقایسه کرد.»
این خیر نیک اندیش در طرح یاران مدرسه ساز منطقه ۱۵ تهران ۴۰ میلیون تومان مشارکت کرده است .
بانویی خیر مدرسه ساز از چگونگی مشارکت در طرح یاران  می گوید 
مدرسه سازی یک کارمعنوی است

کار خیر، یک کار معنوی است.کم یا زیادش فرق نمی کند. اینکه بتوانیم مقداری از پس انداز، بخشی از حقوق ماهیانه یا.... را صرف امورخیر خواهانه  کنیم از عنایات خداوند است که چنین توفیقی را نصیب خیران کرده است .
ممکن است بسیاری از خیران توانایی پرداخت هزینه ساخت یک مدرسه را نداشته باشند. اما دلشان بخواهد در امور خیر خواهانه شرکت کنند. آنها در طرح یاران شرکت می کنند. این طرح با مشارکت دیگر خیران انجام می شود و باعث سرعت بخشیدن به انجام یک پروژه خواهد شد.
«صغری کیایی » همسر خیر کیایی، بانوی خیر ۶۷ ساله ای است که با ۱۰ میلیون تومان توانسته در پروژه خیری مدرسه سازی منطقه  ۱۵ تهران به نام« شهید نامجو »مشارکت کند. وی با این مبلغ نمی توانست یک مدرسه بسازد اما دوست داشت در این نیکو کاری شرکت نماید. به همین دلیل با راهنمایی مسئولان توانست در یک کار خیر سهیم شود و برای رضای خدا آرزویش را برآورده کند.
وی ادامه می دهد :« مدرسه سازی واجب تر از ساخت هر مکان دیگری است . به نظر می رسد با ساخت مدرسه می توان در ارتقای سطح  علمی دانش دانش آموزان و تعلیم و تربیت بسیار موثر بود و آینده کشور را به خوبی پیش بینی کرد .»

عضو فعال طرح یاران منطقه عقیده دارد
باید فردا را با هم بسازیم

حرکت معنوی خیرین مدرسه ساز در ساخت مدرسه سرای اسکان دانش اموزان، مشابه افروختن شمع و چراغ در کلاس هایی است که صد ها نفر را می سازد و همین افرادند که فرداها را می سازند .
به گزارش خبرنگار مجمع خیرین مدرسه ساز، «احمد مشکی» عضو فعال طرح یاران منطقه ۱۵ تهران با بیان این مطلب می افزاید: « باید فردا و آینده کشور را با  مشارکت و همیاری یکدیگر بسازیم. نمی توان دست روی دست گذاشت و برای آینده وضعیت مناسب و خوبی پیش بینی کرد. یکی از همین موضوعات مشارکت چند خیر برای ساخت مدرسه و واحد آموزشی است. شاید اگر همین همدلی وجود نداشت، این مدارس مشارکتی به این زودی ها احداث نمی شدند.»
بر پایه این گزارش عضو فعال طرح یاران تهران تا کنون ۴۶ میلیون تومان به امر مدرسه سازی در منطقه ۱۵ اختصاص داده است و پیش از این نیز یک پروژه مشارکتی دیگر در یکی از روستا های  محروم آذربایجان را تجربه کرده است.
 
سپیده شاه محمدی
 

برچسب ها برچسب ها برچسب هاطرح یاران 2


اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 هفت نیکوکار در تکمیل یک مدرسه خیری مشارکت کردند ۱۳۹۳ دوشنبه ۲۹ ارديبهشت

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه