۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۵ تير - 7/15/2020 3:58:30 PM / تهران - 2:58 عصر
آرشیو خبر کد خبر: 2065  

نشست مشترک اعضای نمایندگی های مجمع خیرین مدرسه ساز با مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد / توانمندسازی نمایندگی ها مهم ترین هدف مجمع خیرین مدرسه ساز در شهر تهران

نشست مشترک اعضای نمایندگی های مجمع خیرین مدرسه ساز با مدیرکل و مدیران مناطق 19 گانه آموزش و پرورش شهر تهران دیروز (یکشنبه) در محل این اداره کل برگزار شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۸ دوشنبه ۲ دي ساعت 00:00 تعداد بازدید : ۴۶

 

به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران، در این نشست اعضای هیات مدیره، مسئولان نمایندگی مجمع در مناطق 19 گانه آموزش و پرورش شهر تهران، بنی آدم رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز تهران، قربانی مدیرکل مشارکت های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور، فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران ، مدیران مناطق 19 گانه و معاونین مدیرکل اموزش و پرورش تهران حضور داشتند. 
در ابتدای این مراسم عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران  ضمن ابراز خرسندی از حضور خیرین در این مراسم گفت: با توجه به رشد 33 درصدی بودجه نوسازی مدارس در ساخت فضاهای آموزشی تهران اما هنوز هم شهر تهران از لحاظ فضاهای آموزشی با کمبودهای زیادی از جمله مدارس فرسوده، استیجاری و... روبه رو است. 
وی ساخت مدارس در منطقه 22 شهر تهران را یکی از موضوعات مهم تلقی کرد و ادامه داد: با توجه به ساخت و سازهای فراوان در منطقه 22 تهران، آموزش و پرورش منطقه 5 تهران که این منطقه شهرداری را هم شامل می شود را با مشکلات جدی رو به رو کرده است. به حمد خداوند با تلاش های شورای شهر، آموزش و پرورش و... تا به حال اقداماتی انجام شده است اما باید با نشست ها و  تلاش هایبیشتر باید درصدد رفع این مشکلات باشیم.
در ادامه جلسه، قربانی مدیرکل مشارکت های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور، توانمند سازی نمایندگی های مجمع در مناطق 19 گانه آموزش و پرورش شهر تهران را مهم ترین هدف این جلسه خواند و ادامه داد: این هدف جز با  بررسی دستاوردها و نتایج عملکرد نمایندگی ها ، راهکارهای تقویت نمایندگی ها و تدوین برنامه های آینده میسر نخواهد بود. 
وی با اشاره به کادر سازی نیروهای داوطلب در مناطق شهر تهران برای رسیدن به تقویت نمایندگی های مجمع همچنین افزود: ما در تهران 400 مدرسه خیرساز داریم که با احتساب مدیران و کادر مدیریتی ظرفیتی حدود 1200 نفر در این حوزه خواهیم داشت . همچنین 200 نفر نیروی فعال و رابط در مناطق شهر تهران داریم که با اعضای کانون خبرنگاران مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران جمعیت فعالی در حدود 1400 نفر، برای جذب خیرین در تهران خواهیم داشت که با  ساماندهی، آموزش و کلاس های مهارتی بهترین شرایط برای حضور خیرین در تهران را فراهم می آوریم. 
وی همچنین با اشاره سه دوره جشنواره خیرین مدرسه ساز در 300 مدرسه خیرساز پایتخت در سال های گذشته گفت: حضور خیرین در مدارس بزرگترین سرمایه برای حفظ خیرین موجود و فرهنگ سازی کار خیر در بین دانش آموزان است . این مجمع با همکاری آموزش و پرورش شهر تهران باید چهارمین دوره جشنواره های مدرسه ای را درمدارس خیرساز تهران اجرا نماید. 
قربانی به کارگیری نیروهای فعال و باانگیزه در مناطق آموزش و پرورش شهر تهران و اجرای طرح دبیران ثابت در نمایندگی ها را از راهکارهای تقویت نمایندگی ها خواند و گفت: هر منطقه آموزش و پرورش باید دو نیروی واجد شرایط برای دفاتر نمایندگی به کمیته ارزشیابی جهت مصاحبه برای کار تمام وقت در این دفاتر به مجمع خیرین مدرسه ساز تا جلسه آینده معرفی کند تا همه دفاتر تهران یک نیروی مختص حوزه فعالیت خیرین داشته باشند. 
قربانی در پایان طرح دیدار هفتگی از مدارس خیرساز موفق پایتخت، تبادل تجربیات موفق را از برنامه های آتی مجمع خیرین مدرسه ساز در مناطق تهران نام برد. 
 در ادامه مراسم راه پیما مشاور مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در حوزه خیرین گفت: با توجه به آسیب شناسی هایی که در حوزه خیرین در جلسات مجمع خیرین با آموزش و پرورش تهران انجام شد، متوجه شدیم خیرین زمانی که به مشکلات اداری بر می خورند نمی دانند به کجا مراجعه و مشکل خود را حل کنند. به همین دلیل مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران دستور تشکیل" کمیته معین خیرین مدرسه ساز" را داد که مرکب از روسا و معانوین مرتبط مانند امور حقوقی، پشتیبانی ، تدارکات، روابط عمومی و... بود که به لطف خداوند اگر خیرین با مشکلی  رو به رو شوند مشکل آنها توسط این کمیته حل خواهد شد.  همچنین اختصاص یک نیروی تمام وقت که دستورات مدیر منطقه در حوزه خیرین را پیگیری کند، در شورای برنامه ریزی مطرح و مصوب شده است و هر منطقه باید تا جلسه آینده دو نیروی واجد شرایط را به مجمع خیرین و کمیته ارزشیابی جهت مصاحبه اعلام نماید. 
در ادامه مراسم نعمت بنی آدم رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران با اشاره به بحران منطقه 22 گفت: مرحوم دکتر حافظی در اخرین لحظات هم به دنبال رفع مشکلات مدارس منطقه  شهر تهران22 بودند و باید با همت مضاعف نیروهای مجمع خیرین و همکاری مدیران مناطق آموزش و پرورش با جذب خیرین بیشتر در رفع این مشکلات کوشا باشیم. 
بهارلو معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران نیز در این جلسه، بهره برداری مضاعف از فرصت های موجود و گسترش شبکه های جذب خیرین از طریق نیروهای واجد شرایط و با انگیزه را را مهم ترین هدف آموزش و پرورش شهر تهران در حوزه خیرین دانست. 
 
 
برچسب ها برچسب ها برچسب هاخیرین


اخبار مرتبط با این خبر
12345678910...>>
ردیفتیترتاریخ
1 اعلام آمادگی شهردار منطقه ۸ برای توسعه فضاهای آموزشی و تعامل با خیرین مدرسه ساز / "تشکیل کارگروه ویژه مدرسه سازی باحضور شهردارمنطقه ۸ " ۱۳۹۹ سه شنبه ۲۴ تير
2 جلسه مشترک مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران با شهردار منطقه ۱۴ برگزار شد ۱۳۹۹ يکشنبه ۲۲ تير
3 "کارگروه مجمع خیرین مدرسه ساز و شهرداری منطقه ۱۷ تهران تشکیل شد" ۱۳۹۹ يکشنبه ۲۲ تير
4 همکاری شهردار منطقه 21 جهت واگذاری دو قطعه زمین برای احداث مدرسه در منطقه 9 آموزش و پرورش شهر تهران ۱۳۹۹ يکشنبه ۸ تير
5 پشتیبانی آستان حضرت امام خمینی (ره) از ساخت فضاهای آموزشی در منطقه 19 تهران ۱۳۹۹ شنبه ۷ تير
6 نشست مجمع خیرین مدرسه ساز با اداره آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران برگزار شد ۱۳۹۹ سه شنبه ۳ تير
7 عملیات ساخت طرح یاران شماره 12 در منطقه 19 تهران آغاز شد ۱۳۹۹ سه شنبه ۲۷ خرداد
8 دو نوبته بودن مدارس مشکل اصلی فضاهای آموزشی منطقه 9 پایتخت ۱۳۹۹ دوشنبه ۲۶ خرداد
9 مشارکت یک میلیارد تومانی بانوی نیک اندیش تهرانی برای ساخت مدرسه در منطقه 17 ۱۳۹۹ يکشنبه ۲۵ خرداد
10 توافق شهرداری تهران و مجمع خیرین مدرسه ساز برای توسعه فضاهای آموزشی پایتخت ۱۳۹۹ يکشنبه ۲۵ خرداد
11 کاظم قلم چی: دکتر حافظی ترکیبی از نیک اندیشی، دانایی، جدیت و صلابت در کار مدرسه سازی بود ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۱ خرداد
12 نعمت بنی آدم رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران: حافظی، چهره ماندگار ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۱ خرداد
13 شخصیت زنده یاد دکتر حافظی به روایت خبرنگاران و اهل قلم ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۱ خرداد
14 جعفر شریعتی: با خدا و صبور بود ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۱ خرداد
15 نجم آبادی: حافظی الگوی تمام خیرین مدرسه ساز است ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۱ خرداد
16 سید هادی موجانی: مهربان و متعهد بود ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۱ خرداد
17 حسین حیدری: «حافظی» یک اسطوره بود ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۱ خرداد
18 خوزاده دبیر نمایندگی خیرین در منطقه 15 تهران: حافظی با تمام خیرین ایران در ساخت مدارس همراهی کرد ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۱ خرداد
19 پازوکی: حافظی الگوی تمام خیرین ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۱ خرداد
20 علیرضا علی اکبر: بزرگ مردی که فرهنگ مدرسه سازی را نهادینه کرد ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۱ خرداد
12345678910...>>

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه