۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۰ فروردين - 4/8/2020 6:54:41 AM / تهران - 5:54 صبح
آرشیو خبر کد خبر: 2065  

نشست مشترک اعضای نمایندگی های مجمع خیرین مدرسه ساز با مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد / توانمندسازی نمایندگی ها مهم ترین هدف مجمع خیرین مدرسه ساز در شهر تهران

نشست مشترک اعضای نمایندگی های مجمع خیرین مدرسه ساز با مدیرکل و مدیران مناطق 19 گانه آموزش و پرورش شهر تهران دیروز (یکشنبه) در محل این اداره کل برگزار شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۸ دوشنبه ۲ دي ساعت 00:00 تعداد بازدید : ۲۷

 

به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران، در این نشست اعضای هیات مدیره، مسئولان نمایندگی مجمع در مناطق 19 گانه آموزش و پرورش شهر تهران، بنی آدم رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز تهران، قربانی مدیرکل مشارکت های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور، فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران ، مدیران مناطق 19 گانه و معاونین مدیرکل اموزش و پرورش تهران حضور داشتند. 
در ابتدای این مراسم عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران  ضمن ابراز خرسندی از حضور خیرین در این مراسم گفت: با توجه به رشد 33 درصدی بودجه نوسازی مدارس در ساخت فضاهای آموزشی تهران اما هنوز هم شهر تهران از لحاظ فضاهای آموزشی با کمبودهای زیادی از جمله مدارس فرسوده، استیجاری و... روبه رو است. 
وی ساخت مدارس در منطقه 22 شهر تهران را یکی از موضوعات مهم تلقی کرد و ادامه داد: با توجه به ساخت و سازهای فراوان در منطقه 22 تهران، آموزش و پرورش منطقه 5 تهران که این منطقه شهرداری را هم شامل می شود را با مشکلات جدی رو به رو کرده است. به حمد خداوند با تلاش های شورای شهر، آموزش و پرورش و... تا به حال اقداماتی انجام شده است اما باید با نشست ها و  تلاش هایبیشتر باید درصدد رفع این مشکلات باشیم.
در ادامه جلسه، قربانی مدیرکل مشارکت های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور، توانمند سازی نمایندگی های مجمع در مناطق 19 گانه آموزش و پرورش شهر تهران را مهم ترین هدف این جلسه خواند و ادامه داد: این هدف جز با  بررسی دستاوردها و نتایج عملکرد نمایندگی ها ، راهکارهای تقویت نمایندگی ها و تدوین برنامه های آینده میسر نخواهد بود. 
وی با اشاره به کادر سازی نیروهای داوطلب در مناطق شهر تهران برای رسیدن به تقویت نمایندگی های مجمع همچنین افزود: ما در تهران 400 مدرسه خیرساز داریم که با احتساب مدیران و کادر مدیریتی ظرفیتی حدود 1200 نفر در این حوزه خواهیم داشت . همچنین 200 نفر نیروی فعال و رابط در مناطق شهر تهران داریم که با اعضای کانون خبرنگاران مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران جمعیت فعالی در حدود 1400 نفر، برای جذب خیرین در تهران خواهیم داشت که با  ساماندهی، آموزش و کلاس های مهارتی بهترین شرایط برای حضور خیرین در تهران را فراهم می آوریم. 
وی همچنین با اشاره سه دوره جشنواره خیرین مدرسه ساز در 300 مدرسه خیرساز پایتخت در سال های گذشته گفت: حضور خیرین در مدارس بزرگترین سرمایه برای حفظ خیرین موجود و فرهنگ سازی کار خیر در بین دانش آموزان است . این مجمع با همکاری آموزش و پرورش شهر تهران باید چهارمین دوره جشنواره های مدرسه ای را درمدارس خیرساز تهران اجرا نماید. 
قربانی به کارگیری نیروهای فعال و باانگیزه در مناطق آموزش و پرورش شهر تهران و اجرای طرح دبیران ثابت در نمایندگی ها را از راهکارهای تقویت نمایندگی ها خواند و گفت: هر منطقه آموزش و پرورش باید دو نیروی واجد شرایط برای دفاتر نمایندگی به کمیته ارزشیابی جهت مصاحبه برای کار تمام وقت در این دفاتر به مجمع خیرین مدرسه ساز تا جلسه آینده معرفی کند تا همه دفاتر تهران یک نیروی مختص حوزه فعالیت خیرین داشته باشند. 
قربانی در پایان طرح دیدار هفتگی از مدارس خیرساز موفق پایتخت، تبادل تجربیات موفق را از برنامه های آتی مجمع خیرین مدرسه ساز در مناطق تهران نام برد. 
 در ادامه مراسم راه پیما مشاور مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در حوزه خیرین گفت: با توجه به آسیب شناسی هایی که در حوزه خیرین در جلسات مجمع خیرین با آموزش و پرورش تهران انجام شد، متوجه شدیم خیرین زمانی که به مشکلات اداری بر می خورند نمی دانند به کجا مراجعه و مشکل خود را حل کنند. به همین دلیل مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران دستور تشکیل" کمیته معین خیرین مدرسه ساز" را داد که مرکب از روسا و معانوین مرتبط مانند امور حقوقی، پشتیبانی ، تدارکات، روابط عمومی و... بود که به لطف خداوند اگر خیرین با مشکلی  رو به رو شوند مشکل آنها توسط این کمیته حل خواهد شد.  همچنین اختصاص یک نیروی تمام وقت که دستورات مدیر منطقه در حوزه خیرین را پیگیری کند، در شورای برنامه ریزی مطرح و مصوب شده است و هر منطقه باید تا جلسه آینده دو نیروی واجد شرایط را به مجمع خیرین و کمیته ارزشیابی جهت مصاحبه اعلام نماید. 
در ادامه مراسم نعمت بنی آدم رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران با اشاره به بحران منطقه 22 گفت: مرحوم دکتر حافظی در اخرین لحظات هم به دنبال رفع مشکلات مدارس منطقه  شهر تهران22 بودند و باید با همت مضاعف نیروهای مجمع خیرین و همکاری مدیران مناطق آموزش و پرورش با جذب خیرین بیشتر در رفع این مشکلات کوشا باشیم. 
بهارلو معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران نیز در این جلسه، بهره برداری مضاعف از فرصت های موجود و گسترش شبکه های جذب خیرین از طریق نیروهای واجد شرایط و با انگیزه را را مهم ترین هدف آموزش و پرورش شهر تهران در حوزه خیرین دانست. 
 
 
برچسب ها برچسب ها برچسب هاخیرین


اخبار مرتبط با این خبر
12345678910...>>
ردیفتیترتاریخ
1 "خیرین مدرسه ساز قدردان تلاش کادر پزشکی کشور در مقابله با ویروس کرونا" ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۷ فروردين
2 مشارکت یک میلیارد تومانی خیر 84 ساله برای ساخت مدرسه در تهران ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۵ اسفند
3 آیین احداث مدرسه امام حسن مجتبی (ع) در منطقه 8 تهران برگزار شد ۱۳۹۸ شنبه ۱۹ بهمن
4 ویژه نامه درگذشت رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور در خبرگزاری پانا منتشر شد ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۵ بهمن
5 همزمان با ایام مبارک دهه فجر مدرسه خیر ساز "هنرور" در منطقه 16 افتتاح شد ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۵ بهمن
6 جلب رضایت خیرین اولویت اول مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران ۱۳۹۸ چهارشنبه ۹ بهمن
7 عملیات ساخت مدرسه خیرساز خدیجه الکبری (س) آغاز شد ۱۳۹۸ چهارشنبه ۹ بهمن
8 مدارس خیرساز فاطمه عرب و کاظمیه در منطقه 17 تهران افتتاح شد ۱۳۹۸ شنبه ۵ بهمن
9 عملیات ساخت مدرسه خیرساز شهید رحیمی در منطقه ۴ تهران آغاز شد ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲ بهمن
10 افراد واجد شرایط برای کار در دفاتر نمایندگی مجامع خیرین در مناطق شهر تهران انتخاب شدند ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۵ دي
11 احداث بزرگترین مجتمع آموزشی و ورزشی خیرساز كشور درتهران به نام سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۷ دي
12 پیام تسلیت مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران در پی شهادت سردار پر افتخار اسلام حاج قاسم سلیمانی ۱۳۹۸ شنبه ۱۴ دي
13 چهارمین جلسه فعالان خیرین مدرسه ساز در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۰ دي
14 نشست مشترک اعضای نمایندگی های مجمع خیرین مدرسه ساز با مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد / توانمندسازی نمایندگی ها مهم ترین هدف مجمع خیرین مدرسه ساز در شهر تهران ۱۳۹۸ دوشنبه ۲ دي
15 خیرین و اعضای مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران با قائم مقام شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران دیدار کردند ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۶ آذر
16 حسین علیمرادی خیر جوان استان سیستان و بلوچستان دار فانی را وداع گفت ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۸ آذر
17 نمایشگاه آثار هنری دانش آموزان استثنایی در مدرسه خیرساز شهید محبی تهران برگزار شد ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۸ آذر
18 درد بچه های استثنایی را چشیده ام ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۸ آذر
19 دومین نشست تخصصی بررسی حضور در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۳ آذر
20 حسین علیمرادی خیر جوان استان سیستان و بلوچستان دار فانی را وداع گفت ۱۳۹۸ شنبه ۹ آذر
12345678910...>>

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه