۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۰ بهمن - 1/30/2020 12:43:39 AM / تهران - 12:43 صبح
آرشیو خبر کد خبر: 1595  
مشاور رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در امور بانوان :

نسبت حضور بانوان خیر در سال های اخیر رشد صعودی داشته است

خدیجه نیزاری مشاور رییس سازمان نوسازی مدارس کشور در امور بانوان درباره عملکرد بانوان در امر مقدس مدرسه سازی گفت: طبق آخرین آمار سال 95، در سطح کشور 28 هزار و 162 خیر مدرسه ساز داریم که از این میان 4 هزار و 966 نفر خانم، 19 هزار و 291 نفر آقا و مابقی اشخاص حقوقی هستند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ دوشنبه ۲ مرداد ساعت 00:00 تعداد بازدید : ۵۵۲


وی که در حاشیه همایش بانوان ادارا کل نوسازی مدارس استان های کشور با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی جامعه خیرین مدرسه ساز گفت و گو می کرد افزود: در ابتدای مشارکت بانوان در امر مدرسه سازی نسبت حضور خانم ها به آقایان، حدود 13 درصد بود که با تلاش های ستاد بانوان سازمان نوسازی مدارس کشور، این نسبت به 18 درصد رسیده که  بسیار خوشحال کننده است.  
نیزاری با اشاره به اینکه باید به فعالیت بانوان نیک اندیش مدرسه ساز در سطح کشور  بیشتر توجه شود، گفت: ما در 31 استان بانوان نیکوکاری داریم که بسیار مدرسه ساخته اند، اما به آنها توجه لازم نمی شود. به همین دلیل یکی از فعالیت های ستاد بانوان سازمان نوسازی مدارس کشور در طول 20 سال فعالیت خود، ارج نهادن به اقدامات ارزشمند بانوان در کنار آقایان است. 
مشاور رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با اشاره به فعالیت شورای بانوان در سطح کشور گفت: یکی از دستورالعمل های نشست های شورای بانوان کل کشور، راه پیدا کردن بانوان متمکن، فرهیخته و صاحبان شرکت های تجاری و اقتصادی به فعالیت های مدرسه سازی است. البته تنها هدف این شورا جذب بانوان برای امر خیر مدرسه سازی نیست، چه بسا آقایان بسیاری هم از فعالیت شورای بانوان جذب کار این کار شدند و در نقاط محروم کشور مدرسه ساخته اند. 
نیزاری در پایان گفت:شاید در ظاهر 25 درصد خیرین نیک اندیش را بانوان تشکیل داده اند ولی در واقع همان 75 درصد آقایان هم تحت تاثیر  بانوان در این راه وارد شده اند . پس حضور خانم ها در کنار آقایان نباید پنهان بماند و کار خیر آنها باید ارج نهاده شود تا با این کارروح خیری و کار خیر در میان آنها  و از این طریق در میان آقایان نهادینه شود.  
 

برچسب ها برچسب ها برچسب هانیزاری


اخبار مرتبط با این خبر

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه