۱۳۹۸ دوشنبه ۱۸ آذر - 12/9/2019 1:44:40 PM / تهران - 1:44 عصر
آرشیو خبر کد خبر: 591  

مشارکت شهرداری در ارتقای عملکرد 50 مدرسه هیات امنایی پایتخت

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: اجرای الگوی مدیریت هیات امنایی در 44 مدرسه به تصویب رسیده بود که 6 مدرسه دیگر از سه محله هرندی، پامنار و امامزاده یحیی واقع در منطقه 12 تهران نیز به آن افزوده شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ شنبه ۸ آذر ساعت 00:00 تعداد بازدید : ۱۶۵۸

حجت الاسلام والمسلمین میثم امرودی در چهارمین نشست کمیته اجرایی مدارس هیات امنایی تهران گفت: مشارکت شهرداری تهران در مدیریت مدارس هیات امنایی با رویکرد ایجاد بستر مناسب جهت تربیت دانش آموزان متعهد، انقلابی، متدین، ایثارگر و قانون گرا، ارتقاء هویت وحس تعلق به محله و شهر در بین دانش آموزان و شکل گیری هویت شهروندی، ارتقاء جایگاه مدارس به عنوان کانون های تربیتی محله و توجه به کارکرد خانواده اجرا می شود.

امرودی با تاکید بر لزوم ایجاد تحول از طریق این مدارس، افزود: رویکرد این مدارس ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی و تقویت هویت دینی و انقلابی است و علاوه بر دروس معمول مدارس مباحثی را نیز با محوریت حقوق شهروندی می آموزند.

وی اظهار داشت: الگوسازی برای سایر مدارس و فراهم سازی بسترهای لازم برای توسعه این مدارس از اهداف مهم ما در اجرای طرح اداره مدارس به شیوه هیات امنایی به شمار می رود.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: تاکنون اجرای الگوی مدیریت هیات امنایی در 44 مدرسه شامل 22 مدرسه پسرانه و 22 مدرسه دخترانه به تصویب رسیده بود که 6 مدرسه دیگر از سه محله هرندی، پامنار و امامزاده یحیی واقع در منطقه 12 تهران نیز افزوده شد و تعداد مدارس هیئت امنایی به 50 مدرسه در سطح پایتخت رسید.

'ابوالفضل رفیع' مدیرکل آموزش های شهروندی شهرداری تهران نیز بر ضرورت نهادینه سازی آموزش های شهروندی در دانش آموزان تاکید کرد و گفت: مشارکت شهرداری تهران در مدیریت هیات امنایی مدارس، بهترین فرصت را برای ورود به عرصه نهادینه سازی فرهنگ شهروندی و ارائه آموزش و آگاهی بخشی به کودکان از سنین پایین، فراهم کرده است.

مدیرکل آموزش های شهروندی شهرداری تهران تاکید کرد: دانش آموزان در این مدارس بر اساس محورهای 18 گانه وظایف شهرداری تهران در حوزه فرهنگی و اجتماعی، در حوزه های اخلاق و رفتار شهروندی، فنون ومهارت های زندگی، ارتقاء روحیه قناعت و ساده زیستی با اصلاح الگوی مصرف و محیط زیست شهری، آموزش های لازم را فرا می گیرند.

رفیع، به نقطه تلاقی اهداف شهرداری تهران و آموزش و پرورش در زمینه مدارس هیات امنایی اشاره کرد و گفت: در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش از مدرسه به عنوان کانون تربیتی محله یاد شده و مدیریت شهری تهران نیز محل بروز و ظهور فعالیت های خود را با محوریت فرهنگی و اجتماعی، در محله قرار داده است. بنابراین از طریق مدیریت هیات امنای مدارس، هم افزایی ظرفیت های این دو نهاد برای ایجاد تحول در محلات پایتخت به کار گرفته می شود.

در این نشست بر لزوم توجه به مدرسه به عنوان کانون تربیتی محله، تقویت هویت محله ای و در نهایت هویت شهری، کاهش آسیب های اجتماعی مدارس مناطق محروم و آسیب پذیر پایتخت و انجام کار ویژه در مدارس منطقه 12، بهره گیری از ظرفیت مدارس هیات امنایی برای کیفیت بخشی به ارتقای آموزش، انجام کار به صورت زیربنایی و تقویت و هدایت هیات امنای این مدارس جهت تحقق اهداف مدنظر مدیریت شهری تاکید شد.

محمد جواد آل داوود

برچسب ها برچسب ها برچسب هاشهرداری


اخبار مرتبط با این خبر
123
ردیفتیترتاریخ
1 هر شهرداری منقطه در تهران، ۲ قطعه زمین برای مدرسه سازی تخصیص دهد ۱۳۹۸ سه شنبه ۴ تير
2 گردهمایی اعضای دفاتر نمایندگی مجمع خیرین مدرسه ساز با مناطق آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد / مقدمات تفاهم نامه جامعه خیرین مدرسه ساز با سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران انجام شد ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲ آبان
3 گردهمایی اعضای نمایندگی دفاتر نمایندگی مجمع خیرین مدرسه ساز با مناطق آموزش و پرورش شهر تهران در حال برگزاری است ۱۳۹۷ سه شنبه ۱ آبان
4 تعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و مجمع خیرین مدرسه ساز افزایش می یابد ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۹ شهريور
5 یادداشت به بهانه كلنگ زنی مدرسه دریادلان سرافراز در منطقه 22 ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۹ بهمن
6 دو پروژه نیمه تمام آماده واگذاری به خیرین ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۴ شهريور
7 در جشنواره‌های مدرسه‌ای، دانش‌آموزان خیرین را الگوی خود قرار می‌دهند/ در منطقه 9 با کمبود شدید مدرسه مواجه هستیم ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۱ ارديبهشت
8 جشن تجلیل از خیرین مدرسه ساز در مدرسه شاهسوند منطقه 16 تهران برگزار شد ۱۳۹۵ يکشنبه ۸ اسفند
9 شهرداری تهران سالانه 30 میلیارد تومان برای تعمیر ونوسازی مدارس پایتخت هزینه می کند ۱۳۹۵ شنبه ۲۹ آبان
10 آغاز عملیات ساخت 3 مدرسه خیرساز جدید در منطقه 10 تهران ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۶ آبان
11 کودکان کار جنوب تهران از تحصیل رایگان بهره مند می شوند ۱۳۹۵ يکشنبه ۹ آبان
12 منطقه 22؛ تنها منطقه شهرداری كه مدرسه خیری ندارد ۱۳۹۵ شنبه ۱ آبان
13 افتتاح یک مدرسه خیری در منطقه 19 تهران ۱۳۹۵ سه شنبه ۱۳ مهر
14 برگزاری ششمین زنگ دانش آموز شهید به یاد 36 هزار شهید دانش آموز سراسر کشور ۱۳۹۵ دوشنبه ۲۹ شهريور
15 خیرین با کمک شهرداری تهران به دانش آموزان نیازمند کمک می کنند / طرح جعبه کفش در تهران اجرا می شود ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۴ شهريور
16 حمل و نقل رایگان برای دانش آموزان استثنایی شهر تهران ۱۳۹۵ شنبه ۲۰ شهريور
17 صرف یک میلیارد و 200 میلیون تومان برای آماده سازی مدارس فرسوده منطقه 20 تهران ۱۳۹۵ يکشنبه ۷ شهريور
18 باید دانش‌آموزان را با فرهنگ مدرسه سازی آشنا کنیم ۱۳۹۵ يکشنبه ۳۱ مرداد
19 طرح حمایت از مدارس در 55 محله محروم تهران اجرا می شود ۱۳۹۵ دوشنبه ۱۱ مرداد
20 کمک 800 میلیون تومانی شهرداری به مدارس منطقه 11 تهران ۱۳۹۵ يکشنبه ۲۷ تير
123

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه