۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۵ تير - 7/15/2020 1:19:18 AM / تهران - 12:19 صبح
آرشیو خبر کد خبر: 371  
گزارشی از مدرسه نمونه خیری حبیبی کلهرودی؛

مدرسه ای که یک سر و گردن از سایر مدارس منطقه10 تهران بالاتر است

خانم آقامیرزا خیر مدرسه ساز مدرسه حبیبی کلهرودی با اشاره به اینکه ساخت مدرسه حبیبی به خواست همسر مرحومش بوده است، اذعان کرد: ساخت مدرسه برای دانش آموزان به ویزه در مناطق محروم، همیشه مورد تأکید مرحوم حبیبی کلهرودی بوده است. او ادامه داد: همسر مرحوم معتقد بودند ساخت مدرسه علاوه بر اینکه شرایط ادامه تحصیل را برای دانش آموزان فراهم می کند، باعث اصلاح جامعه نیز می شود چراکه همین دانش آموزان آینده سازان ایران هستند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ سه شنبه ۳۰ ارديبهشت ساعت 00:00 تعداد بازدید : ۶۳۰۴


مدرسه خیرساز حبیبی کلهرودی در زمره مدارس هوشمند کشور است که از لحاظ تجهیزات آموزشی و کادر اداری، در سطح بسیار بالایی قرار دارد. این مدرسه در ابتدای سال تحصیلی 91 در منطقه 10 تهران افتتاح شده است.
فاطمه مرادی مدیر مدرسه قرآنی خیرساز حبیبی کلهرودی در تشریح برنامه ها و عملکرد این مدرسه، گفت: این مدرسه به همت خانم آقامیرزا و با کمک 400میلیونی او ساخته شد. این مدرسه به نام همسر مرحوم خانم آقا میرزا، نامگذاری شده است.
او با بیان اینکه امسال دومین سال آغاز به کار این مدرسه است، اظهار کرد: مدرسه خیرساز حبیبی کلهرودی از 14 کلاس تشکیل شده است که در مجموع، 560 دانش آموز در آن به تحصیل می پردازند. از میان این دانش آموز 470 دانش آموز در شیفت صبح و 90 دانش آموز در شیفت بعد از ظهر به تحصیل مشغولند.
مرادی بارزترین ویژگی این مدارس را هوشمند بودن آن عنوان کرد و افزود: مدرسه حبیبی کلهرودی در عالی ترین سطح از نظر تجهیزات آموزشی قرار دارد. کلیه کلاس ها هوشمند و مجهز به سیستم کامل کامپیوتری هستند.
مرادی ادامه داد: کل مدرسه به سیستم اینترنتی وایرلس مجهز است و در تمامی کلاس ها، دانش آموزان و دبیران از این سیستم بهره می برند. این امر باعث شده تا دانش آموزان با مطالب به روز آشنایی کامل داشته باشند. همچنین نرم افزارهای آموزشی در تمامی زمینه خریداری شده و در اختیار دانش آموزان قرار گرفته است.
مدیر مدرسه خیرساز حبیی کلهرودی با اشاره به اینکه بچه ها در این مدرسه طالب علم به روز هستند، تصریح کرد: انواع کتاب ها و جزوات کمک آموزشی نیز برای دانش آموزان فراهم می شود تا هیچ کمبودی در زمینه آموزش در این مدرسه نباشد.
مدرسه حضرت مریم (س) به همت خانم آقا میرزا بازسازی شد

مرادی به تشریح مدرسه قبلی که این مدرسه به جای آن ساخته شده است پرداخت و افزود: مدرسه قبلی تحت عنوان مدرسه حضرت مریم(س) که در سال 36 احداث شده بود؛ بسیارفرسوده  بود و از لحاظ ایمنی نیز در سطح پایینی قرار داشت.
مرادی افزود: بعد از ساخت مدرسه دوباره این مدرسه، مدیریت منطقه تصمیم گرفت که مدرسه به نام همسر این خیر یعنی «احمد حبیبی کلهرودی» نامگذاری شود. در یک سال و نیمی که ازافتتاح این مدرسه می گذرد، روحیه دانش آموزان بسیار تغییر کرده است. این تغییر به خصوص در دانش آموزان که در مقاطع بالاتر تحصیل می کنند و در مدرسه قبلی نیز درس خوانده بودند، به خوبی دیده می شود.
او پویایی و نشاط دانش آموزان را از دیگر ویژگی های این مدرسه عنوان کرد و افزود: محیط مدرسه تأثیربسزایی در این نشاط دارد. این مدرسه دانش آموزان نخبه در رشته های ورزشی را به خود دیده است. امسال نیز دو نفر از دانش آموزان ما توانستند در مسابقات قرآنی منطقه رتبه برتر را کسب کنند.
احداث مدرسه 4 کلاسه در ورامین ادامه راه مدرسه سازی
آقامیرزا با تأکید بر اینکه انجام کارهای نیک و خدا پسندانه در اولویت قرار دارد، اظهار کرد: ساخت مدرسه درواقع باقی الصالحات است که ثوابش تا ابد به روح خیر می رسد. البته این مدرسه تنها مدرسه ای نیست که به سفارش آن مرحوم ساخته شده بلکه یک مدرسه 4 کلاسه نیز در ورامین احداث شده است. ساخت مراکز درمانی در کاشان نیز در برنامه اینجانب قرار دارد.
او یادآور شد: همه باید نسبت به توانایی های خود در این امر خدا پسندانه شرکت کرده و با ساخت مدارس، زمینه ساز ادامه تحصیل دانش آموزان در فضای آموزشی استاندارد را فراهم کنند. از تمامی خیرین نیز می خواهم تا در این مقوله ورود پیدا کنند.
این بانوی خیّر در ادامه سخنان خود خطاب به کسانی که تمکن مالی برای انجام کارهی خیر را دارند، بیان کرد: کار نیک میزان و محدودیت ندارد هرکسی که می تواند کار خیر انجام دهد ولو با اهدای یک آجر، نباید کوتاهی کند و با ورود در این عرصه، زمینه ساز تعالی کشورمان شود.
آقامیرزا افزود: همسر مرحوم بنده چون از کودکی با مسائل و مشکلات تحصیل در کشورمان آگاه بود و تاثیر گذاری مدرسه در رشد جامعه را درک کرده بود، پای در عرصه مدرسه سازی گذاشت و همیشه تأکید داشت تا از مالش در این راه انفاق شود.
دانش آموز حافظ قرآن حاصل زحمات یک خیر
ریحانه بهرامی، دانش آموز نخبه قرآنی مدرسه خیرساز حبیبی کلهرودی با اشاره به اینکه از 7 سالگی به آموختن قرآن پرداخته است، گفت: تشویق پدر و مادر اصلی ترین عامل برای گرایشم به قرآن بود.
او ادامه داد: اولیای مدرسه نیز من را به قرآن آموزی تشویق می کردند و کلاس های قرآن را برگزار می کردند. در مسابقات صنایع دفاع، در رده کودکان مقام نخست، در مسابقات آموزش و پرورش منطقه نیز رتبه اول را کسب کردم.
این حافظ 10ساله قرآن که تا کنون سه جزء قرآن را حفظ کرده است، در مدرسه قرآنی خیر ساز حبیبی کلهرودی مشغول به تحصیل است و کلاس های قرآنی این مدرسه را باعث تقویت حفظ قرآن  خود می داند.   

وحید حسن زاده
  

برچسب ها برچسب ها برچسب هامدرسه حبیبی کلهرودی , منطقه 10


اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 مدرسه ای که یک سر و گردن از سایر مدارس منطقه10 تهران بالاتر است ۱۳۹۳ سه شنبه ۳۰ ارديبهشت

افضلي

بهرامي دوست منه الان با هم تو كلاس پنجم دبستان درس ميخونيم باورم نميشه اسم دوستم تو اين سايت باشه يادم باشه بهش بگم

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه