۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۵ تير - 7/15/2020 1:16:37 AM / تهران - 12:16 صبح
آرشیو خبر کد خبر: 365  
زنگ خیرین به نام امام جواد (ع) در مدرسه اندیشه نواخته شد؛

مدرسه اندیشه تنها یادگاری خیر نیکوکار آقای نائب آل آقا

دبستان دخترانه اندیشه در منطقه 13 تهران در خیابان پیروزی خیابان شهید جباری واقع شده است. این آموزشگاه در سال 1387 به همت خیر نیک اندیش آقای نائب آل آقا نوسازی و در سال تحصیلی 1389-1388 مورد بهره برداری قرار گرفته است. این مدرسه با مساحتی در حدود 700 متر مربع دارای 6 کلاس و 6 اتاق اداری است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ سه شنبه ۳۰ ارديبهشت ساعت 09:41 تعداد بازدید : ۴۶۱۰


جشن تجلیل از اقدامات خیرین مدرسه ساز در دبستان اندیشه
"من دیر نمی آیم شما هم دیر نیایید، من غیبت نمی کنم شما هم غیبت نکنید، من به شما دروغ نمی گویم شما هم به کسی دروغ نگویید، من به هر قولی که به شما می دهم وفا می کنم شما هم به هر قولی که به من می دهید وفا کنید» این سوگند نامه را همه دانش آموزان دبستان اندیشه با هم یک صدا خواندند. ساعت 9 صبح  زنگ خیرین مدرسه ساز در  12 مدرسه خیر ساز منطقه 13 به نیت دوازده امام (ع) نواخته شد. در میان این 12 مدرسه قرعه به نام دبستان اندیشه افتاد تا "حمیدرضا رمضانی" مدیر آموزش و پرورش منطقه مهمانشان باشد. شور و هیجان غیرقابل وصفی در این مدرسه 6 کلاسه حاکم بود و ای کاش نشانی از خیر نیک اندیش حاج علی محمد نائب آقا در دست بود تا با دعوت از خودش و خانواده¬اش این شادی و سرور را تقدیمشان می¬شد این مدرسه تنها یادگاری این خیر بزرگ است که یادش را گرامی می داریم


مدیر آموزش و پرورش منطقه 13تهران :
زنگ 12 مدرسه خیر ساز را به نیت 12 امام نواختیم

مدیر آموزش و پرورش منطقه درباره این ابتکار جالب در منطقه می¬گوید: منطقه 13 دارای 12 باب مدرسه خیرساز است که به همین منظور با مشورت و هم اندیشی سایر مدیران در بخش های آموزشی به این نتیجه رسیدیم تا به نیت 12 امام در ساعت 9 صبح روز 19 اسفندماه زنگ خیرین نواخته شود و تنها دلایلی که مبنای این تصمیم بود در راستای هم افزایی اندیشه خیرین و جهت افزایش مهربانی و روحیه خیری بود تا با به وجود آوردن فضایی مناسب امکان تحصیل برای دانش آموزان به نحو احسن فراهم شود و تمامی این اقدامات در راستای ماموریت های آموزشی و انجام مفاد سند تحول انجام شود.
وی با اشاره¬ به وضعیت مدارس در سطح منطقه می گوید: برخی از مدارس منطقه 13 به صورت خانه مدرسه هستند و جلوه ای آموزشگاهی دارند. تنها دلیل این کاستی در منطقه ما نبود زمین کافی برای ایجاد مدرسه است و برای از بین بردن مشکلات نیاز به بهسازی، مقاوم سازی، تخریب و بازسازی داریم که در اینجا از خیرین جهت حل مشکلات کمک گرفته ایم. به امید روزی که مدارس منطقه 13 به تمامی امکانات روز  مجهز شود و از لحاظ ایمنی هم در ردیف مدارس استاندارد باشد. سعی در هوشمندسازی مدارس داریم که اکنون حدود 750 مدرسه مجهز به این امکانات شده است.


زنگ خیرین در غیاب خیّر نیک اندیش زده شد
زهرا ملکی مدیر دبستان در مدت یک سالی که مدیریت را به عهده گرفتند فعالیت های بسیاری در جهت پویا بودن داش آموزان و جاودانی نام خیر مدرسه ساز در منطقه انجام داده اند که در باره برگزاری مراسم و نبود هیچ یک از اعضای خانواده خیر می گوید: قبل از آنکه این مدرسه در سال 88 تحویل دانش آموزان شود مدرسه قدیمی بود که احتیاج به تخریب و نوسازی داشت که با حضور حاج نائب آقا این اتفاق افتاد تا مدرسه با هزینه این خیر نوسازی شود. خیلی دوست داشتم از این خیر قدردانی و تشکر کنم که اموالش رادراین مسیر هزینه کرده و با ارتباطی که از آموزش و پرورش و مجمع خیرین گرفتم هیچ اطلاعاتی از او به ثبت نرسیده و متاسفانه این مراسم بدون حضور خود خیر و هیچ یک از اعضای خانواده اش برگزار شد.
اهدای 150 قلک خیرین مدرسه ساز در بین دانش آموزان 
در جشنواره امسال 150 قلک مدرسه سازی در بین دانش آموزان توزیع شد تا به نوعی به صورت غیر مستقیم روحیه  خیرخواهی و کمک به دیگران را بیاموزند و خانواده هایشان هم در این مسیر قرار بگیرند. سال گذشته هم با اهدای این قلک ها مبالغی جمع آوری و صرف بازسازی مدرسه شد و دانش اموزان امسال بسیار از این طرح استقبال کردند.
کسب رتبه اول شنای کرال در منطقه
"زهرا خادمی" یکی از دانش آموزان موفق مدرسه اندیشه است که در مسابقات شنای کرال پشت رتبه اول را کسب کرده است. او درباره امکانات مدرسه اش می گوید: مربیان و امکانات مدرسه ام بسیار خوب است و تمامی معلمان فراتر از کتاب های درسی کار می کنند.
زهرا درباره خیّر مدرسه اش ادامه داد: من تا به حال خیر مدرسه ام را ندیده ام اما با خوب درس خواندنم زحمات او را جبران می کنم.
 

زهرا کریمی

برچسب ها برچسب ها برچسب هامدرسه نمونه اندیشه , منطقه 13


اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 مدرسه اندیشه تنها یادگاری خیر نیکوکار آقای نائب آل آقا ۱۳۹۳ سه شنبه ۳۰ ارديبهشت

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه