۱۳۹۷ سه شنبه ۱ آبان - 10/23/2018 1:59:45 AM / تهران - 1:59 صبح
آرشیو خبر کد خبر: 1577  
رشد آمار جمعیت دانش آموزی نشان می دهد؛

ضرورت ساخت 200 مدرسه جدید در منطقه 22 تهران

وضعیت فضاهای آموزشی در منطقه 22 بحرانی است، این اذعان مسئولان آموزش و پرورش تهران است از كمبود شدید مدارس در منطقه 22 تهران. منطقه ای كه با رشد فزاینده ساختمان ها و برج های مسكونی و جمعیت مهاجر در سال های اخیر مواجه بوده اما متأسفانه فضاهای آموزشی آن متناسب با این رشد جمعیت توسعه نیافته است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ يکشنبه ۴ تير ساعت 00:00 تعداد بازدید : ۳۸۱

ورناصری، مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران چندی پیش در سخنانی نسبت به بحرانی شدن وضعیت فضاهای آموزشی در برخی شهرستان های استان و نیز مناطقی از شهر تهران هشدار داده بود كه یكی از این مناطق، منطقه 22 تهران است.

منطقه ای كه تاكنون هیچ مدرسه خیری در آن احداث نشده و بی صبرانه منتظر ورود اولین خیر نیك اندیش برای ساخت فضای آموزشی است تا بخشی از بحران موجود در تعداد كلاس های درس منطقه را جبران كند. بر اساس برآوردهای صورت گرفته تا 5 سال آینده این منطقه به 200 باب مدرسه احتیاج دارد چرا كه پرشدن برج‌ها و مجتمع های مسكونی احداث شده در این منطقه سیل عظیمی از جمعیت را به آن وارد خواهد كرد كه حداقل نیاز آن وجود فضای آموزشی برای فرزندانشان است.

كمبود مدرسه در منطقه 22 موجب شده كه جمعیت دانش آموزی آن در مدارس منطقه 5 شهرداری ثبت نام كنند و همین موضوع موجب بالا رفتن تراكم دانش آموزس در كلاس های درس این منطقه و رسیدن آن به بیش از 40 دانش آموز شده است. این كلاس ها جمعیتی فراتر از استاندارهای تعریف شده را در خود جای داده اند كه قطعا كیفیت آموزشی را كاهش می دهد.

منطقه 5 آموزش و پرورش همزمان اداره كننده مدارس دو منطقه 5 و 22 شهرداری است كه هر دو از مناطق پرجمعیت محسوب می شوند ضمن آنكه منطقه 22 با رشد قابل توجه جمعیت نیز مواجه است و این رشد طی سال های آینده نیز همچنان ادامه خواهد یافت.

اما این بحران منطقه 22 با ورود جدی تر دولت، انبوده سازان و مساعدت و همراهی خیرین نیك اندیش قایل حل است. منطقه 22 در كنار ساخت برج ها و ساختمان های بلندمرتبه زمین های مناسبی نیز در اختیار دارد كه با قیمت مناسب به فروش می رسد و در مساحت زیاد فضای مناسبی را برای ساخت مدرسه در اختیار قرار می دهد.

با توجه به بحران قطعی این منطقه در بحث فضاهای آموزشی از خیرین نیك اندیش دعوت می شود منطقه 22 را نیز در توسعه فضاهای آموزشی همراهی كنند. فصل تابستان و تعطیلات مدارس فرصت مناسبی است برای ساخت و ساز مدارس و كمك به توسعه كلاس های درس به ویژه در مناطق نیازمند. تابستان چند روزی است كه آغاز شده امیدواریم پایان سه ماهه آن كارنامه ای درخشان از توسعه فضاهای آموزشی و مشاركت و همراهی خیرین در این مسیر ارائه شود.
 

سپیده شاه محمدی

برچسب ها برچسب ها برچسب هامنطقه 22


اخبار مرتبط با این خبر

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه