۱۳۹۹ يکشنبه ۲۲ تير - 7/12/2020 8:20:46 PM / تهران - 7:20 عصر
آرشیو خبر کد خبر: 1495  
گفت و گو با نعمت بنی آدم؛ رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران

سازماندهی و اجرای جشنواره های مدرسه ای مهم ترین اقدام مجمع تهران بوده است

مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران در هشتمین دوره فعالیت خود قرار دارد. این نهاد مردمی از سال 1378 کار خود را آغاز کرده است و در این سالها صدها مدرسه را به همت و با مشارکت خیرین تهرانی ساخته و تحویل اداره کل آموزش و پرورش شهرتهران داده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ يکشنبه ۱۰ ارديبهشت ساعت 00:00 تعداد بازدید : ۵۶۵


از انجا که تعداد زیادی از نیکوکاران مدرسه ساز که در سایر استان های کشور نیز اقدام به ساخت مدرسه می کنند، مربوط به شهر تهران است، لذا عملکرد مجمع تهران بر فعالیت خیرین مدرسه ساز سراسر کشور تأثیرگذار است. در خصوص مجمع تهران، نعمت بنی آدم رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران گفت و گو کرده ایم.
ابتدا از آقای بنی ادم در مورد عملکرد مجمع تهران در سال 95 پرسیدم. رئیس مجمع تهرن در این  خصوص گفت: مهم ترین فعالیت مجمع تهران در سال 95 برنامه ریزی و هماهنگی برای برگزاری دومین دوره جشنواره های مدرسه ای در 320 مدرسه خیرساز شهر تهران بوده است.
وی گفت: ارزیابی های مجمع تهران نشان می دهد که برگزاری جشنواره های مدرسه ای آثار ارزشمندی همچون افزایش تعامل مدارس و دانش آموزان در تجلیل از خیرین را در پی داشته است و از سوی دیگر موجب گسترش فرهنگ مدرسه سازی شده است. به همین دلیل دومین دوره جشنواره های مدرسه ای را برنامه ریزی و طی دهه اول اسفند سال 95 اجرا کردیم.
بنی آدم در این مورد افزود: اهمیت جشنواره های مدرسه ای  در این است که فرهنگ قدردانی از خیرین شکلی صمیمانه تر و اجتماعی تر به خودگرفته و ارزیابی ها نشان می دهد که خیرین نیز از این شکل برگزاری مراسم رضایت بیشتری دارند.
وی گفت: در بسیاری از جشنواره های مدرسه ای شاهدیم که خیرین محترم در جمع دانش آموزان مدرسه ای که خود ساخته اند، حضور می یابند و محصول کار خیر خود را در قامت و شخصیت دانش آموزان  نظاره می کنند و این برای خیرین بسیار دلنشین و رضایت آفرین است.
وی گفت: امسال علاوه بر شهر تهران، این جشنواره های مدرسه ای در شهرستان های استان تهران نیز برگزار شد و فکر می کنم به دلیل جاذبه های فراوان و آثار فرهنگی موثر این جشنواره ها از سال آینده در سراسر کشور برگزار خواهد شد.
از رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران در مورد  مدارس ساخته شده به همت خیرین تهرانی در سال 95 پرسیدم و او گفت: در مهرماه سال 95 تعداد 10 مدرسه که به همت خیرین مدرسه ساز ساخته شده بود را تحویل آموزش و پرورش دادیم که این مدارس از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بودند، به نحویکه یکی از این مدارس یعنی مدرسه خیرساز دکتر مصلی نژاد در منطقه 6 تهران با حضور رئیس محترم جمهور افتتاح شد.
بنی آدم گفت: در شش ماهه دوم سال 95 نیز چهار مدرسه را تحویل دادیم که از آن جمله می توانم به مدرسه خیرساز مهندس شریف بختیار در منطقه 7 تهران اشاره کنم.
رئیس مجمع تهران گفت: در حال حاضر 19 مدرسه نیز در دست اجرا داریم که تا مهرماه سال 96 تعداد 10 مدرسه آماده تحویل به اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران خواهد شد.
رئیس مجمع تهران در مورد مهم ترین برنامه های این مجمع در سال 96 نیز گفت: در سال های اخیر تلاش کرده ایم که فعالیت های دبیرخانه و تشکیلات اداری مجمع از یک نظم و برنامه ریزی دقیق بهره مند شود و در سال 96 نیز  این روند تداوم خواهد داشت. ضمن آنکه در بحث تبلیغات و اطلاع رسانی نیز تمرکز بیشتری خواهیم داشت و امیدواریم که در شناسایی و جذب خیرین نیز موفقیت های بیشتری به دست آوریم. 

 


اخبار مرتبط با این خبر

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه