۱۳۹۸ يکشنبه ۱۷ آذر - 12/8/2019 1:23:01 AM / تهران - 1:23 صبح
آرشیو خبر کد خبر: 1898  

دفتر نمایندگی مجمع خیرین مدرسه ساز در منطقه 12 شهر تهران افتتاح شد

دفتر نمایندگی مجمع خیرین مدرسه ساز در منطقه 12 تهران با حضور فولادوند مدیرکل آموزش وپرورش شهر تهران، قربانی مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران، شاه منصوری مدیر آموزش و پرورش منطقه 12 تهران وجمعی از خیرین و مسئولان آموزش و پرورش افتتاح شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۴ بهمن ساعت 00:00 تعداد بازدید : ۱۴۳
 
به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران، فولادوند در این مراسم ضمن تبریک ایام دهه مبارک فجر گفت: تهران جزو سه استان فقیر کشور به لحاظ فضای آموزشی است و تاکید نمود: تهران در تامین فضای آموزشی فقیرترین استان است.
فولادوند افزود: در شهر تهران در دوره ابتدایی تراکم دانش‌آموزی 34 نفر در متوسطه دوره اول 33 نفر و دوره متوسطه دوم و هنرستان ها 26 نفر است و این در حالیست که میانگین تراکم در کشور 24 نفر می‌باشد و اگر تلاش و مساعدت خیرین مدرسه ساز نباشد ممکن است اوضاع کنونی به بحران تبدیل ‌شود.
قولادوند ادامه داد: حدود 40٪ از فضاهای آموزشی کل کشور توسط خیرین مدرسه ساز ساخته شده است که این رقم در شهرتهران به 50 درصد رسیده است که جای تقدیر و تشکر دارد.
مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران در انتها تصریح نمود: امیدواریم با راه اندازی دفاتر مجمع خیرین مدرسه ساز در مناطق، شاهد همکاری و مشارکت های سازنده ای در ساخت فضاهای آموزشی و رفع کمبود های آموزش و پرورش باشیم.
حمید شاه منصوری مدیر آموزش و پرورش منطقه12 در مراسم افتتاح دفتر نمایندگی مجمع خیرین منطقه ضمن خیر مقدم خدمت حضار ابتدا با تقدیر و تشکر از تمامی مردم قهرمان و شهید پرور ایران در راهپیمایی 22 بهمن گفت: حضور حماسی و شور انگیز مردم , در راهپیمایی با شکوه 22 بهمن ماه امسال صحنه درخشان دیگری از افتخارات پر شمار مردم بصیر و ولایتمدار و همیشه در صحنه را رقم زد  و نشان دادند همیشه و با تمام وجود پشتیبان ولایت فقیه و نظام هستند.
شاه منصوری در ادامه مراسم عنوان کرد: منطقه 12 یکی از مناطق قدیمی تهران است که این ویژگی شامل مدارس آن نیز شده و واحدهای آموزشی این منطقه را در زمره فرسوده‌ترین واحدهای آموزشی قرار داده است.
 اکنون 284 باب واحد آموزشی در منطقه فعال است که 60‌درصد آنها فرسوده و 25‌ درصد نیز نیازمند تخریب و نوسازی هستند. با این حال، در سال های اخیر چند مدرسه از سوی خیّران منطقه ساخته شده است.
وی افزود: بر این باورم، با وجود تلاش‌هایی که از سوی خیّران برای ساخت واحدهای آموزشی انجام شده اما تا رسیدن به استاندارد فضای آموزشی ایمن فاصله زیادی داریم. برای همین آموزش و پرورش منطقه، دفتر نمایندگی خیّران مدرسه‌ساز را در ساختمان خود راه‌اندازی کرده تا با کمک خیّران بتوان واحدهای آموزشی نیازمند تخریـــــب را نوسازی کرد.
 
شاه منصوری در ادامه اظهار داشت: تهران محروم‌ترین شهر کشور به لحاظ وضعیت مدارس فرسوده است و نیاز است تا تمامی ارگان های مربوطه به یاری و کمک آموزش و پرورش بیایند و باید در اینجا از تلاش های خیرین مدرسه ساز نیز تشکر کرد چرا که بدون حضور این عزیزان و مشارکت آنان در ساخت و بهسازی مدارس با مشکل مواجه خواهیم شد
حمدرضا قربانی مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه‌ساز شهر تهران در مراسم افتتاح دفتر نمایندگی مجمع خیرین مدرسه ساز منطقه12 بیان داشت: تهران، البرز و سیستان و بلوچستان از لحاظ فضای آموزشی فقیرترین استان‌ها هستند که در این بین وضعیت شهر تهران به عنوان پایتخت بسیار تاسف بار است.
با اشاره به کمبود فضا‌های آموزشی در مناطق مختلف شهر تهران گفت: مأموریت اصلی مسئولان جدید نمایندگی‌های شهر تهران شناسایی و جذب خیرین به منظور تأمین فضا‌های آموزشی پایتخت است  و افزود: باید شورای اسلامی شهر تهران، دولت و تمامی دستگاه هایی که در حوزه بازسازی مدارس فرسوده، دارای مسئولیت هستند کمک کنند.
وی با اینکه ۲۵ درصد از فضا‌های آموزشی تهران فرسوده اند که با خطر جدی روبرو هستند گفت: احتیاج به ۱۸۰ تا ۲۰۰ مدرسه داریم. وضعیت بحران زاست و از خیرین می‌خواهیم قبل از آنکه وضع بحرانی‌تر شود اقدام و ورود کنند.
   به گفته وی شهر تهران بیشترین مدارس فرسوده را دارد و جمعیت دانش‌آموزی در مناطق مرکزی تراکم بالایی دارد ادامه داد: نیازمند بودجه قابل توجهی برای تخریب و بازسازی این مدارس هستیم.
قربانی در پایان تصریح نمود: مدارس فرسوده بیشتر در بافت میانی تهران و مناطقی چون ۱۲ مستقر هستند گفت: هر کجا قدمت تهران بیشتر است، قدمت مدارس آن هم بالاتر است. 
 
برچسب ها برچسب ها برچسب هامنطقه 12


اخبار مرتبط با این خبر
12
ردیفتیترتاریخ
1 دفتر نمایندگی مجمع خیرین مدرسه ساز در منطقه 12 شهر تهران افتتاح شد ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۴ بهمن
2 اولین جلسه مدیران مدارس خیرساز منطقه 12 تهران برگزار شد ۱۳۹۷ يکشنبه ۶ آبان
3 مدرسه خیرساز مرحوم سعیدی در منطقه 12 تهران افتتاح شد ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۴ مرداد
4 بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز منطقه 12 تهران برگزار شد ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۹ فروردين
5 بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز منطقه 12 تهران 29 فروردین ماه برگزار می شود ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۲ فروردين
6 تراکم دانش آموزان در کلاس های درس منطقه 12 تهران بالای 40 نفر است ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۲ فروردين
7 دعای سلامتی دانش آموزان در برنامه های صبحگاهی برای خیر مدرسه ساز ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۵ مهر
8 جشنواره تجلیل از خیرین در مدرسه فاطمیون منطقه 12 تهران برگزار شد ۱۳۹۵ دوشنبه ۹ اسفند
9 دومین دوره جشنواره های مدارس خیرساز منطقه 12 تهران در حال برگزاری است ۱۳۹۵ دوشنبه ۹ اسفند
10 در جشنواره های مدرسه ای از خلاقیت دانش آموزان بهره بگیریم ۱۳۹۵ سه شنبه ۱۲ بهمن
11 افتتاح مدرسه دخترانه علوی اسلامی با مشارکت انجمن اولیا و مربیان مدرسه و اعتبارات دولتی در منطقه 12 تهران ۱۳۹۵ شنبه ۸ آبان
12 تمام حقوق 30 ساله بانوی معلم صرف ساخت یک دبیرستان دخترانه شد ۱۳۹۵ سه شنبه ۱ تير
13 حضور همزمان 17 خیر مدرسه فاطمیون در مراسم تکریم نیکوکاران ۱۳۹۵ شنبه ۱۸ ارديبهشت
14 کلنگ‌زنی دو مدرسه؛ نتیجه مراسم نکوداشت خیرین ۱۳۹۵ سه شنبه ۱۴ ارديبهشت
15 تقدیر خیر مدرسه ساز زنده یاد مهدی لاهوتی با حضور دانش آموزان ۱۳۹۴ چهارشنبه ۲ دي
16 پنجمین جشنواره خیرین مدرسه ساز منطقه 12 تهران برگزار شد ۱۳۹۴ دوشنبه ۳۱ فروردين
17 تجلیل از نیکوکاران مدرسه ساز منطقه 12 تهران ۱۳۹۴ چهارشنبه ۱۹ فروردين
18 بانوی خیری که خانه اش را وقف ساخت مدرسه برای دختران دانش آموز منطقه 12 تهران کرد ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۰ آذر
19 مشارکت شهرداری در ارتقای عملکرد 50 مدرسه هیات امنایی پایتخت ۱۳۹۳ شنبه ۸ آذر
20 مدرسه بوستان با مشارکت 5 نیکوکار تکمیل شد ۱۳۹۳ دوشنبه ۲۹ ارديبهشت
12

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه