۱۳۹۹ پنج شنبه ۸ خرداد - 5/28/2020 8:23:58 PM / تهران - 7:23 عصر
آرشیو خبر کد خبر: 803  
گفت و گو با سهام فرهادی فرزند بانوی خیر زنده یاد بدری برهانی؛

در راه مادر؛ نسل به نسل

مادر را به كارهای خیرش می شناسند و یاد می كنند، مادری كه سراسر زندگی‌اش را وقف كارهای عام‌المنفعه كرد و فرزندان از وقتی چشم بازكردند او را در حال كمك كردن به دیگران دیدند؛ از هر فرصتی برای پرداختن به امور خیر استفاده می كرد و از دیدن آثار و نتایج كارهایش بسیار مسرور و راضی می شد. بدری برهانی مادری است كه سه سال پیش پس از عمری سراسر ایثار و انفاق دیده از جهان هستی فرو بست و نامش را به واسطه اعمال نیك‌اش در این جهان ماندگار كرد. مادری كه سه دختر و دو پسرش را به شكلی پرورش داد كه اكنون و بعد از حیاتش همچنان راه او را ادامه می دهند و فرهنگ كار خیر را در خانواده خود نهادینه می كنند. مرحوم بدری برهانی مدارس بسیار ساخته و ساختمان‌های زیادی را هم به آموزش و پرورش اهدا كرده‌است كه در گفت و گو با یكی از فرزندان او بیشتر از زندگی این بانوی خیر می گوییم.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ چهارشنبه ۶ خرداد ساعت 00:00 تعداد بازدید : ۱۰۹۵"سهام فرهادی" به نمایندگی از دیگر خواهر و برادرها برای گفتن از مادر و اقداماتش انتخاب شد. سخت راضی به مصاحبه شد و معتقد بود كار خیر برای رضای خدا‌ست و نیازی نیست در موردش صحبت شود؛  درست هم می گفت اما وقتی از او خواستیم از نیت خیرخواهانه مادرش بگوید تا زمینه ای شود برای تشویق دیگران به انجام كارهای بشردوستانه راضی به این گفت و گو شد كه در ادامه می خوانید:
خانم فرهادی مادرتان در طول زندگی پربرکتشان كارهای خیر بسیاری انجام دادند شما به عنوان یك دختر مادر خیّرتان را چگونه توصیف می كنید؟
ما مادر را همواره در حال انجام كارهای خیر و عام‌المنفعه دیده‌ایم. او از هر شیوه‌ای برای كمك به دیگران و دستگیری از نیازمندان استفاده می كرد و در كنارش پروژه‌های بزرگی را هم برای كمك به مردم به بهره‌برداری رساند. یكی از این پروژه ها تكمیل درمانگاه سیدالشهدا و بخش سی سی یوی آن بود كه هزینه آن را با فروش یك خانه سه طبقه تأمین كرد و ظرف مدت كوتاهی آین پروژه را ساخت و كامل كرد.
مادر از چه زمان به عرصه مدرسه سازی وارد شد؟
كلید مدرسه سازی در دهه اخیر  و چند سال قبل زده شد. اولین مدرسه در منطقه 5 نزدیكی امام زاده داوود ساخته شد. مجتمعی راهنمایی- دبیرستان كه همچنان دایر است و دانش آموزان از آن استفاده می كنند.
شما به این مدرسه سر می زنی؟
بله تا جایی كه بشود حتما. اما از احوال و وضعیت آن كاملا باخبریم و هزینه های تعمییرات و نوسازی آن را پرداخت می كنیم.
خانم برهانی آپارتمان‌هایی را هم به آموزش و پرورش اهدا كرده‌اند،‌درست است؟
بله مادر یك آپُارتمان در میدان نوبنیاد داشتند كه در زمان حیات خود به ادامه نوسازی اهدا كردند. یك آپارتمان هم در خیابان كوهستان ششم پاسداران بود كه آن را هم در اختیار نوسازی قرار دادند و خواستند بعد از فوتشان از سوی نوسازی مدارس فروخته و درآمد حاصل از آن صرف مدرسه‌سازی شود.
آیا این اقدام صورت گرفته؟
خیر هنوز آن آپارتمان به فروش نرسیده كه امیدواریم زودتر در مورد آن اقدام شود تا ما پس از پروژه منطقه 8،‌پروژه بعدی را آغاز كنیم.
پروژه منطقه 8 در چه مرحله‌ای است؟
آن هم یك دبیرستان دخترانه 18 كلاسه است كه به تازگی ساختش را آغاز كرده‌ایم و پیش‌بینی شده ظرف چهار ماه به بهره‌برداری برسد تا از مهر سال آینده دانش آموزان در آن به تحصیل بپردازند.
به نظر شما چرا مادر به عرصه مدرسه‌سازی وارد شد؟
مادر به این كار خیر علاقه بسیار داشت زیرا معتقد بود نسل آینده در مدارس تربیت می شود و این خیلی مهم است كه نسل بعدی ما چگونه باشند. بنابراین مدرسه را مهم ترین مكان برای ساخت نسل آینده و در نتیجه فردای كشور می دانستند.
 

سپیده شاه محمدی 

برچسب ها برچسب ها برچسب هاسهام فرهادی


اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 مادربزرگم، الگوی تمام عیار ۱۳۹۷ سه شنبه ۴ ارديبهشت
2 مادرم کلید کار خیر را در خانواده مان زد ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۵ دي
3 در راه مادر؛ نسل به نسل ۱۳۹۴ چهارشنبه ۶ خرداد

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه