۱۳۹۹ سه شنبه ۱۷ تير - 7/7/2020 7:06:11 AM / تهران - 6:06 صبح
آرشیو خبر کد خبر: 368  
خیرین آرزوهای دانش آموزان را زنده می کنند

درخشش دانش آموزان مدرسه خیّری کرمانیان در جشنواره خوارزمی

دبیرستان دخترانه خیّری فیاض بخش که تا چندی پیش به دلیل موقعیت مکانی آن در طرح احداث بزرگراه امام علی(ع) تخریب شده بود، اكنون به یک مدرسه نمونه تبدیل شده و كسب مقام ها و رتبه های درسی دانش آموزان آن در منطقه 14 آموزش و پرورش زبانزد خاص و عام است. این دبیرستان 1400 متر مساحت دارد و 12 کلاس و 6 اتاق اداری دارد و از نمازخانه و همچنین آزمایشگاه برخوردار است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ سه شنبه ۳۰ ارديبهشت ساعت 13:08 تعداد بازدید : ۳۶۱۹


حضور پررنگ خیر نیکوکار برای اتمام مدرسه نیمه تمام 
750 میلیون تومان هزینه احداث کل مدرسه بود که 200 میلیون تومان آن را آقای  فریدون کرمانیان به عنوان خیر مدرسه ساز تقبل کرده است. آقای کرمانیان خیر مدرسه ساز تهرانی با پرداخت 200 میلیون تومان نقش پر رنگی در افتتاح این دبیرستان ایفا کرد تا مانند گذشته شاهد حضور بی نظیر خیرین در تداوم پروژه های مدرسه سازی باشیم.
در کنار درب ورودی مدرسه، نوشته ای نظرمان را جلب کرد که گفتن آن خالی از لطف نیست. اين عبارت شامل «ضمن تلاش برای کسب فضایل اخلاقی و اقامه نماز و یادگیری علوم و فنون، در حفظ و نگهداری مدرسه و وسایل آن کوشا باشید تا آیندگان از آن استفاده کنند.»
این جملات را فریدون کرمانیان که خود در زمره خیرین نیک اندیش کشورمان قرار دارد، بيان کرده است.
دختر این خیر نیکوکار با حضور در اين مدرسه درباره شروع ساخت آن اظهار داشت: پدرم ابتدا برای مشارکت در ساخت یک مدرسه، به مجمع خیرین مدرسه ساز مراجعه کرد. این مدرسه که در حال حاضر کار ساخت آن به اتمام رسیده است یکی از طرح های نیمه تمام منطقه 14 تهران بود که پدرم پس از بازدید کار اتمام ان را بر عهده گرفت و از نزدیک شاهد تلاش شبانه روزی مسئولان برای اتمام این پروژه بودم.کسب رتبه های برتر در رشته های ادبیات و فیزیک در منطقه
معاون پرورشی مدرسه كرمانيان  در گفت و گو با خبرنگار مجمع خیرین تهران گفت: دانش آموزان این مدرسه در مباحثي چون تحقيقات و پژوهش، ادبیات، فیزیک، شیمی و زیست شناسی دارای رتبه ها و مقام های گوناگون در منطقه 14 آموزش و پرورش تهران هستند.
خانم امينی افزود: این مدرسه در حال حاضر نیمه هوشمند است و 3 آزمایشگاه و یک کتابخانه با در اختيار داشتن 1200 جلد کتاب دارد.
گفت و گو با دانش آموزانی که در جشنواره خوارزمی رتبه برتر آورده اند
پله های ترقی از یک مدرسه خیرساز 
فاطمه جواد قزوینی که از دانش آموزان ممتاز مدرسه و دارای مقام در جشنواره خوارزمی است درباره مدرسه اش می گوید: خیلی احساس خوبی به ما دست می دهد وقتی که متوجه شدیم اولین ساکنان این مدرسه خیری هستیم. باید برای کسانی که بانی انجام چنین کارهای خیری هستند، زياد دعا كنيم تا اين نوع امور در جامعه ترويج پيدا كند.
اشک شوق از موفقیت دانش آموزان مدرسه/ وقتی ثمرات نیکوکاری به بار می نشیند
به گزارش خبرنگار ما، هنگام صحبت هاي دانش آموزان مدرسه، خانم کرمانیان به دلیل  سخنان شيوا و وصف ناپذير و همچنين قدردانی های پی در پی دانش آموزان از وی، به وجد آمد و اشک از چشمانش سرازیر شد.
از چهره او مشخص بود که حاصل زحماتی که برای مدرسه کشیده، به ثمر رسیده و شاهد موفقیت دانش آموزان این مدرسه در تمام عرصه ها است.
هانیه عبدلی زاده یکی دیگر از دانش آموزان موفق و ممتاز مدرسه خطاب به خانم کرمانیان اظهار داشت: دوست دارم کمی مثل شما باشم و انسان هایی مانند شما را الگوی خودم قرار دهم. مطمن باشید تلاش هايتان نتیجه خواهد داد و تمام آرزوهایی که مدنظرتان است را مشاهده خواهيد كرد.
فاطمه چگینی از دانش آموزان موفق در طرح جشنواره خوارزمی درباره زحمات خیر مدرسه اش ادامه داد: وقتی وارد مدرسه ای می شویم که دیوارهایش با نیت خالص ساخته شده و پله های آن محلی برای صعود و ترقی دانش آموزان، مسلما احساس خوبی به ما دست می دهد.
وی در لابه لای صحبت هایش و در اظهار نظری جالب، گفت: آدم ها وقتی می میرند که آرزوهایشان مرده باشد. شما آرزوی یک سری از افراد را زنده کردید که اگر امثال شما نبود، ما هم در این مکان نبودیم.
 

احسان احمدی
 

برچسب ها برچسب ها برچسب هامدرسه کرمانیان , منطقه 14


اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 درخشش دانش آموزان مدرسه خیّری کرمانیان در جشنواره خوارزمی ۱۳۹۳ سه شنبه ۳۰ ارديبهشت

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه