۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۵ تير - 7/15/2020 4:19:02 PM / تهران - 3:19 عصر
آرشیو خبر کد خبر: 260  
همزمان با پنجمین جشنواره خیرین مدرسه ساز شهرستان اسلامشهر:

تعهد 250 میلیارد ریالی خیرین در مراسم گلریزان

مدیر آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر از تعهد 250 میلیارد ریالی خیرین این شهرستان در پنجمین جشنواره تجلیل از خیرین مدرسه ساز خبر داد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ چهارشنبه ۱۴ اسفند ساعت 11:07 تعداد بازدید : ۲۲۹۴


"محمود قنبر زاده" در گفت و گو با  خبرنگار خیرین مدرسه ساز شهر تهران با  اعلام این خبر افزود : پنجمین جشنواره خیرین مدرسه ساز شهرستان اسلامشهر با حضور  بیش از ۲۵۰ خیرین مدرسه ساز این شهرستان، رییس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور، مهندس ورناصری سرپرست اداره کل نوسازی مدارس استان تهران، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، فرماندار اسلامشهر و جمعی از فرهنگیان و مسئولان محلی در تالار فانوس شهر برگزار شد.
در این مراسم کمرئی مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران،ر این جشنواره ضمن تاکید بر اهمیت اصل مشارکت مردم در امر مدرسه سازی، مشکلات سخت افزاری و کمبود امکانات را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: امید می رود روزی برسد که معلمان و دانش آموزان دغدغه ای جز تعلیم و تربیت نداشته باشند.

علیرضا کمرئی با بیان برخی کاستی ها و نیازهای مدارس در زمینه فضاهای آموزشی، تلاش های صورت گرفته از سوی  دولت و خیرین طی سه دهه اخیر را ارزشمند توصیف کرد و افزود: با وجود تلاشهای فراوان، طی سالهای گذشته اما هنوز مشکلاتی در حوزه فضاهای آموزشی وجود دارد، این که همکاران ما و خانواده ها از وضعیت مدارس و کمبود های موجود نگران باشند و دغدغه آنها به جای تعلیم و تربیت معطوف به این مسایل شود قابل قبول نیست.

وی با اشاره به لزوم توسعه نرم افزاری در آموزش و پرورش، نقش خیرین را در این حوزه بسیار با اهمیت دانست و عنوان کرد: امید می رود روزی برسد که خیرین مدرسه ساز به جای حضور در زمینه سخت افزاری و ساخت بنای مدارس در زمینه نرم افزاری و تولید دانش به آموزش و پرورش کمک کنند اما این که مسیر توسعه نرم افزاری از جاده رشد سخت افزاری می گذرد قابل انکار نیست.
دکتر حافظی رییس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور نیز در این مراسم از تسری فعالیت دانش آموزان خیّر این شهرستان در پروژه مرورزان کوچک به دیگر نقاط کشور خبر داد و گفت: و سال پیش به ابتکار دانش آموزان اسلامشهری، مجمع خیرین مدرسه ساز دانش آموز با عنوان "مهرورزان کوچک" تاسیس شد که این کار هم اکنون به سراسر کشور تسری یافته است.
وی همچنین  با اشاره به حضور بیش از ۱۲میلیون دانش‌آموز در کشور، تاکید کرد: اگر فرهنگ مدرسه‌سازی در بین جامعه دانش‌آموزی کشور نهادینه شود، در تأمین فضاهای آموزشی مشکلات کاهش چشمگیری را خواهد داشت.
وی همچنین تصریح کرد: در سال گذشته شش هزار و ۸۰۰ پروژه مدرسه سازی نیمه کاره وجود داشت که به همت خیرین تاکنون بیش از ۸۰۰ مورد از این پروژه ها به بهره برداری رسیده و امید می رود با حمایت دولت و مجلس شورای اسلامی تعداد قابل توجهی از پروژه های باقی مانده در سال آینده به اتمام برسد.
در خاتمه برنامه های پنجمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز شهرستان اسلامشهر، گلریزان هدایا و کمک‌های خیرین انجام شد که در حاشیه این گلریزان دانش‌آموزان مدرسه شاهد حضرت فاطمه زهرا (س) اسلامشهر با شکستن قلک‌های پس‌انداز خود، مبلغ جمع شده را به امر مدرسه‌سازی اهدا کردند.
خیرین در این مراسم با اهدای مبالغی و تعهداتی در زمینه نوسازی و تجهیز مدارس در این امر خیر مدرسه سازی مشارکت کردند و پایان مراسم از خیرین مدرسه‌ساز این شهرستان با اهدای لوح تقدیر، تجلیل  به عمل آمد.

غزاله دیبایی
 


اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 تعهد 250 میلیارد ریالی خیرین در مراسم گلریزان ۱۳۹۲ چهارشنبه ۱۴ اسفند

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه