۱۳۹۹ يکشنبه ۲۲ تير - 7/12/2020 8:41:42 PM / تهران - 7:41 عصر
آرشیو خبر کد خبر: 392  
مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران عنوان کرد؛

بیش از 100 پروژه نیمه تمام استان تهران را با مشارکت خیرین تکمیل خواهیم کرد

اداره کل نوسازی مدارس استان تهران با اجرای پروژه های مختلف آموزشی سهم زیادی در توسعه فضای آموزشی پایتخت کشور دارد. مهندس داریوش ورناصری در گفت و گو با خیرین مدرسه ساز شهر تهران گزارشی از عملکرد این اداره کل به ویژه در حوزه فعالیت خیرین مدرسه ساز را ارائه نموده است. با هم این گفت و گو را می خوانیم.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ دوشنبه ۵ خرداد ساعت 00:00 تعداد بازدید : ۱۵۲۶


مهندس ورناصری در ابتدا به فضاهای آموزشی در سطح استان تهران اشاره کرد و گفت: در حال حاضر در سطح استان براساس شناسنامه فنی مدارس چهارهزارو 500فضای آموزشی وجود دارد که از این تعداد دو هزار و 500 فضا مربوط به شهرتهران و دو هزار فضا مربوط به شهرستان های استان است که در مجموع حدود 70 درصد این فضاها دارای استحکام نسبی است.
وی در ادامه به پروژه های در دست اقدام این اداره کل اشاره کرد و افزود: در حال حاضر حدود 300 پروژه در سطح استان در دست اجرا داریم.
مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران درباره اقدامات این اداره کل در سال 92 اظهار کرد: در سال گذشته 63 پروژه را تحویل ادارات آموزش و پرورش دادیم که مورد استفاده دانش آموزان قرار گرفته است.
وی به پروژه های نیمه تمام اشاره و گفت: نزدیک به 100 پروژه نیمه تمام در سطح استان تهران وجود دارد که با مشارکت خیرین مدرسه ساز و سایر منابع تلاش خواهیم کرد این پروژه ها را تکمیل کنیم.
ورناصری که سابقه سرناظر ابنیه در اداره کل نوسازی مدارس استان خوزستان و فعالیت مهندسی پروژه های عمرانی در قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)رادر کارنامه دارد به شاخص ترین پروژه های اجراشده از سوی این اداره کل در سال 92 اشاره کرد و افزود: پروژه های شهیدحقانی در شهر تهران، سالن ورزشی برادران مظفردرشهرستان ملارد،پروژه های آموزشی در سایت های مسکن مهر استان و مجتمع حیات طیبه در شهرستان شهریار که از معماری اصیل ایرانی و اسلامی برخوردار است و در سطح کشور شاخص است، از بارزترین پروژه های انجام شده اداره کل نوسازی مدارس استان تهران در سال 1392 بوده است.
وی در ادامه ضمن تقدیر از اقدامات خیرین مدرسه ساز تصریح کرد: در سال گذشته نزدیک به 40 پروژه به همت خیرین نیک اندیش به بهره برداری رسید.
مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران به رقم تعهدات خیرین مدرسه ساز استان تهران در جشنواره پانزدهم اشاره کرد و گفت:تعهدات خیرین در جشنواره پانزدهم 200میلیارد تومان بوده است که از این مبلغ تقریبا 70درصد آن محقق شده است.
وی ادامه داد: خیرین مدرسه ساز استان تهران می توانند در بخش اتمام پروژه های نیمه تمام آموزشی استان اداره کل نوسازی مدارس را یاری دهند.
ورناصری جذب نیکوکاران را مهم ارزیابی کرد و گفت: برگزاری جشنواره های منطقه ای و شهرستانی با هدف جذب و ترغیب خیرین محترم و همچنین برگزاری جشنواره استانی با هدف تکریم از خیرین نیکوکار انجام می شود.
ورناصری که ریاست ستاد جشنواره شانزدهم خیرین مدرسه ساز استان تهران را برعهده دارد، مهمترین اهداف و رویکرد این جشنواره را تکریم و بزرگداشت خیرین مدرسه ساز استان تهران اعلام کرد و گفت: اعلام نیازمندی های آموزش و پرورش در بعد فضاهای آموزشی و تکمیل پروژه های نیمه تمام از دیگر اهداف مهم این جشنواره است.
مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران در پایان برگزاری جشنواره های تجلیل از خیرین مدرسه ساز استان تهران را مهم ارزیابی کرد و گفت: نزدیک به 40 جشنواره در سطح استان تهران برنامه ریزی شده است که 20 جشنواره تا پایان سال 92 و 20 جشنواره دیگر در فروردین سال جدید برگزار شد.
 

 


اخبار مرتبط با این خبر
12
ردیفتیترتاریخ
1 571 کلاس درس در تهران به بهره برداری می رسد ۱۳۹۸ سه شنبه ۹ مهر
2 مراسم تودیع و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۲ آذر
3 جلسه ستاد بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تهران برگزار شد ۱۳۹۷ دوشنبه ۴ تير
4 مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران اولویت های این اداره کل در سال 96 را اعلام کرد ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۵ فروردين
5 تکمیل 110 پروژه نیمه تمام آموزشی با مشارکت خیرین در استان تهران ۱۳۹۴ دوشنبه ۲۳ آذر
6 خداحافظی مدارس پایتخت با بخاری های گازسوز ۱۳۹۴ دوشنبه ۱۸ آبان
7 افتتاح 57 پروژه خیّری و مشارکتی در استان تهران همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید ۱۳۹۴ چهارشنبه ۱ مهر
8 سه مدرسه به همت بنیاد برکت در مناطق محروم استان تهران افتتاح شد ۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۵ شهريور
9 20مدرسه در سایت های مسکن مهر استان تهران افتتاح می شود ۱۳۹۴ شنبه ۲۱ شهريور
10 تکمیل پروژه های نیمه تمام شهرستان پاکدشت تا شهریور 94 ۱۳۹۴ شنبه ۳۰ خرداد
11 تحویل 140 پروژه آموزشی ، ورزشی و پرورشی در سال 94 ۱۳۹۴ شنبه ۹ خرداد
12 تحویل 120 پروژه در سال 94 ۱۳۹۴ يکشنبه ۱۶ فروردين
13 جلسه شورای آموزش و پرورش استان تهران با حضور دکتر فانی برگزار شد / گزارش مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران به وزیر ۱۳۹۳ دوشنبه ۲۵ اسفند
14 بیست و هفتمین جلسه هیات مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز شهرتهران برگزار شد. ۱۳۹۳ سه شنبه ۲۸ بهمن
15 25 درصد مدارس استان تهران در بافت فرسوده قرار دارند ۱۳۹۳ دوشنبه ۲۷ بهمن
16 بیست و ششمین جلسه هیات مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران برگزار شد ۱۳۹۳ سه شنبه ۷ بهمن
17 مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران از غرفه خبرگزاری فارس بازدید کرد ۱۳۹۳ سه شنبه ۲۰ آبان
18 افتتاح دبیرستان امام رضا (ع) ویژه اتباع خارجی در منطقه 19 تهران ۱۳۹۳ يکشنبه ۱۸ آبان
19 ساخت 2 مدرسه 12 و 9 کلاسه طی 70 روز در استان تهران ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۲ شهريور
20 بازدید دکتر طلا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از پروژه های بخش کن و سولقان در منطقه 5 تهران ۱۳۹۳ سه شنبه ۲۱ مرداد
12

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه