۱۳۹۹ پنج شنبه ۸ خرداد - 5/28/2020 6:50:05 PM / تهران - 5:50 عصر
آرشیو خبر کد خبر: 2099  
در نشست ویدیو کنفرانس؛

برنامه دو ساله مجمع تهران برای 5 منطقه پایتخت تشریح شد / توانمند سازی دفاتر نمایندگی اولویت نخست مجمع تهران در سال 99

جلسه اعضای هیات مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران با مدیران پنج منطقه آموزش و پرورش شهر تهران به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۹ شنبه ۳۰ فروردين ساعت 00:00 تعداد بازدید : ۱۱
 
 به گزارش روابط عمومی مجمع تهران،  در این نشست اعضای هیات مدیره مجمع تهران، محسن بهارلو معاون توسعه و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران، کریم پور سرپرست مشارکت های مردمی اداره کل نوسازی مدارس تهران، صادق صادقپور مدیر آموزش و پرورش منطقه یک، هوشنگ میر شفیعی مدیر آموزش و پرورش منطقه 2، قدرت الله گراوند مدیر آموزش و پرورش منطقه 11، عطالله فروتن مدیر آموزش و پرورش منطقه 18 ، هادی حنیف نیا مدیرآموزش و پرورش منطقه 19، سیاوش زرآزوند مسئول نمایندگی مجمع در منطقه 11 تهران، مهشید خاکبازنژاد مسئول نمایندگی منطقه 18برگزار شد.
در این جلسه نعمت بنی آدم رئیس هیات مدیره مجمه تهران همگامی روسای مناطق آموزش و پرورش را در اجرای برنامه های خیرین مهم ترین سرمایه کار مجمع تهران دانست و گفت: همراهی مناطق تهران و مجمع خیرین نوید بخش روزهای خوب برای مدرسه سازی در پایتخت خواهد بود.  
براساس این گزارش،  در ابتدای  مراسم محمدرضا قربانی مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران، با اشاره به تاکید اعضای هیات مدیره بر استفاده از ظرفیت های خیری در کلان شهر تهران، تدوین برنامه دو ساله مجمع تهران را گامی اساسی برای تحقق این مهم دانست و گفت: توانمندسازی مناطق تهران برای خلق ظرفیت های جدید خیری اولویت اساسی مجمع تهران در سال 99 خواهد بود.  
 
 محسن بهارلو معاون توسعه و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران نیز در این نشست گفت:  ضمن تشکر از برگزاری جلسات به صورت ویدیو کنفرانس، برنامه دو ساله مجمع خیرین مدرسه ساز نقطه عطفی در حوزه خیرین در سال 99 است و امیدواریم در سال جدید با استفاده از توانایی مناطق شاهد بروز فرصت های جدیدی در عرصه مدرسه سازی باشیم.  
وی رفع مشکلات مربوط به فضاهای آموزشی شهرتهران را از اولویت های اصلی دانست و گفت: در حدود 800 مدرسه در شهرتهران فرسوده است که از این تعداد 124 مدرسه نیازمند تخریب و بازسازی است و با توجه به چشم اندازی که شورای آموزش و پرورش و استانداری ترسیم کرده اند، ساخت حدود 10 هزار کلاس درس  در دستور کار است که پیش بینی شده است از این رقم، 2500 کلاس درس به همت خیرین احداث شود. 
وی در ادامه اولویت اصلی اداره کل آموزش و پرورش در مبحث خیرین را فعال کردن دفاتر نمایندگی خواند و گفت: ظرفیت هایی در مناطق شهر تهران وجود دارد که در نظر داریم با برنامه ریزی جدید این ظرفیت ها را فعال کنیم. 
وی همچنین گفت: جذب و تکریم خیرین را باید در مناطق دستور کار قرار دهیم و باعث گسترش و ایجاد فرهنگ خیری در جامعه باشیم.  
در این نشست صادق صادقپور مدیر آموزش و پرورش منطقه یک تهران گزارشی از فعالیت های  این منطقه ارائه داد و گفت: یکی از اقدامات منطقه یک تهران تهیه کتابچه ای از وضعیت فضاهای آموزشی این منطقه است که در آن به شرح کامل وضعیت مدارس، تعداد کلاس، معرفی مدارس فرسوده و تخریبی ، مدارس نیازمند بازسازی و بهسازی و... پرداخته شده است. 
وی همچنین ادامه داد: در ماه های اخیر  با یکی از خیرین برای ساخت مدرسه در زمینی به مساحت 8000 مترمربع با اعتباری برابر با 20 میلیارد تومان گفت و گو شده است که امیدواریم عملیاتی شود.  
همچنین در این جلسه هوشنگ میر شفیعی، منطقه 2 تهران را چهارمین منطقه پر تراکم شهر تهران خواند و گفت: در منطقه 2 تهران ما با ناهمگونی وضعیت فضاهای آموزشی رو به رو هستیم و همین موضوع شرایط را از نظر امکانات آموزشی دشوار کرده است و عمده مدارس فرسوده، تخریبی، استیجاری در بافت فرسوده و کم امکانات این منطقه قرار دارند. 
وی با اشاره به مدارس خیرساز در سطح منطقه 2 تهران گفت: در این منطقه 11 مدرسه توسط خیرین احداث شده است ولی در سال گذشته هیچ مدرسه ای نه از جهت اعتبارات دولتی و خیری در سطح این منطقه احداث نشده است.
میرشفیعی مدارس استیجاری و فرسوده را از بزرگترین مشکلات این منطقه خواند و گفت:اگر 40 درصد مدارس غیر دولتی در این منطقه فعال نبودند در بحث فضاهای آموزشی با مشکلات بسیاری رو به رو بودیم و امیدواریم با مشارکت مجمع خیرین مدرسه ساز و اداره کل نوسازی مدارس سال خوبی در جهت رفع مشکلات این منطقه داشته باشیم.
هادی حنیف نیا مدیر آموزش و پرورش منطقه 19 تهران نیز در این جلسه به ارائه گزارش هایی از  این منطقه پرداخت و گفت: این منطقه با پیگیری ها و رایزنی های بسیار با بخشداری شهر آفتاب سه قطعه زمین در روستای مرتضی گرد در حدود 10 هزار متر مربع از طریق بنیاد مسکن تحویل گرفته است که در کنار آن هم خیرین هم اعلام آمادگی برای ساخت کرده اند که امیدواریم مراسم کلنگ زنی این مدارس به زودی انجام شود.  
وی ادامه داد: ساخت زمین 8000 متری موقوفه مفرح، حل مشکلات مدارس خیری و... از دیگر اولویت های اصلی آموزش و پرورش منطقه 19 تهران است. 
قدرت الله گراوند مدیر آموزش و پرورش منطقه 11 تهران از دیگر شرکت کنندگان این مراسم بود که  با اشاره به وضعیت فضاهای آموزشی منطقه گفت: این منطقه حدود 103 مدرسه دولتی دارد که از این تعداد 7 مدرسه خیرساز است که حدود 3200 دانش آموز در این مدارس درس می خوانند. 
وی افزود : خیرین هر ساله کمک های خردی برای بازسازی و تعمیرات مدارس منطقه پرداخت کرده اند که تعدادی از مدارس منطقه از این طریق بازسازی و بهسازی شده اند و  پروژه خیرساز نرجس نیز در این منطقه در دست اجراست که امیدواریم با حمایت های نوسازی مدارس سریع تر آماده تحویل به دانش آموزان منطقه باشد. 
عطالله فروتن محرمی مدیر آموزش و پرورش منطقه 18 تهران  نیز گفت: در منطقه 18،  24 مدرسه خیرساز وجود دارد و همچنین دو واحد آموزشی 9 و 12 کلاسه به همت خیرین در حال ساخت است. از ابداعات جدید این منطقه، تجمیع کمک های خرد خیرین بوده است که با این کمک ها، 6 مدرسه به صورت کلی بازسازی شده اند که از آنها سال های سال می توان استفاده کرد. مدارس منطقه 18 تهران به دلیل وسعت زیاد، اگر خیرین عزیز بیشتر مشارکت داشته باشند می توانیم این فضاها را توسعه دهیم و نیاز به ساخت مدارس جدید کمتر احساس می شود. 
کاظم قلم چی عضو هیات مدیره مجمع تهران جلسات ویدیو کنفرانس مجمع را بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: جلسات  ویدیو کنفرانس باید باعث گسترش و تبادل تجربیات موفق مناطق در سطح تهران خواهد شد  و ایده های جالب و جذاب از مناطق در کل شهر تهران پراکنده می شود.  
وی همچنین تهیه کتاب سال خیرین در شهر تهران، مکتوب کردن تجربیات موفق، استفاده از خرد جمعی ، ثبت ایده های جدید با نام افراد را از اقدامات مفید و تاثیرگذار در مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران اعلام کرد. 
 
  
 
 
 
برچسب ها برچسب ها برچسب هاویدیو کنفرانس


اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 طرح کارنامه مدارس خیرساز و تکریم مجازی خیرین در چهار مدرسه شهرتهران برگزار شد / پیام تشکر دانش آموزان از خیرین در نشست ویدیو کنفرانسی ۱۳۹۹ سه شنبه ۱۶ ارديبهشت
2 تاکید مدیران مجمع و اداره کل آموزش و پرورش بر اجرایی شدن برنامه دو سالانه خیرین مدرسه ساز پایتخت ۱۳۹۹ يکشنبه ۷ ارديبهشت
3 دیدار مجازی و تکریم خیر مدرسه ساز تهرانی همراه با گزارش عملکرد مدیر مدرسه /تشکر دو دانش آموز از خیر مدرسه به صورت ویدیو کنفرانس ۱۳۹۹ يکشنبه ۷ ارديبهشت
4 هم اندیشی مدیران و معاونین 5 منطقه شهر تهران برای گسترش فعالیت خیرین مدرسه ساز ۱۳۹۹ دوشنبه ۱ ارديبهشت
5 آخرین وضعیت فعالیت خیرین مدرسه ساز در 5 منطقه شهر تهران ۱۳۹۹ يکشنبه ۳۱ فروردين
6 بررسی برنامه مجمع خیرین مدرسه ساز در نشست هماهنگی 5 منطقه پایتخت ۱۳۹۹ يکشنبه ۳۱ فروردين
7 برنامه دو ساله مجمع تهران برای 5 منطقه پایتخت تشریح شد / توانمند سازی دفاتر نمایندگی اولویت نخست مجمع تهران در سال 99 ۱۳۹۹ شنبه ۳۰ فروردين
8 تحول گرایی، کارآمدی و اثربخشی، محور فعالیت های مجمع خیرین پایتخت ۱۳۹۹ يکشنبه ۲۴ فروردين
9 افتتاح همزمان 1700 فضای آموزشی، پرورشی و فرهنگی در سراسر کشور ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۰ مهر

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه