۱۳۹۹ جمعه ۲۰ تير - 7/10/2020 4:44:56 PM / تهران - 3:44 عصر
آرشیو خبر کد خبر: 1590  
گفت و گو با بانوی خیر تهرانی؛

انگیزه ام برای ساخت مدرسه چند برابر شده است

به گزارش مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران، معصومه شمیرانی یکی از خیرین مدرسه ساز شهر تهران و عضو شورای بانوان خیرین مدرسه ساز در خصوص ورودش به عرصه مدرسه سازی می گوید: بعد از فوت همسرم انگیزه ای در ذهنم ایجاد شد تا درجهت حفظ نام همسرم مدرسه ای بسازم . در همین جهت با فروش زمینی که در نمک آبرود داشتم تحقیقات خود را برای احداث مدرسه آغاز کردم .
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۸ تير ساعت 00:00 تعداد بازدید : ۸۱۹


شمیرانی انگیزه اصلی خود را ساخت مدرسه  در مناطق محروم عنوان می کند و می افزاید : دوست داشتم مدرسه ای در منطقه ی محروم برای دانش آموزان بی بضاعت بنا کنم تا آنها هم بتوانند با خیال آسوده تحصیل کنند.این انگیزه موجب شد تا در سال 1390 اولین مدرسه خود را در استان البرز منطقه حصارک به نام همسرم مسعود شمیرانی بنا کنم .
این خیرمدرسه ساز ادامه می دهد : برپایی جشنواره ها و ایجاد تبلیغ در رسانه ها می تواند ضمن معرفی جامعه خیرین مدرسه ساز در جذب افرادی که علاقه مند به ساخت مدرسه هستند  تاثیر بسزایی داشته باشد.
شمیرانی در پایان خاطره ای از دانش آموزان مدرسه اش در استان البرز می گوید که بیانش خالی از لطف نیست . او می گوید : روزی برای بازدید به مدرسه ای که به نام همسرم بنا شده بود رفتم. از مسئولین مدرسه خواستم چند دانش آموز معرفی کنند تا در جمع خانواده ی آنان حضور داشته باشم و ساعتی را با آنها باشم . مدیر مدرسه دو خانواده معرفی کرد. یکی از این خانواده ها در منطقه ی صعب العبوری زندگی می کرد که امکان تردد با ماشین هم وجود نداشت . راهی منزل آن دانش آموز شدم. بعد از گذشت مسافتی طولانی وارد سربالایی شدم که برای رسیدن به مقصد می بایست چهل پله را طی می کردم . وارد منزل شدم اتاقی کوچک که خانواده ای پنج نفره در آن زندگی می کردند . به دلیل مشکلات مالی خانواده آنجا گاز کشی نشده بود. حمام خانه سقفی نداشت . صحنه های بسیار متاثر کننده ای بود .خواهر آن دانش آموز ازدواج کرده بود اما به دلیل نداشتن جهیزیه هنوز راهی خانه بخت نشده بود . با کمک خیرین توانستیم سرو سامانی به وضعیت خانواده ی دانش آموز بدهیم. این امر موجب شد تا پس ازآن بیشتر در جمع دانش آموزان و خانواده های آنها قرار  بگیرم و انگیزه ام از ساخت مدرسه چندین برابر شود . به طوریکه در حال حاضر نیز با مشارکت سازمان نوسازی مدارس قرار است  ساخت هنرستان فنی حرفه ای نیمه کاره را در استان البرز برعهده بگیرم  .
او که در خیریه های زیادی همچون آسایشگاه خیریه کهریزک و ... فعالیت دارد تفاوتی بین کار خیر در خیریه های مختلف نمی بیند اما معتقد است مدرسه سازی موجب پویا شدن استعدادهای فراوانی می شود .دانش آموزانی که روزی سرنوشت این کشور را در دست می گیرند.
نزاکت الهیاری

 

برچسب ها برچسب ها برچسب هابانوان خیر


اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 برادرم تأكید به ساخت مدرسه ای با نام دخترش داشت ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۰ فروردين
2 به یاد برادرم مدرسه ای در منطقه 15 ساختم ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۲ دي
3 مدرسه سازی هزینه های کلان نمی خواهد ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۱ آذر
4 با ساخت مدرسه زندگی ام آرام شده است ۱۳۹۶ يکشنبه ۱۹ آذر
5 پدرم در راه خیر همیشه مشوقم بود ۱۳۹۶ يکشنبه ۷ آبان
6 دوستانم را به مدرسه سازی تشویق می کنم ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۶ مهر
7 آرزوی پدرم را با ساخت مدرسه برآورده کردم ۱۳۹۶ دوشنبه ۶ شهريور
8 به یاد پدر همسرم یک مدرسه در خوزستان ساختم ۱۳۹۶ يکشنبه ۵ شهريور
9 معلمی که خیر مدرسه ساز شد ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۰ مرداد
10 نسبت حضور بانوان خیر در سال های اخیر رشد صعودی داشته است ۱۳۹۶ دوشنبه ۲ مرداد
11 انگیزه ام برای ساخت مدرسه چند برابر شده است ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۸ تير
12 همزمان با گردهمایی شورای بانوان خیر مدرسه سازامضای توافقنامه ساخت پروژه 4 کلاسه توسط بانوی خیر تهرانی ۱۳۹۶ شنبه ۲۴ تير
13 مشارکت 3 میلیارد ریالی یک بانوی خیر برای ساخت مدرسه در شهر تهران ۱۳۹۴ يکشنبه ۲۱ تير
14 بانوان نیکو کار تهرانی طی 15 سال اخیر 114 مدرسه ساخته اند ۱۳۹۴ يکشنبه ۱۰ خرداد
15 ساخت مدرسه در مناطق محروم، همیشه مورد تاکید مرحوم حبیبی کلهرودی بود ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۵ ارديبهشت
16 برای کار خیر اشاره لازم نیست ۱۳۹۱ سه شنبه ۹ خرداد

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه