۱۳۹۹ دوشنبه ۲۳ تير - 7/13/2020 11:21:44 PM / تهران - 10:21 عصر
آرشیو خبر کد خبر: 161  
یادداشت یک خبرنگار /ابتکاری جدید

امسال، هر مدرسه یك جشنواره

جشنواره خیرین مدرسه ساز سال‌ها است كه از سوی توسط ادارات آموزش و پرورش مناطق مختلف تهران و شهرستان‌هابه صورت متمركز برگزار و به بهانه قدرشناسی از خیرینی كه طی یكسال برای آموزش و پرورش سرمایه‌گذاری كرده‌اند جشنی برپا می شود. جشنی شبیه به همایش‌های رسمی با سخنرانی چند مسئول و اهدای لوح تقدیر به خیرین و اجرای برنامه ‌های معمول همایش‌ها.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ يکشنبه ۶ بهمن ساعت 12:03 تعداد بازدید : ۲۹۶۰


اما امسال جشنواره خیران مدرسه ساز رنگ و بی دیگری خواهد داشت؛ امسال قرار است هر مدرسه خیرساز خود برگزاركننده یك جشنواره خیری در سطحی محدود باشد. مراسمی كه در آن اولیای دانش آموزان، خیر سازنده مدرسه یا خانواده او،‌ مسئولین مدرسه و میهمانانی از آموزش و پرورش و مجمع خیرین مدرسه ساز حضور دارند.
این بار دانش آموزانی كه سال‌ها است در مدرسه ای خیرساز مشغول تحصیل هستند میزبانند و مسئولان میهمان، ‌این بار دانش آموزان می خواهند خود برای قدرشناسی از خیرینی كه برایشان محیط آموزشی مناسب فراهم كرده‌اند پیشقدم شوند و مستقیماً جشنواره خیری برگزار كنند.
این ابتكار مجمع خیرین مدرسه‌ساز قطعاً آثار قابل توجهی در محیط مدرسه و خلقیات دانش آموزان ایجاد می كند وموجب می شود آنان با درك اهمیت كار خیرین روحیه كمك به دیگران و نوع‌دوستی را در خود تقویت كنند‌. از سویی خیرین نیز با حضور در این مدارس هر چه بیشتر بر آثار كار خیر مدرسه‌سازی و ایجاد شور و نشاط در دانش آموزان واقف می شوند و همین امر زمینه ساز گرایش افراد به انجام كارهای خیر بیشتری خواهد شد.
بنابراین امسال به بهانه برپایی جشنواره خیران، مدرسه، نقطه اشتراك خیرین و دانش‌آموزان، محلی خواهد شد برای گفتن و شنیدن از آنچه انسان را از تعلقات مادی جدا كرده و به سمت كار خیر مدرسه سازی سوق می دهد. امسال مدارس خیری محلی می شود برای درك احساسات قلبی دانش آموزان بی غل و غشی كه قدردان خیرین مدرسه ساز هستند. 
 

سپیده شاه محمدی
 


اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 امسال، هر مدرسه یك جشنواره ۱۳۹۲ يکشنبه ۶ بهمن

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه