۱۳۹۷ پنج شنبه ۴ بهمن - 1/24/2019 3:43:11 AM / تهران - 3:43 صبح
آرشیو خبر کد خبر: 766  
.

جشنواره تجلیل از خیرین مدرسه ساز منطقه10 شهر تهران برگزار شد

ششمین جشنواره تجلیل از خیرین مدرسه ساز منطقه10 شهر تهران در کانون فرهنگی تربیتی سلمان برگزار شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ يکشنبه ۶ ارديبهشت ساعت 00:00 تعداد بازدید : ۲۷۳۰

به گزارش خبرنگار مجمع خیرین مدرسه ساز، ششمین جشنواره تجلیل وتکریم ازخیرین مدرسه ساز منطقه 10 با حضور دکتر حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور، اسفندیار چهاربند مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران ، یوسفعلی رضایی مدیر آموزش و پرورش منطقه 10، رضا مظلوم ساکی سرپرست واحد مشارکت های مردمی اداره کل نوسازی مدارس استان تهران، جمعی از خیرین مدرسه ساز، مدیران آموزشگاه‌ها و دانش آموزان منطقه 10 برگزار شد.

مدیرآموزش وپرورش منطقه 10 ضمن خیر مقدم به حضار گفت: منطقه 10 به توجه به اینکه منطقه ای مهاجر پذیر است ، دارای بافت بسیار فرسوده و قدیمی است. با وجود جمعیت بالای منطقه ، تعداد فضاهای آموزشی جوابگو نیست. همچنین در طی سالهای گذشته تعداد قابل توجهی از مدارس استیجاری توسط مالکینشان پس گرفته شد و منطقه بیش از پیش دچار چالش و مشکلات عدیه ای شد. با وجودی که سازمان نوسازی حدود 16 مدرسه را بازسازی کرده است ولی فضای جدیدی به منطقه ما اضافه نشده است.

رضایی در ادامه افزود: برای حل مشکل کمبود فضا در منطقه قرار است که کلنگ مجتمع آموزشی دکتر نصیری به زودی زده شود اما برای این امر مهم منطقه به غیر از اعتبار دولتی نیاز به کمک خیرین مدرسه ساز دارد. که اگر این اتفاق بیفتد 30 کلاس درس در بخش متوسطه و 25 کلاس درس در مقطع ابتدایی به مجمع کلاس های منطقه افزوده خواهد شد.

43 درصد مدارس شهر تهران خیری است
در ادامه اسفندیار چهاربند مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: نظام آموزش و پرورش مجموعه ای از ساز و کارهای رسمی و غیر رسمی است که در کنار هم جمع می شوند و یک نظام ارزشی را پیاده می کنند.

وی در ادامه گفت: مولفه های تعلیم و تربیت در نظام آموزش و پرورش یکی نیروی انسانی است و دیگری فضای آموزشی است که زمینه استقرار نهاد فرهنگی و اجتماعی و تعلیم و تربیت را ایجاد می کند.

چهاربند در مورد مشارکت مردم در امر مدرسه سازی گفت: حدود 43 درصد از فضاهای آموزشی ساخته شده در شهر تهران  از سوی بخش غیردولتی ساخته شده است و حدود 52 درصد نیز توسط دولت به بهره برداری رسیده است. با توجه به این درصد بالای ساخت و ساز مدرسه توسط خیرین به این نتیجه می رسیم که آموزش و پرورش فقط از سوی دولت اداره نمی شود بلکه بخشی از این نظام تعلیم و تربیت همواره توسط مردم اداره شده است.  این از هوشمندی ایرانیان و بالا بودن فرهنگ و تمدن آنان است که همیشه میل به مشارکت در این زمینه را داشته اند و به دور از رویداها و انگیزه های سیاسی به کار خیر پرداخته اند.

وی در پایان تصریح کرد: در دنیا مجمع خیرین مدرسه ساز جزء 5 سازمان مردم نهاد است که این امر یکی از افتخارات برای ملت ما است. 
سخنرانی محمد رضا حافظی رییس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور ،  اجرای سرود توسط دانش آموزان مدرسه مردانی آذر12، اجرای دکلمه توسط دانش آموز مدرسه کلهرودی از بخش های مهم این جشنواره بود.
گفتنی است درپایان این جشنواره ازخیرین مدرسه سازمنطقه 10 تجلیل و هدایایی به رسم یادبود اهدا شد.

فاطمه ناگهی

برچسب ها برچسب ها برچسب ها0


اخبار مرتبط با این خبر
12345678910...>>
ردیفتیترتاریخ
1 وجود 9مدرسه خیرساز در شهر تهران /کمبود فضاهای آموزشی دغدغه دانش آموزان استثنایی ۱۳۹۷ شنبه ۲۹ دي
2 کار خیر یعنی ما باید بکاریم تا دیگران استفاده کنند ۱۳۹۷ شنبه ۲۲ دي
3 تعهد استانداردسازی 100 کلاس درس در مناطق محروم کشور ۱۳۹۷ شنبه ۲۲ دي
4 خواهرم تمام دارایی اش را به مدرسه سازی بخشید ۱۳۹۷ دوشنبه ۳ دي
5 الگویی برای نیکوکاران مدرسه ساز ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۵ آذر
6 برگزاری همایش تجلیل از خیرین مدرسه ساز سراسر کشور در جوار حرم ملکوتی امام رضا (ع) ۱۳۹۷ دوشنبه ۵ آذر
7 90 هزار میلیارد تومان برای ساخت مدارس فرسوده کشور اعتبار نیاز است/ ضرورت مشارکت خیرین در تکمیل پروژه های نیمه تمام آموزشی کشور ۱۳۹۷ دوشنبه ۵ آذر
8 امسال خیرین در کنار بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) تجدید عهد خواهند کرد/ هنرستان سازی حرکت جدید جامعه خیرین مدرسه ساز در کشور ۱۳۹۷ دوشنبه ۵ آذر
9 عملیات ساخت مدرسه خیرساز گل نراقی در منطقه 10تهران آغاز شد ۱۳۹۷ دوشنبه ۷ آبان
10 مشارکت در ساخت 50 هزار کلاس درس در شهر های مختلف کشور / 27 سال فعالیت در امر مقدس مدرسه سازی ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲ آبان
11 خیرین مدرسه ساز در کشور اقدامات ارزشمندی انجام داده اند/ به خاطر مشکلات از ملت عذرخواهی میکنم ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۰ مهر
12 بطحایی: پله اول تحول در آموزش و وپرورش وجود فضای آموزشی است ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۰ مهر
13 افتتاح همزمان 1700 فضای آموزشی، پرورشی و فرهنگی در سراسر کشور ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۰ مهر
14 مدرسه 10 کلاسه قلم چی در منطقه 11 تهران افتتاح شد ۱۳۹۷ شنبه ۷ مهر
15 "مدرسه سازی آخرین نقش عزت سینمای ایران" ۱۳۹۷ شنبه ۲۷ مرداد
16 حل مشکلات فضاهای آموزشی مناطق مرکزی با احیای دفاترنمایندگی / نشست مشترک 8 منطقه شهر تهران با مجمع خیرین مدرسه ساز ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۵ مرداد
17 20 درصد مدارس بعد از انقلاب به همت خیرین احداث شده است/ استان تهران در نخستین جایگاه مدارس فرسوده کشور قرار دارد ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۱ تير
18 تهران با کمبود فضای آموزشی مواجه است ۱۳۹۷ چهارشنبه ۶ تير
19 107 هزار کلاس درس در کشور؛ سهم خیرین مدرسه‌ساز/نیاز به مقاوم‌سازی، نوسازی و بازسازی 800 مدرسه در تهران ۱۳۹۷ سه شنبه ۵ تير
20 مشارکت 30 میلیون تومانی یک بانوی نیکوکار تهرانی برای ساخت مدرسه در پایتخت ۱۳۹۷ يکشنبه ۳ تير
12345678910...>>

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه