۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۰ فروردين - 4/8/2020 7:14:34 AM / تهران - 6:14 صبح
آرشیو خبر کد خبر: 1911  

پیام مشترک وزیر آموزش و پرورش و رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز به مناسبت جشنواره‌های استانی خیرین مدرسه‌ساز

به مناسبت بیست و یکمین دوره جشنواره‌های استانی خیرین مدرسه‌ساز و آغاز نخستین دوره جشنواره‌های مدرسه‌ای، وزیر آموزش‌ و پرورش و رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز پیام مشترکی صادر کردند. ، متن پیام مشترک سید محمد بطحایی، وزیرآموزش و پرورش و محمدرضا حافظی، سید محمد بطحایی و محمدرضا حافظی،رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز به شرح زیر است:
تاریخ انتشار :۱۳۹۷ دوشنبه ۱۳ اسفند ساعت 00:00 تعداد بازدید : ۱۵۶

 «به نام خداوند بخشنده و مهربان

در آستانه بیست و یکمین دوره جشنواره‌های استانی خیرین مدرسه‌ساز و آغاز نخستین دوره جشنواره‌های مدرسه‌ای در مدارس خیرساز کشور، خداوند متعال را سپاسگزاریم که مشارکت مردم شریف ایران در پیشبرد اهداف پیش‌روی نظام تعلیم و تربیت اسلامی در بالاترین سطح خود قرار دارد و آموزش و پرورش بیش از هر زمان دیگری از پشتیبانی و حمایت آحاد فهیم جامعه به ویژه خیرین محترم مدرسه‌ساز بهره‌مند شده است.

این تعامل و همراهی را به مثابه یک سرمایه اجتماعی بی‌بدیل و گرانسنگ ارج می‌نهیم و بر حفظ و تقویت آن تأکید داریم. در همین ارتباط طی دو دهه گذشته جامعه خیرین مدرسه‌ساز به عنوان یک نهاد مردمی فعال در ساخت و تجهیز فضاهای آموزشی، در مسیر اعتلای نظام تعلیم و تربیت بیشترین تأثیر را داشته و کارنامه‌ای درخشان و ستودنی بر جای گذاشته است و به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) مجموعه خیرین مدرسه‌ساز از پدیده‌های مبارک انقلاب و کشور به شمار می‌آید.

عملکرد نیک اندیشان و نهادهای فعال در این عرصه طی سال‌های اخیر این گمانه را تقویت نموده است که امکان شکوفایی ظرفیت‌های جدید در حوزه مدرسه‌سازی با اتخاذ رویکردها و روش‌های مبتکرانه و خلاقانه وجود دارد و این جشنواره‌ها می‌تواند نقطه عطف و حسن آغازی برای تحقق این مهم باشد. به یاری خداوند بزرگ بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، امسال علاوه بر جشنواره‌های استانی و شهرستانی، ظرفیت بالغ بر ۲۰ هزار مدرسه خیر ساز کشور نیز موردتوجه برگزارکنندگان این مراسم قرارگرفته و «جشنواره‌های مدرسه‌ای» در مدارس خیر ساز کشور، مقدمه‌ای بر «جشنواره‌های استانی» خیرین خواهد بود. بدون تردید حضور خیرین نیک‌اندیش میان دانش‌آموزان در مدارس اهدایی، علاوه بر جلب رضایت نیکوکاران گرامی، ثمرات فراوانی برای نظام آموزشی کشور در بر خواهد داشت.

از خیرین مدرسه‌ساز و خانواده محترم آنان دعوت می‌شود با حضور ارزشمند خود در مدارسی که تقدیم آموزش و پرورش نموده‌اند؛ پیوندی دوباره با دانش‌آموزان عزیز برقرار نمایند تا آینده‌سازان کشور، این بار درس خیرخواهی و مهارت نیکوکاری را از گفتار و رفتار نیکوکاران مدرسه‌ساز بیاموزند. آنچه مسلم است هم‌نشینی خیرین و دانش‌آموزان در ۲۰ هزار مدرسه خیر ساز کشور، فرهنگ ارزشمند مدرسه‌سازی را بیش از پیش گسترش خواهد داد. همچنین از مدیران محترم آموزش و پرورش استان‌ها و شهرستان‌ها به ویژه مدیران مدارس خیر ساز انتظار داریم با برگزاری مراسم و برنامه‌های ساده و صمیمی با مشارکت دانش‌آموزان، اولیا و فرهنگیان محترم، پذیرای حضور گرم خیرین مدرسه‌ساز باشند و زمینه هم‌صحبتی و هم‌اندیشی خیرین و دانش‌آموزان و فرهنگیان عزیز را در قالب جشنواره‌های مدرسه‌ای فراهم آورند.

ان‌شاءالله جشنواره‌های استانی، شهرستانی و مدرسه‌ای، نتایج ارزشمندی برای نظام تعلیم و تربیت اسلامی در پی خواهد داشت.»


اخبار مرتبط با این خبر

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه