۱۳۹۹ سه شنبه ۱۷ تير - 7/7/2020 8:08:52 AM / تهران - 7:08 صبح
آرشیو خبر کد خبر: 805  
به یاد خیّر نیکوکار، استاد برجسته دانشگاه علوم پزشکی تهران دکتر احمد مسعود؛

نیک اندیشی؛ آخرین درس استاد

بسیار آهسته و شمرده شمرده سخن می گفت. چک بانکی را روی میز گذاشت و گفت : می خواهم مادام العمر برای مدرسه سازی کمک کنم اما سرنوشت جور دیگری رقم خورده بود و آن چک، آخرین مبلغی بود که دکتر احمد مسعود برای مدرسه سازی تعهد می کرد.روزی که به مجمع تهران مراجعه کرد، می گفت:" چهل سال استاد دانشگاه و پزشک بودم". در آن زمان، متوجه شدیم او همان دکتر مسعود استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران است که همه دانشجویانش از او به نیکی یاد می کنند. خودش می گفت:" چهل سال است که به عنوان استاد در دانشگاه علوم پزشکی تهران درس می دهم، همیشه دغدغه ام دانشجویانم بود، دوست ندارم هیچ دانشجویی فقیر باشد و به این خاطر، نتواند درسش را ادامه می دهد. به همین دلیل چند وقت است سنوات دوران خدمتم را به دانشگاه دادم تا از سود آن برای دانشجویان بی بضاعت خرج کنند. در یک خانواده مذهبی متولد شدم. بعد از مدتی، دوست داشتم مادام العمر مبلغی را برای مدرسه سازی کمک کنم تا دانش آموزان بتوانند بدون دغدغه درس بخوانند."
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ شنبه ۹ خرداد ساعت 00:00 تعداد بازدید : ۱۷۰۵ استاد مسعود،در سال 1322 در شهرستان صومعه‌سرا متولد شد. در سال 1339 موفق به اخذ مدرك دیپلم گردید. تحصیلات عالی خود را در سال 1339 در رشته داروسازی دانشكدة داروسازی دانشگاه تهران آغاز كرد و در سال 1346 فارغ‌التحصیل شد. وی در سال 1353 موفق به اخذ درجة تخصصی در رشتة ایمونولوژی و میكروبیولوژی از دانشكدة كلودبرنارد دانشگاه لیون-فرانسه گردید. سپس تحصیلات فوق‌تخصصی خود را در رشتة ایمونوهماتولوژی-ایمونوپاتولوژی انستیتوپاستور پاریس در سال 1353 به پایان رساند. ایشان به عنوان عضو هیئت علمی و استاد گروه ایمونولوژی در دانشكده پزشكی مشغول به كار  بود. حاصل ازدواج استاد یک پسر و دختر بود که هردو آن ها پزشک هستند.
"مهتاب مسعود" تنها دختر استاد است که به تبعیت از پدر، پیشه او را دنبال کرده و پزشکی خوانده است، مهتاب درباره کارهای خیر پدرش  درچند جمله به ما می گوید: "پدرم در همه زمینه های خیر شرکت می کرداما به صورت رسمی سنواتش را به دانشگاه اهدا کرده بود که برای دانشجویان خرج کنند. به صورت غیر رسمی هم همیشه کارهای خیر جزو برنامه های زندگی اش بود . دوست دارم همیشه راه پدر را ادامه دهم و به نام او در کارهای خیر شرکت کنم."
استاد مسعود، در اواسط شهریورماه 93 دار فانی را وداع  و به دعوت حق لبیک گفت. جایگاهش بهشت برین ...
 

غزاله دیبایی

 

برچسب ها برچسب ها برچسب هادکتر مسعود


اخبار مرتبط با این خبر

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه