۱۳۹۹ پنج شنبه ۸ خرداد - 5/28/2020 7:58:51 PM / تهران - 6:58 عصر
آرشیو خبر کد خبر: 2009  

نهمین سالگرد جاودانگی مرد نکونام مدرسه‌سازی، زنده یاد "حسنعلی علیپور"

در نهمین سالگرد درگذشت خیّر نام‌آشنای خطه اردبیل زنده یاد "حسنعلی علیپور" یاد و خاطره این بزرگ‌مرد عرصه مدرسه‌سازی در آرامگاه ابدیش گرامی داشته شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۸ يکشنبه ۲۳ تير ساعت 00:00 تعداد بازدید : ۴۵

 سلام و درود بر معمار بنای آسمانی؛ سلام و درود تمامی فرشگان الهی به علیپور مدرسه‌ساز که قبل از ساختن مدرسه، بناهای نفسانی را تخریب و بنایی را پی ریزی نمود که ریشه‌هایش در زمین و شاخه و برگ‌های سبزش در آسمان است.

هم او که به یاد هفتاد و دو شهید کربلا، هفتاد و دو "مدرسه عشق" بنا کرد و هریک را به‌ نام یکی از اصحاب و عزیزان حسین و فاطمه علیهما السلام نام نهاد؛ او که با لبان کودکان معصوم اذان می گوید؛ او که هر روز با فرزندان این مرز و بوم سرود فرزانگی سر می‌دهد؛ او که در جوانان تکثیر شده است و او که زنده خواهد ماند­­­­­­ تا تاریخ زنده است.

 نهمین سالگرد عروج ملکوتی بزرگ‌مرد نکونام عرصه مدرسه‌سازی، زنده یاد " حسنعلی علیپور" در قطعه هنرمندان و مفاخر بهشت زهرای اردبیل با حضور جمعی از مسئولان و فرهنگیان اردبیل برگزار شد.

شرکت‌کنندگان با نثار فاتحه و صلوات یاد و خاطره این خیّر نیکوار فرهنگ‌دوست را در نهمین سال درگذشتش گرامی داشتند.

دولت لطفی مدیرکل نوسازی مدارس استان اردبیل در این مراسم گفت: اردبیل در دامن خود بزرگان و مفاخر بسیار زیادی تربیت کرده  است که از جمله چهره‌های برجسته و درخشان عرصه تعلیم و تربیت، مرحوم زنده‌یاد "حسنعلی علیپور" است که مصمم بود به یاد 72 تن از شهدای کربلا، 72 مدرسه بسازد.

وی افزود: این خیّر فرهنگ‌دوست با نیت خیرخواهانه خود این کار را آغاز کرد و امروز مدارس این خیّر نام‌آشنا محلی برای تربیت انسان‌های شایسته و لایق شده است و روز به روز ابعاد شخصیتی و زندگی این چهره سرشناس کشور بر آینده‌سازان ایران اسلامی مشخص می‌شود.

لطفی یادآور شد: این شخصیت برجسته کشوری در کنار اعتقادات و ارزش‌های دینی و الهی، از ویژگی برجسته فرهنگ‌دوستی و همنوع‌دوستی برخوردار بود به طوری که همواره با ساده ‌زیستی سعی کرد تا تمام زندگی خود را صرف ساخت مدرسه برای نسل آینده نماید.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل از مجموعه خیرین مدرسه‌ساز به عنوان پشتیبانان اصلی عرصه تعلیم و تربیت یاد کرد و گفت: به اعتقاد بنده خیرین با اراده مستحکم خود در سنگر مدرسه‌سازی یار و یاور این امر نیک و ماندگار هستند.

لطفی همراهی مجمع خیرین مدرسه‌ساز در ساخت و توسعه فضاهای آموزشی را ارزنده دانست و تصریح کرد: امروز نیکوکاران بسیاری راه و سیاق مرحوم علیپور را دنبال می‌کنند.

شایان ذکر است؛ مرحوم حسنعلی علیپور که از وی به عنوان چهره سرشناس خیرین مدرسه‌ساز کشور یاد می‌شود در سال 1317 در روستای دیجویجین اردبیل به دنیا آمد و بعد از تحولات مختلف در زندگی به عنوان تاجر فرش به خارج از کشور رفت و با داشتن ثروت و مکنت فراوان در یک تحول روحی عجیب به زادگاهش اردبیل بازگشت و تصمیم گرفت 72 مدرسه را به یاد 72 شهید کربلا احداث کند که این کار ماندگار وی در کشور از علیپور چهره‌ای سرشناس ساخت.

وی پس از سال‌ها حضور در عرصه کارهای خیرخواهانه و نیکوکارانه در 14 تیرماه سال 89 به دیار باقی شتافت و در آرامستان بهشت زهرا و در قطعه مفاخر و هنرمندان آرام گرفت.

امروز در نهمین سالگرد پرواز ملکوتیش، به همت اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل، مسئولان، خیرین و مشتاقان عرصه تعلم و تربیت گرد هم آمدند تا یاد و خاطره وی را گرامی دارند.

برچسب ها برچسب ها برچسب هاخیرین


اخبار مرتبط با این خبر
12345678910...>>
ردیفتیترتاریخ
1 فعال کردن ظرفیت بازار تهران اولویت اصلی منطقه در جذب خیرین جدید ۱۳۹۹ سه شنبه ۶ خرداد
2 کمبود مدرسه در منطقه 22 تهران به عنوان اولویت اصلی آموزش و پرورش منطقه 5 تهران ۱۳۹۹ سه شنبه ۳۰ ارديبهشت
3 منطقه شش پایتخت مجری طرح مسئولیت های اجتماعی در حوزه مدرسه سازی / فعال سازی ظرفیت سازمان ها و شرکت ها در طرح مسئولیت های اجتماعی ۱۳۹۹ سه شنبه ۳۰ ارديبهشت
4 روایت شنیدنی خیر مدرسه ساز تهرانی در برنامه "مثل ماه " شبکه 3 ۱۳۹۹ يکشنبه ۲۸ ارديبهشت
5 پیام مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران به مناسبت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی ۱۳۹۹ شنبه ۲۷ ارديبهشت
6 ۱۸ مدرسه فرسوده منطقه ۸ آماده واگذاری به خیرین برای ساخت مدارس جدید ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۴ ارديبهشت
7 پیام تسلیت مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران به مناسبت درگذشت مادر گرامی بانوی نیک اندیش مدرسه ساز خانم "سیما الفتی " ۱۳۹۹ سه شنبه ۲۳ ارديبهشت
8 ۵ مدرسه فرسوده منطقه ۷ آماده جذب خیرین جدید/ خودنمایی یک مدرسه۹۵ساله در میان مدارس فرسوده منطقه ۷ / جذب خیر برای سه مدرسه فرسوده منطقه هفت در روزهای آینده ۱۳۹۹ دوشنبه ۲۲ ارديبهشت
9 بانوی خیر تهرانی آپارتمان ۱۰۰ متری خود را برای مدرسه سازی اهدا کرد ۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۷ ارديبهشت
10 طرح کارنامه مدارس خیرساز و تکریم مجازی خیرین در چهار مدرسه شهرتهران برگزار شد / پیام تشکر دانش آموزان از خیرین در نشست ویدیو کنفرانسی ۱۳۹۹ سه شنبه ۱۶ ارديبهشت
11 مشارکت 300 میلیون تومانی یک خانواده خیر تهرانی برای ساخت مدرسه در پایتخت ۱۳۹۹ سه شنبه ۱۶ ارديبهشت
12 دو مدرسه بزرگ ایران و فردوسی در انتظار اقدام خیرین برای ساخت در مجتمع خیرساز بزرگ ۱۳۹۹ سه شنبه ۱۶ ارديبهشت
13 مدارس فرسوده و استیجاری مهم ترین مشکل منطقه 2 پایتخت ۱۳۹۹ سه شنبه ۱۶ ارديبهشت
14 پیام مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران به مناسبت سالروز گرامیداشت مقام معلم ۱۳۹۹ شنبه ۱۳ ارديبهشت
15 تاکید مدیران مجمع و اداره کل آموزش و پرورش بر اجرایی شدن برنامه دو سالانه خیرین مدرسه ساز پایتخت ۱۳۹۹ يکشنبه ۷ ارديبهشت
16 هم اندیشی مدیران و معاونین 5 منطقه شهر تهران برای گسترش فعالیت خیرین مدرسه ساز ۱۳۹۹ دوشنبه ۱ ارديبهشت
17 " برنامه دو ساله " مجمع خیرین مدرسه ساز برای 15 منطقه شهر تهران تبیین شد ۱۳۹۹ دوشنبه ۱ ارديبهشت
18 آخرین وضعیت فعالیت خیرین مدرسه ساز در 5 منطقه شهر تهران ۱۳۹۹ يکشنبه ۳۱ فروردين
19 بررسی برنامه مجمع خیرین مدرسه ساز در نشست هماهنگی 5 منطقه پایتخت ۱۳۹۹ يکشنبه ۳۱ فروردين
20 برنامه دو ساله مجمع تهران برای 5 منطقه پایتخت تشریح شد / توانمند سازی دفاتر نمایندگی اولویت نخست مجمع تهران در سال 99 ۱۳۹۹ شنبه ۳۰ فروردين
12345678910...>>

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه