۱۳۹۸ دوشنبه ۱ مهر - 9/23/2019 11:31:54 PM / تهران - 11:31 عصر
آرشیو خبر کد خبر: 2009  

نهمین سالگرد جاودانگی مرد نکونام مدرسه‌سازی، زنده یاد "حسنعلی علیپور"

در نهمین سالگرد درگذشت خیّر نام‌آشنای خطه اردبیل زنده یاد "حسنعلی علیپور" یاد و خاطره این بزرگ‌مرد عرصه مدرسه‌سازی در آرامگاه ابدیش گرامی داشته شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۸ يکشنبه ۲۳ تير ساعت 00:00 تعداد بازدید : ۲۵

 سلام و درود بر معمار بنای آسمانی؛ سلام و درود تمامی فرشگان الهی به علیپور مدرسه‌ساز که قبل از ساختن مدرسه، بناهای نفسانی را تخریب و بنایی را پی ریزی نمود که ریشه‌هایش در زمین و شاخه و برگ‌های سبزش در آسمان است.

هم او که به یاد هفتاد و دو شهید کربلا، هفتاد و دو "مدرسه عشق" بنا کرد و هریک را به‌ نام یکی از اصحاب و عزیزان حسین و فاطمه علیهما السلام نام نهاد؛ او که با لبان کودکان معصوم اذان می گوید؛ او که هر روز با فرزندان این مرز و بوم سرود فرزانگی سر می‌دهد؛ او که در جوانان تکثیر شده است و او که زنده خواهد ماند­­­­­­ تا تاریخ زنده است.

 نهمین سالگرد عروج ملکوتی بزرگ‌مرد نکونام عرصه مدرسه‌سازی، زنده یاد " حسنعلی علیپور" در قطعه هنرمندان و مفاخر بهشت زهرای اردبیل با حضور جمعی از مسئولان و فرهنگیان اردبیل برگزار شد.

شرکت‌کنندگان با نثار فاتحه و صلوات یاد و خاطره این خیّر نیکوار فرهنگ‌دوست را در نهمین سال درگذشتش گرامی داشتند.

دولت لطفی مدیرکل نوسازی مدارس استان اردبیل در این مراسم گفت: اردبیل در دامن خود بزرگان و مفاخر بسیار زیادی تربیت کرده  است که از جمله چهره‌های برجسته و درخشان عرصه تعلیم و تربیت، مرحوم زنده‌یاد "حسنعلی علیپور" است که مصمم بود به یاد 72 تن از شهدای کربلا، 72 مدرسه بسازد.

وی افزود: این خیّر فرهنگ‌دوست با نیت خیرخواهانه خود این کار را آغاز کرد و امروز مدارس این خیّر نام‌آشنا محلی برای تربیت انسان‌های شایسته و لایق شده است و روز به روز ابعاد شخصیتی و زندگی این چهره سرشناس کشور بر آینده‌سازان ایران اسلامی مشخص می‌شود.

لطفی یادآور شد: این شخصیت برجسته کشوری در کنار اعتقادات و ارزش‌های دینی و الهی، از ویژگی برجسته فرهنگ‌دوستی و همنوع‌دوستی برخوردار بود به طوری که همواره با ساده ‌زیستی سعی کرد تا تمام زندگی خود را صرف ساخت مدرسه برای نسل آینده نماید.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل از مجموعه خیرین مدرسه‌ساز به عنوان پشتیبانان اصلی عرصه تعلیم و تربیت یاد کرد و گفت: به اعتقاد بنده خیرین با اراده مستحکم خود در سنگر مدرسه‌سازی یار و یاور این امر نیک و ماندگار هستند.

لطفی همراهی مجمع خیرین مدرسه‌ساز در ساخت و توسعه فضاهای آموزشی را ارزنده دانست و تصریح کرد: امروز نیکوکاران بسیاری راه و سیاق مرحوم علیپور را دنبال می‌کنند.

شایان ذکر است؛ مرحوم حسنعلی علیپور که از وی به عنوان چهره سرشناس خیرین مدرسه‌ساز کشور یاد می‌شود در سال 1317 در روستای دیجویجین اردبیل به دنیا آمد و بعد از تحولات مختلف در زندگی به عنوان تاجر فرش به خارج از کشور رفت و با داشتن ثروت و مکنت فراوان در یک تحول روحی عجیب به زادگاهش اردبیل بازگشت و تصمیم گرفت 72 مدرسه را به یاد 72 شهید کربلا احداث کند که این کار ماندگار وی در کشور از علیپور چهره‌ای سرشناس ساخت.

وی پس از سال‌ها حضور در عرصه کارهای خیرخواهانه و نیکوکارانه در 14 تیرماه سال 89 به دیار باقی شتافت و در آرامستان بهشت زهرا و در قطعه مفاخر و هنرمندان آرام گرفت.

امروز در نهمین سالگرد پرواز ملکوتیش، به همت اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل، مسئولان، خیرین و مشتاقان عرصه تعلم و تربیت گرد هم آمدند تا یاد و خاطره وی را گرامی دارند.

برچسب ها برچسب ها برچسب هاخیرین


اخبار مرتبط با این خبر
12345678910...>>
ردیفتیترتاریخ
1 سومین جلسه هیات مدیره در دوره دهم برگزار شد ۱۳۹۸ شنبه ۳۰ شهريور
2 اجرای طرح یاران همزمان با بازگشایی مدارس در منطقه 13 تهران ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۷ شهريور
3 تعامل رسانه ای با اداره آموزش و پرورش منطقه 13 تهران ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۶ شهريور
4 6 مدرسه در منطقه 22 تهران افتتاح می شود ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۱ شهريور
5 تعامل رسانه ای با اداره آموزش و پرورش منطقه 9 تهران ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۰ شهريور
6 کلنگ زنی مدرسه خیری زنده یاد مرادی در منطقه 9 تهران ۱۳۹۸ شنبه ۹ شهريور
7 بانوی مدرسه ساز"ثریا جهانی"/ ساخت و تحویل هشت مدرسه در سه استان کشور/ اولویت اول ما مدرسه سازی است ۱۳۹۸ دوشنبه ۴ شهريور
8 بانوی مدرسه ساز گوهر ذوالقدر مقدم: آرزو داشتم پزشک شوم/برای رسیدن دانش آموزان به آرزوهایشان مدرسه ساختم ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۸ مرداد
9 تعامل رسانه ای مجمع خیرین مدرسه ساز تهران با اداره آموزش و پرورش منطقه سه تهران ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۷ مرداد
10 معرفی اعضای هیات مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران در دوره دهم ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۰ مرداد
11 اولین جلسه خیرین مدرسه ساز تهران با صنف لوازم خانگی برگزار شد ۱۳۹۸ شنبه ۱۹ مرداد
12 جلسه مجمع عمومی عادی و انتخابات هیئت مدیره و بازرسان مجمع خیرین مدرسه ساز شهرتهران در دوره دهم برگزار شد ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۶ مرداد
13 دیدار با خیر مدرسه ساز "سیاوش زرآزوند"/ آینده دانش آموزان در مدارس امروز ساخته می شود ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۵ مرداد
14 امضا تفاهم نامه ساخت مدرسه ای 9کلاسه در جشنواره های خیرین مدرسه ساز منطقه 11شهر تهران ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۴ مرداد
15 اولین جلسه هم اندیشی روابط عمومی مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران با روابط عمومی مناطق آموزش و پرورش تهران برگزار شد ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۳ مرداد
16 "پیام تشکر و اعتذار "محمدرضا قربانی مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز شهرتهران به مناسبت در گذشت مادر گرانقدرشان ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۳ مرداد
17 مراسم یادبودچهلمین روز درگذشت دکتر حافظی برگزار شد ۱۳۹۸ سه شنبه ۱ مرداد
18 مراسم کلنگ زنی دبستان دخترانه رستگار(نرجس) در منطقه 11 تهران ۱۳۹۸ يکشنبه ۳۰ تير
19 پیام تسلیت مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران به مناسبت درگذشت مادر گرامی دکتر قربانی مدیرعامل مجمع تهران و مدیر کل مشارکت های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۶ تير
20 دیدار با خانواده رضاسطوت منش، خیر مدرسه ساز "۹۵ ساله"/ هفت مدرسه تقدیم به دانش آموزان گلستانی ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۵ تير
12345678910...>>

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه