۱۳۹۹ دوشنبه ۲۳ تير - 7/13/2020 11:45:43 PM / تهران - 10:45 عصر
آرشیو خبر کد خبر: 1288  
یادداشت/ سپیده شاه محمدی

منطقه 22؛ تنها منطقه شهرداری كه مدرسه خیری ندارد

منطقه 22 شهرداری جدیدترین منطقه شهری تهران است كه از سال 1379 به طور رسمی به عنوان منطقه ای مستقل شناخته شد. این منطقه وسعتی بیش از 6200 هكتار از شهر تهران را در بر می گیرد كه از شرق به منطقه 5، از غرب به وردآورد و از جنوب به آزادراه تهران - كرج محدود می شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ شنبه ۱ آبان ساعت 00:00 تعداد بازدید : ۲۹۵۷


از زمان شكل گیری منطقه 22 تاكنون مدارس آن تحت نظارت آموزش و پرورش منطقه 5 اداره شده اند و هم اكنون نیز از نظر تقسیم بندی های آموزش و پرورش منطقه 22 درقالب منطقه 5 شناخته می شود به بیان دیگر مدارس این منطقه را جزوی از اداره آموزش و پرورش منطقه 5 شهر تهران محسوب می كنیم.
همانطور كه بارها گفته شده منطقه 22 طی سال های اخیر با رشد فزاینده جمعیت و نیز افزایش قابل توجه ساخت و ساز به ویژه به شكل مجتمع های مسكونی روبه رو بوده به نحوی كه ساختار اولیه آن به طور كامل تغییر كرده است.
ساختمان های جدیدی كه ورود حجمی از جمعیت را به دنبال داشته و اكنون تأمین نیازهای ضروری و اولیه این ساكنان حرف اول را می زند و اولویتی اجتناب ناپذیر است.
از جمله نیازهای ضروری این جمعیت رو به افزایش تأمین احتیاجات آموزشی فرزندانشان است كه ساكن این منطقه شده اند. فرزندانی كه ناچارند به دلیل كمبود شدید فضای آموزشی برای تحصیل در مدارس منطقه 5 شهرداری ثبت نام كنند و همین موضوع تراكم دانش آموزی در كلاس های درس منطقه را به شدت افزایش داده است.
بر اساس آخرین آمارها در حال حاضر تنها 40 مدرسه در منطقه 22 وجود دارد كه به هیچ وجه ظرفیت تعداد دانش آموزان ساكن در منطقه را ندارد ضمن آنكه همین مدارس نیز تعداد زیادی دانش آموز را در خود جای داده اند كه بالاتر از استاندارهای موجود است.
اما نكته مهم‌تر اینكه منطقه 22 شهرداری تهران طی این سال ها از احداث مدرسه خیری نیز محروم بوده است و متأسفانه با وجود نیاز شدید هیچ مدرسه خیری در این منطقه ساخته نشده است. به بیان دیگر از 300 مدرسه ای كه خیرین نیك اندیش با همت والا و عزم راسخ و نیت خیرشان به آموزش و پوروش شهر تهران اهدا كرده اند هیچكدام سهم منطقه 22 نشده در حالیكه نیاز این منطقه به فضای آموزشی نه تنها كمتر از مناطق دیگر شهر نیست بلكه به مراتب بیشتر هم هست به ویژه در چند سال اخیر كه رشد جمعیتی قابل توجهی را تجربه كرده است.
در این سال‌ها تنها 6 كلاس درس خیری در دبستان شهید بهشتی منطقه 22 ساخته شد كه مشكل كمبود فضا در این دبستان را مرتفع كرده است در حالیكه خیرین نیك اندیش می توانند از ظرفیت های منطقه 22 برای ساخت فضای آموزشی و كمك به رشد و تعالی دانش آموزان این منطقه استفاده كنند.
بی شك ساخت مدرسه خیری در منطقه 22 برکت بی شماری را برای این منطقه كه همراه خواهد داشت كه شاید سر منشایی شود برای رفع كمبود فضای آموزشی آن.
 

برچسب ها برچسب ها برچسب هامنطقه 22


اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 کمبود مدرسه در منطقه 22 تهران به عنوان اولویت اصلی آموزش و پرورش منطقه 5 تهران ۱۳۹۹ سه شنبه ۳۰ ارديبهشت
2 جای خالی ١٢٠ مدرسه در نفسگاه تهران ۱۳۹۸ چهارشنبه ۴ دي
3 6 مدرسه در منطقه 22 تهران افتتاح می شود ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۱ شهريور
4 ساخته یک مدرسه به همت بانوی نیکوکار تهرانی در منطقه 22 تهران ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۱ آبان
5 بحران کمبود فضای آموزشی منطقه 22شهر تهران/ ضرورت مشارکت خیرین برای ساخت مدارس جدید ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۰ آبان
6 یادداشت به بهانه كلنگ زنی مدرسه دریادلان سرافراز در منطقه 22 ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۹ بهمن
7 ضرورت ساخت 200 مدرسه جدید در منطقه 22 تهران ۱۳۹۶ يکشنبه ۴ تير
8 منطقه 22 تهران به 120 مدرسه جدید نیاز دارد ۱۳۹۵ شنبه ۱۸ دي
9 مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران: منطقه 22 در اولویت ساخت فضاهای آموزشی ۱۳۹۵ شنبه ۱۸ دي
10 منطقه 22؛ تنها منطقه شهرداری كه مدرسه خیری ندارد ۱۳۹۵ شنبه ۱ آبان
11 دو قطعه زمین آماده واگذاری به خیرین برای ساخت مدرسه ۱۳۹۵ شنبه ۲۲ خرداد
12 تعامل دستگاه های مرتبط برای رفع کمبود مدارس در غرب شهر تهران/ آغاز عملیات ساخت 2 واحد آموزشی خیری در منطقه 5 تهران ۱۳۹۴ شنبه ۱۰ بهمن
13 کمبود فضاهای آموزشی در مناطق مهاجرپذیر پایتخت ۱۳۹۴ يکشنبه ۱۴ تير
14 دو قطعه زمین آماده واگذاری به خیرین در منطقه 22 تهران ۱۳۹۴ شنبه ۲۳ خرداد
15 ساخت یک مدرسه 5 کلاسه به همت خیّر دکتر عسگری در منطقه 5 تهران ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۸ بهمن

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه