۱۳۹۸ چهارشنبه ۹ بهمن - 1/29/2020 11:53:28 PM / تهران - 11:53 عصر
آرشیو خبر کد خبر: 2014  

مراسم کلنگ زنی مدرسه خیرساز شهید ادیبی در منطقه 14 تهران برگزار شد

مراسم آئین کلنگ زنی پروژه مدرسه شهید ادیبی ( خیر نیک اندیش مدرسه ساز ، یزدی ) در منطقه 14 تهران با حضور محمد قمی ، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بر گزار گردید.
تاریخ انتشار :۱۳۹۸ يکشنبه ۳۰ تير ساعت 00:00 تعداد بازدید : ۵۹
در روز سه شنبه مورخ 98/3/25 ، مراسم آئین کلنگ زنی پروژه مدرسه شهید ادیبی ( خیر نیک اندیش مدرسه سازی ، یزدی ) ، با حضور محمد قمی ، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ، اجاقی ، مدیریت آموزش و پرورش منطقه 14 ، یزدی ، خیر نیک اندیش مدرسه ساز ، یزدی ، عباسی ، شهردار منطقه 14 ، راه پیما ، نماینده  ویژه  مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران  در مجمع  خیرین مدرسه ساز ، جمعی از خیرین نیک اندیش مدرسه ساز و مسئولین سازمان ها و نهاد هاو ادارات منطقه ای و مجمع خیرین مدرسه استان تهران در دبستان شهید ادیبی ، بر گزار گردید .
 
 در ابتدا ی مراسم ، اجاقی ، مدیر منطقه ، ضمن عرض خیر مقدم به مهمانان و مدعوین ، تبریک و تهنیت ،ایام دهه کرامت را که در مدت کوتاهی گذشته را بیان نمودند . پیرامون محدوده جغرافیایی منطقه و موقعیت آن در بافت فرسوده و آمار و ارقام جمعیتی خانواده ها و دانش آموزان مستقر در منطقه و مدارس مطالبی بیان نمودند و خاطر نشان کرد: منطقه 14 با جمعیت حدود 500 هزار نفر و 75 الی 80 هزار دانش آموزان ، مطابق یک استان است و با این همه چالش های که گهفته شده . ولی دوستان ما در آموزش و پرورش با همت والای خودشان دارند با این چالش ها ، با برنامه های منظم و هماهنگ ، وظیفه خودشان را انجام می دهند که جای تقدیر و تشکر دارند ، و از مدعوین خواستند که همکاری بیشتری با آموزش و پرورش داشته تا بتوانیم به رسالت و ماموریت خودمان در مقابل دانش آموزان موفق تر باشیم . و این مراسم را از لطف و کرم حضرت امام رضا (ع) دانستند .
سپس ، یزدی خیر نیک اندیش این مدرسه ، ( پروژه شهید ادیبی ) هدف از ساخت مدرسه را ، علاوه بر ایجاد یک آموزش علمی قوی برای دانش آموزان ، از همه مهمتر ، ایجاد یک فضای تربیتی و پرورشی در رفتار و کردار دانش آموزان دانستند و قول دانند مدرسه ساخته شود که عمر طولانی داشته باشد و توقع داشتند که ان شالله در بعد ساخت مدرسه ، ان نیت قلبی در خصوص آموزش علمی و پرورشی دانش آموزان ، مشاهد گردد .
ودر ادامه ، مراسم ، محمد قمی ، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ، اهمیت مدرسه سازی را در ساخت مکانی برای تلاقی خون و قلم اعلام کرد که از درون آن دانش آموزان شهید می جوشند. چرا که تاریخ بشریت با دو عنصر رقم می خورد. از قلم و خون که دو عنصر سازنده تاریخ اند. از یکسوی تاریخ، خون شهیدان می جوشد و از سوی دیگر قلم اندیشمندان می خروشد و هرگاه این دو خون و قلم به هم پیوند بخورند شط بوجود می آید که این شط عزمت و انسانیت و جوانمردی و مروت و فتوت است. وی افزود: عاشورا را یکروز نمی دانیم و یک تاریخ می دانیم چون پیوند خون و قلم را داریم. زیرا امام حسین (ع) ، در زمان خودش عالم ترین انسان روی زمین بوده است. بعد از انقلاب شهید مطهری را داریم که فیلسوف و صاحب قلم است و وقتی شهید می شود باز شط دیگری رقم می خورد. مدرسه نیز محلی است که خون و قلم را می پروراند. مدرسه محل آموزش است و محلی برای اندیشه و بارور کردن اندیشه است .
قمی با اشاره به تعداد دانش آموز و دانشجوی شهید در زمان جنگ گفت: اینکه می گویند مدرسه را محکم بسازید به این معنی نیست که چند آجر را روی هم بگذارند، منظور این است که در این ساختمان که نشسته اند دانش آموزانی تربیت شوند که برای کشور مفید باشند. کسانی باشند که دانش هسته ای و دانش سلول های بنیادی را گسترش می دهند. کسانیکه در صنعت و خودروسازی برای مملکت مفید باشند. به همین دلیل است که مدرسه باقیات و صالحات است و در پایان مراسم با نام مقدس چهارده گوهر گرانبهای اهل بیت عصمت و طهارت (ع) ، خاصه ی ، حضرت علی بن موسی الرضا(ع) و مادر گرامیشان ، کلنگ ساخت پروژه دبستان شهید ادیبی به نام ، خیر نیک اندیش مدرسه ساز ، یزدی ، بر سر زمین و مهد فراگیری ، علم و دانش زده شد . 
 
برچسب ها برچسب ها برچسب هامنطقه 14


اخبار مرتبط با این خبر
123
ردیفتیترتاریخ
1 مراسم آئین کلنگ زنی دبستان خیری تقی پور در منطقه14 تهران برگزار شد ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۵ دي
2 مراسم کلنگ زنی مدرسه خیرساز استثنایی مفید در منطقه 14 تهران برگزار شد ۱۳۹۸ شنبه ۲ آذر
3 مراسم کلنگ زنی مدرسه خیرساز شهید ادیبی در منطقه 14 تهران برگزار شد ۱۳۹۸ يکشنبه ۳۰ تير
4 دفتر مجمع خیرین مدرسه ساز منطقه 14 افتتاح شد ۱۳۹۷ دوشنبه ۶ اسفند
5 مدرسه بانوی نیک اندیش جواهری افتتاح شد ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۰ ارديبهشت
6 افتتاح مدرسه خیرساز بانوی نیک اندیش ساقه جواهری ۱۳۹۷ شنبه ۸ ارديبهشت
7 اهدای دو کانکس به مردم روستای دالاهو در استان کرمانشاه ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۰ بهمن
8 در تمامی مراحل ساخت مدرسه با پدرم همراه بودم ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۷ مهر
9 ساخت مدرسه یک کار ماندگار است ۱۳۹۶ شنبه ۱۷ تير
10 آینده درخشان دانش‌آموزان، دغدغه خیرین مدرسه‌ساز است ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۲ ارديبهشت
11 خیرین مشکلات منطقه را تا حدود بسیاری برطرف کرده‌اند/ مشکل مدارس دوشیفت داریم ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۲ ارديبهشت
12 استقبال دانش آموزان از جشنواره های تجلیل از خیرین مدرسه ساز بسیار باشکوه بود ۱۳۹۵ دوشنبه ۹ اسفند
13 مدرسه سازی انسان سازی است ۱۳۹۵ سه شنبه ۲ آذر
14 دو شیفته بودن برخی مدارس مشکل اصلی منطقه است ۱۳۹۵ دوشنبه ۱ آذر
15 جذب خیرین جدید در هفته نکوداشت ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۹ ارديبهشت
16 یک خیّر مدرسه ساز برای دانش آموزان منطقه 14 تهران سالن ورزشی می سازد ۱۳۹۴ دوشنبه ۲۷ مهر
17 یک خیر مدرسه ساز برای دانش آموزان منطقه 14 تهران سالن ورزشی می سازد ۱۳۹۴ يکشنبه ۲۶ مهر
18 بازدید رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور و اعضای مجمع تهران از مدرسه شهید احمدی روشن منطقه 14 تهران ۱۳۹۴ چهارشنبه ۱ مهر
19 افتتاح آموزشگاه خیرساز" باقی" در منطقه 14 تهران با حضور رییس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور ۱۳۹۴ چهارشنبه ۱ مهر
20 یک مدرسه خیّری در منطقه 14 تهران در آستانه بهره برداری ۱۳۹۴ سه شنبه ۲۷ مرداد
123

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه