۱۳۹۸ چهارشنبه ۱ خرداد - 5/22/2019 1:49:45 PM / تهران - 12:49 عصر
آرشیو خبر کد خبر: 656  
گفت و گو با مدیر آموزش و پرورش منطقه 10 تهران

مدارس خیرساز منطقه شرایط تحصیلی بهتری دارند

منطقه 10 آموزش و پرورش شهر تهران یکی از پر تراکم ترین مناطق از لحاظ جمعیت دانش آموزی است و از نظر فضاهای آموزشی، به دلیل بافت قدیمی و فرسوده نیازمند توجه و رسیدگی بیشتری است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ دوشنبه ۲۰ بهمن ساعت 00:00 تعداد بازدید : ۲۸۸۶


"یوسفعلی رضایی" مدیریت آموزش و پرورش منطقه 10 شهر تهران با اشاره به اینکه دهمین منطقه پایتخت از جمعیت بالای دانش آموزی برخوردار است اظهار کرد: ما در منطقه حدود 34هزار دانش آموز داریم که این تعداد دانش آموز در 134 واحد آموزشی مشغول به تحصیل هستند.
وی درباره وضعیت فضاهای آموزشی  این منطقه گفت: مراکز آموزشی در منطقه 10بصورت فرسوده، از رده خارج و استیجاری هستند، البته تعداد قابل توجهی در طی سال های گذشته نوسازی شده است و امسال هم ما با اعتبارات اداره کل نوسازی و در حد بضاعت، تعدادی از مدارس را بهسازی نمودیم که در 6 مدرسه، تعمیرات اساسی و نزدیک به 38 مدرسه تعمیرات جزئی و رنگ آمیزی صورت گرفته است اما مسئله ما مکان گزینی نامناسب واحدهای آموزشی است که بالاجبار بخاطر عدم پیش بینی های اولیه در قسمتهای مختلف منطقه مستقر شده اند. مثلا در یک کوچه، 11 واحد آموزشی داریم اما در یک ناحیه مهم منطقه، دبیرستان نداریم.
رضایی در ادامه افزود:کمبود واحدهای آموزشی در بخش های مختلف منطقه وجود دارد که البته در سال های قدیم با استفاده از فضاهای استیجاری تا حدودی این معضل پوشش داده شده بود اما به تدریج با تلاش مالکین برای باز پسگیری و لغو اجاره ها امروزه ما دچار بحران واحد آموزشی هستیم و شاگردان منطقه ما مجبورند مسافت های قابل توجهی را که عمدتا بدلیل یکطرفه شدن خیابان ها بر مشکلات افزوده، را طی نموده تا به مدرسه خود برسند.
در مدارس خیرساز دانش آموزان شرایط تحصیل بهتری دارند
رضایی مدیر آموزش و پرورش منطقه10، با اشاره به بالا بودن سطح علمی دانش آموزان منطقه، تصریح کرد: ما دانش آموزان سر آمد زیادی در همه عرصه ها داریم که نه تنها در کنکور بلکه در رشته های مختلف علمی و فرهنگی و ورزشی نخبه هستند. مدرسه فرزانگان، رتبه برتر تهران را اخذ نموده و تعدادی از شاگردان ما در جشنواره های علمی و پژوهشی به موفقیت های بسیاری دست پیدا کرده اند.
 وی همچنین ادامه داد:خوشبختانه در مدارس خیرساز منطقه، دانش آموزان شرایط تحصیل بهتری دارند و قطعا در این مدارس امکانات و شرایط تحصیل بهتر و فضا زیبا و جذاب تر است. در این مدارس زمینه برای پرورش و کشف استعدادها مهیاتر است.»
ساخت 10 درصد از مدارس منطقه سهم خیرین مدرسه ساز است
 رضایی مدیر آموزش و پرورش منطقه 10 با اشاره به اینکه 10 درصد مدارس این منطقه گفت:  مدارس مردانی ( 12، 15،18،19، )– دکتر حافظی- زعیم- فرهنگ دختران- عدل پرور از جمله مدارس خیرساز ما هستند و سعی کرده ایم که با رایزنی های و جلسات مختلف با اصناف و بانکها تعداد مدارس خیرساز را در منطقه افزایش دهیم.
 وی در پایان نیازهای منطقه را عنوان کرد و گفت: در مجموع مدارس  این منطقه،  بدلیل شرایط تراکم و بافت فرسوده و قدمت بالا نیاز به توجه و بازسازی دارد. به همین دلیل می طلبد که مسئولین توجه ویژه تری نسبت به این منطقه داشته باشند.
 

فاطمه ناگهی
 


اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 مدارس خیرساز منطقه شرایط تحصیلی بهتری دارند ۱۳۹۳ دوشنبه ۲۰ بهمن

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه