۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۹ اسفند - 3/20/2019 7:07:32 PM / تهران - 7:07 عصر
آرشیو خبر کد خبر: 589  

موفقیت دانش آموزان مدرسه پاپلی خلعتبری منطقه 5 تهران در عرصه علم و ورزش

سال 1384 كه هنرستان خیرساز "پاپلی خلعتبری" افتتاح شد بی گمان یكی از انگیزه ها و آرمان‌های سازنده و بنیانگذار مدرسه كسب موفقیت ومدارج علمی و ورزشی دانش آموزانی بود كه در كلاس‌های درس این مدرسه خیری تحصیل می كنند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ چهارشنبه ۵ آذر ساعت 00:00 تعداد بازدید : ۵۷۲۰

مدرسه‌ای كه مادری دلشكسته به نام دختر مرحومش "پاپلی" برپا كرد تا دختران این مرز و بوم به پاس اقدام مادر و برای شادی روح دختر در هنرستان پاپلی درس بخوانند و هر یك با آینده درخشانی كه برای خود رقم می زنند یاد دختر مرحوم را برای مادرش زنده كنند.
و به حق كه دانش آموزان این مدرسه با راهنمایی و كمك مربیان و آموزگاران خود و نیز به پاس اقدام خانم خلعتبری رسالت خود را به خوبی به انجام رسانده و با كسب رتبه های برتر كنكور و مقام‌های ورزشی نام مدرسه‌اشان را ماندگار كرده‌اند. به نحوی كه در كنكور سراسری امسال 17 نفر از دانش آموزان هنرستان پاپلی در رشته نقشه كشی، شش نفر در رشته حسابداری، شش نفر در رشته كامپیوتر و هفت نفر در رشته تربیت بدنی دانشگاه های سراسری پذیرفته شدند. رتبه پذیرش تعداد زیادی از این دانش آموزان سه رقمی و رتبه عده‌ای نیز دو رقمی بود.
همچنین بر اساس آخرین اخبار 15 نفر از دانش آموزان این مدرسه در رشته های مختلف ورزشی قهرمان كشوری و 9 نفر نیز عضو تیم های ملی ورزش كشورمان هستند.
به دلیل كسب این موفقیت‌ها با خانم ناهید بدرقه مدیر هنرستان خلعتبری كه حدود دو سال است تصدی مدرسه را بر عهده دارد به گفت و گو نشسته‌ایم تا از علل موفقیت دانش آموزان مدرسه‌اش بگوید.
او می گوید: هنرستان ما در بسیاری زمینه ها با مدارس دیگر تفاوت دارد. اول اینكه مدرسه ما خیرساز است و همین موضوع در ایجاد رغبت در دانش آموزن برای تحصیل علم بسیار مؤثر بوده. علاوه بر این معماری هنرستان پاپلی نیز بسار خاص و جذاب است به نحوی كه دانش آموزان از بودن در این فضا لذت می برند.
خانم بدرقه می افزاید: خیر مدرسه ما سركار خانم خلعتبری نسبت به وضعیت فضای فیزیكی مدرسه بسیار حساس است و از گاهی كه به مدرسه سر می زنند هر گونه نقص و كمبودی را با جدیت پیگیری می كنند. من هم مرتب این موضوع را به دانش آموزان و دیگر همكارانم گوشزد می كنم كه مدرسه  ما مدرسه خیری است كه با هزینه شخصی یك فرد و به نام دختر مرحومش احداث شده بنابراین باید به خوبی از آن نگهداری كنیم و به رسالت خود كه درس خواندن ساختن آینده ای بهتر است عمل كنیم.
مدیر هنرستان خلعتبری ادامه می دهد: ما در این هنرستان به وضعیت اخلاقی و درسی دانش‌آموزان بسیار اهمیت می دهیم و طوری برنامه ریزی كرده ایم كه دانش آموزان ضعیف‌تر تحت پوشش قرار گیرند و مربیان بیشتر به آنان رسیدگی كنند. علاوه بر این برای بچه ها در مدرسه با حضور دبیران بازنشسته كلاس كنكور برگزار كردیم كه در موفقیت‌اشان موثر بود.
وی با قدردانی از تمامی معلمان و آموزگاران این مدرسه و نیز اولیای دانش آموزان یادآور می شود: همه ما هنرستان را به دلیل خیرساز بودنش و اهمیتی كه شخص خیر به این مدرسه می دهند بسیار خاص می دانیم و به همین دلیل تلاش می كنیم فضایی دوستانه در مدرسه ایجاد كنیم آنچنان كه هم اكنون بین معلمان هنرستان ارتباطی دوستانه و صمیم وجود دارد كه شاید همین موضوع به موفقیت دانش آموزان نیز كمك كرده است.
به گفته او در هنرستان پاپلی خلعتبری تهدیدها به فرصت تبدیل شده اند و با اتحاد دانش آموزان و دلسوزی معلمان و نیز حمایت های خیر مشكلات مدرسه برطرف شده‌اند.
یادآور می شود هنرستان پاپلی خلعتبری از مدارس خیرساز منطقه پنج آموزش و پرورش است كه هم اكنون در 14 كلاس درس 375 دانش آموز را تحت پوشش دارد. در این هنرستان رشته های نقشه كشی، تربیت بدنی، حسابداری و كامپیوتر تدریس می شود.

سپیده شاه محمدی

برچسب ها برچسب ها برچسب هامدرسه پاپلی خلعتبری


اخبار مرتبط با این خبر

فاطمه حق شناس

یاحق باسلام وخسته نباشید.... به عنوان یک عضوکوچک ازجامعه ی فرهنگی این موفقیت رابه مدیریت ,کادرمدرسه و تمامی استادان وزحمتکشان ودانش آموزان تبریک گفته وآرزوی موفقیت های روزافزون برای گلهای مدرسه رادارم....خداقوت... 🌷غرض نقشیست که ازمن برجاماند🌷 ایام به کام.
فاطمه حق شناس

یاحق باسلام وخسته نباشید.... به عنوان یک عضوکوچک ازجامعه ی فرهنگی این موفقیت رابه مدیریت ,کادرمدرسه و تمامی استادان وزحمتکشان ودانش آموزان تبریک گفته وآرزوی موفقیت های روزافزون برای گلهای مدرسه رادارم....خداقوت... 🌷غرض نقشیست که ازمن برجاماند🌷 ایام به کام.حق شناس

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه