۱۳۹۷ پنج شنبه ۴ بهمن - 1/24/2019 3:20:48 AM / تهران - 3:20 صبح
آرشیو خبر کد خبر: 336  
گزارشی از دبستان نمونه مرحوم علی اکبر بجستانی مقدم

دانش آموزان مدرسه خیرساز یاس نبی (س)در منطقه یک می درخشند

مدرسه یاس نبی منطقه یک تهران یکی از 72 مدرسه ای است که خیر نیکوکار علی اکبر بجستانی در سراسر کشور احداث کرده است. شاید باورتان نشود اما محل مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران هم به همت این انسان وارسته ساخته شده است. مکانی که شاید امروز از این محل، هزاران دانش آموز صاحب خانه شدند. مدرسه شاهد یاس نبی یکی از مدارس نمونه خیری است که جنب مجمع خیرین مدرسه ساز قرار دارد که در آن 330 دانش آموز از خانواده های شهدا و ایثارگر درس می خوانند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ دوشنبه ۱۵ ارديبهشت ساعت 10:32 تعداد بازدید : ۸۲۲۱


ساخت ۷۲ مدرسه به نام شهدای کربلای معلی
امروز نام مرحوم علی اکبر بجستانی در کنار بزرگان مدرسه سازی می درخشد. انسانی نیکوکار که دانش آموزان مدرسه اش هر سال به بزرگترین موفقیت های علمی، قرآنی و ورزشی دست می یابند. امروز خالی از لطف نیست سری به زندگینامه این انسان بزرگ بزنیم. همه انسان ها دوست دارند جاودانه بمانند اما ماندگار شدن آسان نیست. علی اکبر بجستانی پسر ملاحسین ده باشی در سال ۱۲۹۴ در مشهد متولد شد. دیپلم و خدمتش که تمام شد به استخدام بانک ملی مشهد درآمد. چند سال بعد جرقه تلاشهای اقتصادی در او زنده شد و کار بانک را رها کرد و به سراغ ساخت و ساز رفت.
پشتکار و توکلش دست به دست هم داد تا طی چند سال چند پروژه پیمانکاری را به اتمام برساند.
داستان از جایی زیباتر می شود که اعتقادات مذهبی آقای بجستانی او را به سمتی سوق می دهد که بزرگترین واقف آستان قدس رضوی باشد و هر آنچه دارد بگذارد پای ارادتش به ساحت بارگاه رضوی.
و اما شروع مدرسه سازی...

اولین موقوفه ایشان مدرسه ای بود در تربت حیدریه به نام قطب الدین حیدر، که بسیاری از مردان دولتی در همین مدرسه درس خواندند. در اوایل دهه هفتاد با تشکیل مجمع خیرین مدرسه ساز و فروش خانه اش در تهران توانست در استان تهران توانست به نام ۷۲ تن شهدی کربلا  مدرسه بسازد. غیر از آن در ساخت مساجد و امامزاده های بسیاری به صورت مستقیم و غیرمستقیم مشارکت کرد. این خیر بزرگ در سن ۸۵ سالگی در ۲۵ آذر ماه سال ۱۳۸۵ با همراهی مسئولین به سمت حرم مطهر حضرت رضا (ع) و در جوار حرم مطهر به خاک سپرده شد. یادش گرامی...

راهیابی گروه سرود دانش آموزان مدرسه یاس نبی به مرحله استانی

دبستان دخترانه شاهد نبی یکی از یادگاری های مرحوم بجستانی مقدم در منطقه یک تهران در جوار مجمع خیرین مدرسه ساز در منطقه یک تهران، مدرسه نمونه شاهد یاس نبی قرار دارد.
فاطمه سخنور مدیر مدرسه درباره این مدرسه می گوید: در حال حاضر ۳۳۰ نفر از دانش آموزان خانواده های شهدا ایثارگر هستند.
وی درباره وضعیت و امکانات این مدرسه گفت: حدود ۱۸ سال پیش به همت خیر نیک اندیش آقای بجستانی مقدم این مدرسه با زیربنایی در حدود ۳۰۰۰ مترمربع در دو طبقه احداث شد. در حال حاضر تمام کلاس های این مدرسه مجهز به سیستم هوشمند است.
سخنور با اشاره به کسب رتبه های برتر دانش آموزان این دبستان گفت: دانش آموزان پایه سوم و ششم این در مسابقات قرائت قرآن رتبه اول را در منطقه کسب کردند و گروه سرود این مدرسه به مرحله استانی راهیابی پیدا کردند. همچنین بهترین کادر علمی و آموزشی با این مدرسه همکاری دارند.

معلمین فراتر از کتاب کار می کنند

مبینا لطفی دانش آموز حافظ ۶ جزء قرآن است. کلاس سوم است که رتبه اول قرائت قرآن را در منطقه کسب کرده است. او درباره موفقیتش می گوید: از ۴ سالگی در کلاس های قرآن شرکت می کردم و تا الان ۶ جزء قرآن را حفظ کردم. معلمان مدرسه ام فراتر از کتاب با ما کار می کنند و سیستم هوشمند کلاس ها خیلی در یادگیری دانش آموزان تأثیر دارد. او درباره اقدامات خیّر مدرسه اش می گوید: من اگر یک روز بخواهم همانند خیر مدرسه ام یک واحد آموزشی بسازم حتماً مدرسه قرآنی احداث می کنم.
زهرا بازیان نیز از دیگر دانش آموزانی است که رتبه اول قرائت قرآن را در منطقه کسب کرده است. او درباره امکانات مدرسه اش می گوید: تمام کلاس های مدرسه ما هوشمند است و این موضوع در یادگیری دانش آموزان بسیار تأثیر دارد. من موفقیتم را اول مدیون خدا و دوم مدیون خیر مدرسه ام آقای بجستانی هستم که با ساخت این مدرسه باعث موفقیت دانش آموزان شده اند.
 


اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 دانش آموزان مدرسه خیرساز یاس نبی (س)در منطقه یک می درخشند ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۵ ارديبهشت

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه