۱۳۹۸ شنبه ۲۶ مرداد - 8/17/2019 5:11:14 PM / تهران - 4:11 عصر
آرشیو خبر کد خبر: 1687  
گفت و گو با پدر ودختری که مشتاقانه راه مدرسه سازی را دنبال می کنند؛

مدرسه سازی را وظیفه خود می دانیم

شاید این جمله را شنیده باشیم که خداوند توفیق کار خیر را نصیب هر فردی نمی کند و تنها افرادی می توانند در این راه سهیم شوند که سعادت آن را داشته باشند. خانواده کمیلیان که همگی دستی در کار خیر به ویژه مدرسه سازی دارند، این توفیق نصیبشان شده است که درا ین راه مشتاقانه قدم بردارند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ سه شنبه ۵ دي ساعت 00:00 تعداد بازدید : ۴۳۸
 محمدرضا کمیلیان خیر 85 ساله تهرانی، که تاکنون ساخت 5 مدرسه در استان تهران را در کارنامه خود دارد، برکت زندگی اش را مرهون دعای دانش آموزان می داند و می گوید: از سال 85 فعالیت مدرسه سازی خود را آغاز کردم و اولین مدرسه را به نام مادرم "کبری کمیلیان" در شهرستان ملارد ساختم. بعد از آن وقتی این مدرسه افتتاح شد و شیرینی این کار خیر را تجربه کردم، دومین مدرسه را در سال 89 را به اسم دخترم لیلی کمیلیان در منطقه 2 شهر تهران احداث کردم . پس از آن، دچار اعتیاد شیرینی به نام مدرسه سازی شدم و مدارس دیگری به  نام نوه هایم در شهرستان زابل به بهره برداری رساندم .  
آقای کمیلیان مدرسه سازی خود را مرهون تلاش ها و حمایت های همسر و دخترش می داند و می گوید: ما خانوادگی کار خیر می کنیم. همسرم همیشه در این راه مشوق من بوده و دخترم بی وقفه و بدون خستگی در تمام مراحل این کار همراه من است.  شاید بهتر باشد  بگویم خانواده ما همگی خیر هستند. همسرم نیز  بسیار به مدرسه سازی علاقه مند است و بازسازی مدرسه ای در آهار از توابع شمیرانات را نیز برعهده گرفته است. 
این خیر تهرانی، کار خیر را نوعی لطف از سوی خداوند می داند و می گوید: خداوند لطفش را نصیب هرکسی نمی کند، پس کار خیر سعادت می خواهد که خداوند نصیب ما کرده است و چه بسیار افرادی که پول فراوان دارند اما در این راه قدمی برنمی دارند . پس دعای من برای  انسان های متمکن این است که امیدوارم لطف خداوند شامل حالشان شود. 
مدرسه سازی را وظیفه خودم می دانم 
لیلی کمیلیان دختر آقای کمیلیان که در تمام مراحل ساخت مدرسه، پدر را همراهی می کند. درباره فعالیت پدرش می گوید : بسیار خداوند را شاکر هستم که چنین پدری نصیبم کرده است که در این راه خیر که باعث پیشرفت و آبادانی کشورمان می شود قدم برمی دارد. من بسیار پدرم را در این راه تشویق می کنم و هیچ وقت او را تنها نگذاشتم . چون  اعتقاد دارم مدرسه سازی فضا ساخت فضا نیست، بلکه با این کار ، سرنوشت و پیشرفت یک کشور رقم می خورد. من خودم هم راه پدر را دنبال می کنم و مدرسه سازی را وظیفه خودم می دانم و دوستان و آشنایان را نیز به این کار خیر دعوت می کنم.  از اینکه این توفیق نصیب ما شده است که در این راه قدم برداریم بسیار خوشحال هستم. 
لیلی کمیلیان مدرسه سازی را نوعی وظیفه می داند و ادامه می دهد: مدرسه سازی آینده سازی مملکت است، همانطور که همه ما به عنوان مادر و پدر دوست داریم که بچه هایمان در محیطی امن و آرام درس بخوانند پس اگر تمکن مالی کافی داریم، باید این شرایط را برای بچه های دیگر نیز آماده کنیم تا آنها هم در محیط آرام درس بخوانند تا بتوانند رشد کنند. 
 
غزاله دیبایی
برچسب ها برچسب ها برچسب هاخیرین مدرسه ساز


اخبار مرتبط با این خبر
12345678910...>>
ردیفتیترتاریخ
1 معرفی اعضای هیات مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران در دوره دهم ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۰ مرداد
2 اولین جلسه خیرین مدرسه ساز تهران با صنف لوازم خانگی برگزار شد ۱۳۹۸ شنبه ۱۹ مرداد
3 جلسه مجمع عمومی عادی و انتخابات هیئت مدیره و بازرسان مجمع خیرین مدرسه ساز شهرتهران در دوره دهم برگزار شد ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۶ مرداد
4 امضا تفاهم نامه ساخت مدرسه ای 9کلاسه در جشنواره های خیرین مدرسه ساز منطقه 11شهر تهران ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۴ مرداد
5 اولین جلسه هم اندیشی روابط عمومی مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران با روابط عمومی مناطق آموزش و پرورش تهران برگزار شد ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۳ مرداد
6 "پیام تشکر و اعتذار "محمدرضا قربانی مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز شهرتهران به مناسبت در گذشت مادر گرانقدرشان ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۳ مرداد
7 مراسم یادبودچهلمین روز درگذشت دکتر حافظی برگزار شد ۱۳۹۸ سه شنبه ۱ مرداد
8 مراسم کلنگ زنی دبستان دخترانه رستگار(نرجس) در منطقه 11 تهران ۱۳۹۸ يکشنبه ۳۰ تير
9 پیام تسلیت مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران به مناسبت درگذشت مادر گرامی دکتر قربانی مدیرعامل مجمع تهران و مدیر کل مشارکت های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۶ تير
10 جلسه هم اندیشی مسئولان نمایندگی مجمع با مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۵ تير
11 فرزندان خیر مدرسه‌سازی که راه پدر را ادامه می دهند ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۹ تير
12 جلسه هیات مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران برگزار شد ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۲ تير
13 دانش آموزان دبیرستان غفاری منطقه 2 یاد مرحوم حافظی را گرامی داشتند ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۱ تير
14 هشتمین جلسه خیرین مدرسه ساز منطقه8 تهران برگزار شد ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۱ تير
15 ناصر قفلی رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور شد ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۱ تير
16 هر شهرداری منقطه در تهران، ۲ قطعه زمین برای مدرسه سازی تخصیص دهد ۱۳۹۸ سه شنبه ۴ تير
17 تقدیر از 51 خیر مدرسه ساز در بیست و یکمین جشنواره استان تهران ۱۳۹۸ يکشنبه ۲ تير
18 بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تهران برگزار می شود ۱۳۹۸ شنبه ۱ تير
19 «میراث بزرگمرد مدرسه سازی» ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۷ خرداد
20 مراسم تشییع و اقامه نماز بر پیکر رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز در مدرسه مطهری برگزار شد ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۳ خرداد
12345678910...>>

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه