۱۳۹۸ يکشنبه ۴ اسفند - 2/23/2020 5:47:37 PM / تهران - 5:47 عصر
آرشیو خبر کد خبر: 358  
اجرای دومین "طرح یاران" مجمع خیرین در دوازدهمین منطقه پایتخت؛

مدرسه بوستان با مشارکت 5 نیکوکار تکمیل شد

عملیات تخریب و بازسازی هنرستان پسرانه بوستان در منطقه 12 تهران، از سال 1389 آغاز و سال گذشته با مشارکت خیرین کار اتمام آن انجام شد. این مدرسه با 3 هزار و 700 متر مربع زیربنا و 16 کلاس و یک سال اجتماعات با مشارکت 360 میلیون تومانی خیرین احداث شده است. در پی موافقت وزارت آموزش و پرورش تهران در سال ۱۳۷۸، جامعه خیرین مدرسه ساز کشور با رعایت ضوابط قانونی نسبت به تاسیس و راه اندازی مجامع خیرین مدرسه ساز در استان های مختلف کشور اقدام کرد. بعد از آنکه این تشکل مردمی راه¬اندازی شد و اعضای هیئت مدیره هم از خیرین بودند هر روز شاهد مشارکت و حضور بیشتر خیرین با اندوخته هایی که داشتند بودیم. امسال با اهدافی که مجمع دنبال می کند طرح یاران برنامه ریزی شد که در این طرح از حضور چند خیر با مقدار مبالغی که دارند به صورت مشارکتی پروژه های نیمه تمام را به سرانجام می رسانند و از قضا در منطقه 12، واقع در خیابان سعدی شمالی مدرسه ای احداث شد که در قالب همین طرح و به نام خیرین زنده یاد مجتبی و طاها سلیمانی، حسن حسین زادگان ، سید مسعود تقوی و همچنین با همت خیرین نیک اندیش عذرا یار احمد، حمیدرضا گلخواه، عبدالله پاک روان و امیر رضا بهمنی است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ دوشنبه ۲۹ ارديبهشت ساعت 10:34 تعداد بازدید : ۱۱۳۰۴


مدرسه ای که به نام  مجتبی و طاها شد
اگر صدبار از کنار مدرسه در حال احداث بوستان بگذرید متوجه ساخت چنین مدرسه ای نخواهید شد.
"اشرف اسماعیلی" مادر مجتبی سلیمانی با حضور در این طرح می گوید: مجتبی پسرم در یک حادثه تصادف به رحمت خدا رفت و بعد از فوتش او را دو بار در خواب دیدیم که سفارش می کرد خون من دیه ندارد و دیه ام را خرج کار خیر کنید. با خوابی که از او دیدم با مشورت خدا استخاره مثبت آمد و تصمیم قطعی ام را گرفتم تا در یکی از روستاهای شمال کشور مدرسه بسازم که ما را با مجمع خیرین مدرسه ساز شهرتهران آشنا کردند و آنجا طرح یاران را پیشنهاد دادند و ما هم با پیشنهاد آنها تصمیم گرفتیم تا در کنار سایر خیرین در این راه خیر با سفارش پسرم قدم بگذاریم.
دلم همیشه با خیرین است
عبدالله پاک روان یکی دیگر از خیرینی است که با داشتن نیت خیر هر آنچه را که صلاح می داند برای حضور در کنار افراد خیر انجام می دهد . می گوید: دلم همیشه با خیرین است و همیشه دوست داشتم ودارم تا در کنار آنها باشم و بتوانم حتی به مقدار اندک به دیگران کمکی کرده باشم. البته این حسی که به دیگران دارم یک حس درونی است که واقعا این حس دست خودم نیست و انگار با وجودم عجین شده است. یکی از دوستان من را راهنمایی کرد که بروم و نتایج کار مجمع خیرین مدرسه ساز را از نزدیک ببینم و به همین خاطر وقتی از نتایج کار باخبر شدم با راهنمایی مسئولان و مقدار مبلغی که در دست داشتم تصمیم گرفتم تا با خیران دیگر در کنار آنها آرزویم را به واقعیت نزدیک کنم . در حال حاضر بی صبرانه منتظر روزی هستم که در این مدرسه دانش آموزان را ببینم و آن احساس آرامشی را که سال هاست به دنبالش می گردم، برسم . هنوز فرصت نشده از مدرسه بازدید داشته باشم اما با تعریف هایی که از دوستان شنیده ام ظاهرا مدرسه بزرگ و مقاومی ساخته شده و چنانچه بتوانم قصد دارم تا باز در این مسیر در کنار دوستان خیر خانه عشق برای فرزندان ایران بسازم.
گفت و گو با خیر فرهنگی خانم خسروی: 
از طریق سایت خیرین مدرسه ساز با فعالیت های خیرین آشنا شدم

درباره مدرسه هایی که به دست پر مهر خیرین ساخته می شوند، هرچه بگوییم باز هم کم است.
مریم خسروی از جمله خیرینی است که خودش سال ها در آموزش و پرورش فعال بوده و همین موضوع منجر به آن شده تا ازکم و کاست فضاهای آموزشی با خبر باشد و در این باره می گوید: ۵۳ سال از خدا عمر گرفتم و طی این سال ها در محیط فرهنگی آموزش و پرورش کار کردم و با مشکلات مدارس کاملا آشنا هستم و همیشه دلم می خواست قدمی برای کم کردن مشکلات آموزشی دانش آموزان بردارم. تا اینکه یک روز در اینترنت خیرین را جستجو کردم که، سایت مجمع خیرین مدرسه ساز آشنا شدم.
تاریخچه و اهداف مجمع و گزارش هایی که از خیرین را مشاهده کردم چنان حالم خوب شد و متحول شدم که برای رسیدن به آن آرامش درونی با مجمع تهران تماس گرفتم.  آنها هم با راهنمایی که به اندازه مبلغ پولی که داشتم، طرح یاران را معرفی کردند و در بازدید از مدرسه هم مشتاق شدم که با آن ها مشارکت داشته باشم. این مبلغ پولی را که اهدا کردم تمام اندوخته و دارایی ام بود که طی سال ها کار بدست آورده بودم و همیشه دوست داشتم آن را در راه حل مشکلات بنده های خدا صرف کنم.
یاور حسین زادگان جوان ترین خیر طرح یاران۳
اشک شوق هنگام مشاهده نام پدر بر کتیبه مدرسه

مادر و پسر وقتی وارد مدرسه شدند، محو تماشای ساختمان بودند که ناگهان  نگاه "صغری برگی" همسر زنده یاد به کتیبه اسامی خیرین افتاد که با دیدن نام همسرش خاطره ها بار دیگر مرور شد و بغضش ناخود آگاه  سیل اشک را روی گونه هایش جاری کرد.
یاور حسین زادگان مادرش را با چند کلمه دلداری داد تا اشک شوق را از توصیه های که پدر به آنها کرده در چشمان مادر ببیند.
خانم برگی با بغض می گوید: همین که اسمش را روی دیوار دیدم یاد سفارش هایش  افتادم که همیشه وقتی می خواست پروژه ساختمانی رابسازد می گفت، باید یک مدرسه را باهزینه خودم بسازم و یا در این راه به هر مقدار اندوخته که دارم صرف کنم.
او وقتی بزرگ بودن کلاس ها را می بیند در ادامه با یادآوری روزهای تحصیل پسرش می گوید: اگر چنین امکاناتی برای پسرم فراهم بود دوست داشتم تا دیگر دانش آموزان نیز در رفاه و امکانات کامل باشند.  
به همین خاطر اگر هر دردی را طعمش را چشیده باشیم دلمان می خواهد سهمی در برطرف کردن آن درد داشته باشیم.
عذرا یاراحمد از دیگر خیرین این مدرسه است که سهمی از اندوخته بازنشستگی خود را در این راه صرف کرده است. او که خودش سال های سال در مناطق محروم معلم دانش آموزان بوده است با ساخت این مدرسه و یک مدرسه دیگردر منطقه ۱۲  از تمامی اندوخته خود، سعی کرده است وطیفه اش را به دانش آموزان کشورش ادا کند.

زهرا کریمی
 

برچسب ها برچسب ها برچسب هاطرح یاران 3 , مدرسه بوستان


اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 مدرسه بوستان با مشارکت 5 نیکوکار تکمیل شد ۱۳۹۳ دوشنبه ۲۹ ارديبهشت

مهدیه

درود بر همه ی شما عزیزان دوست داشتنی............:)
مهدیه

درود بر همه ی شما عزیزان دوست داشتنی............:)

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه