۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۵ تير - 7/15/2020 4:36:15 PM / تهران - 3:36 عصر
آرشیو خبر کد خبر: 395  

مدارس خیرساز پایتخت چگونه هوشمند می شود؟

برای هوشمندسازی مدارسی که از سوی خیرین محترم ساخته شده و در اختیار اداره کل آموزش و پرورش قرار می گیرد، سه سطح از تجهیز و هوشمندسازی تعریف شده است تا خیرین محترم فراخور امکانات و منابع در دسترس نسبت به تجهیز مدارس در یکی از این سطوح اقدام نمایند. البته در صورت امکان سطوح بالاتری از تجهیز مدارس می تواند تسهیلات گسترده تری را برای دانش آموزان و مدارس فراهم خواهد نمود. سه سطح تعریف شده برای تجهیز این مدارس عبارتند از :
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ دوشنبه ۵ خرداد ساعت 00:00 تعداد بازدید : ۲۲۳۹


سطح اول تجهیز: در این سطح 30 درصد از کلاس های مدرسه، ایجاد کلاس های الکترونیکی است. کلاس های الکترونیکی کلاسی است که به یکی از وسایل و ابزارهای نمایشی از جمله ویدیو پرژکتورهای عادی، ویدیو پروژکتورهای تعاملی، یکی از انواع بوردهای هوشمند و یا کیت هوشمندسازی مجهز شده باشد. علاوه بر این یک وسیله پردازشی از جمله رایانه و یا رایانه شخصی نیز در کلاس موجود باشد. قاعدتاً برای اتصال رایانه به وسیله نمایشی نیز باید کابل کشی لازم انجام نمود. در این کلاس باید پریزهای دسترسی به برق به تعداد مورد نیاز و در محل های مناسب ایجاد گردد. فضایی مناسب برای استقرار میز معلم و رایانه در نظر گرفته شود. محلی نیز برای استقرار وسیله نمایشی مانند ویدیو پرژکتور و یا بورد هوشمند تعیین گردد. این محل باید در دید مناسب دانش آموزان بوده و حتی الامکان در محل تابش نورآفتاب نیز نباشد. سایت رایانه ای مدرسه باید ظرفیت مورد نیاز برای استقرار 20 تا 40 عدد رایانه را داشته باشد. به مبلمان، میز و صندلی مناسب تجهیز شده باشد. دارای سیستم تهویه برای کاهش دمای اتاق  باشد. همچنین دارای سیستم برق اضطراری برای تأمین برق در صورت قطع برق مدرسه باشد.
سطح دوم تجهیز : در این سطح 60 درصد از کلاس های مدرسه به همراه سایت رایانه ای تجهیز می شوند، همچنین حتی الامکان کلاس های تجهیزشده از طریق شبکه کابلی به یکدیگر متصل می گردند. نکته مهم در خصوص ایجاد شبکه، رعایت اصول کابل کشی ساخت یافته است. در انتخاب و بکارگیری تجهیزات کابل کشی باید دقت لازم صورت گرفته و از داکت ها و تجهیزاتی استفاده شده که دارای کیفیت و طول عمر مطلوب باشند. حتی الامکان داکت ها در دسترس و مسیر تردد نبوده و فضای ظاهری کلاس را آشفته ننمایند. برای استقرار تجهیزات شبکه از جمله سوییچ ها نیز فضای مناسب در نظر گرفته شده و این تجهیزات در اتاق مدیر، سایت مدرسه و یا یکی از فضاهای اختصاصی دیگر مدرسه مستقر گردند.
سطح سوم تجهیز: در این سطح تمامی کلاس های مدرسه به همراه حداقل یک سایت رایانه ای تجهیز می گردد. همچنین شبکه ارتباطی مدرسه به صورت کامل پیاده سازی شده و تمامی کلاس ها به سایت اصلی متصل می گردند. شبکه براساس اصول کابل کشی ساخت یافته و با استفاده از تجهیزات پایدار و دارای طول عمر مناسب ایجاد خواهد شد.
 

برچسب ها برچسب ها برچسب هانحوه هوشمندسازی مدارس


اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 مدارس خیرساز پایتخت چگونه هوشمند می شود؟ ۱۳۹۳ دوشنبه ۵ خرداد

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه