۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۳ فروردين - 4/1/2020 1:49:03 PM / تهران - 12:49 عصر
آرشیو خبر کد خبر: 1560  
دختر خیر مدرسه ساز زنده یاد بدری برهانی از مادرش می گوید:

مادرم برای کشورش از تمام دارایی اش گذشت

"جای خالی مادرم را کمتر احساس می کنم چون از خود باقیات و صالحات به جا گذاشته است . مطمئن هستم اگر زنده بود با عشق و علاقه در بین بچه ها و دانش آموزان مدرسه بدری برهانی می آمد و با تک تک بچه ها صحبت می کرد و به آنها توصیه می کرد تا از درس هایشان غافل نباشند. برای او هیچ چیز مهم تر از تحصیل نبود."
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ سه شنبه ۱۶ خرداد ساعت 00:00 تعداد بازدید : ۷۳۰


سهام فرهادی با بیان این مطالب ادامه داد:« مادرم متولد عراق بود اما زنی ایرانی الاصل بود و برای آبادانی کشورش از تمام دارایی اش گذشت.  از زمانی که به خاطر دارم مادرم کارهای خیر کوچک و بزرگ انجام می داد. در حد وسع و توانش به نیازمندان کمک می کرد و در سختی ها همراهشان بود. البته پدرم هم همیشه او را تشویق می کرد.»
وی  افزود:« گذشتن از میلیون ها تومان کاری نیست که در توان همه باشد. اما بدری برهانی و خانوادهاش به خوبی از پس آن بر آمده اند. به جای اینکه خانه ای بهتر و بزرگ تر بخرند یا مدل اتومبیلشان را بالاتر ببرند، مدرسه هایی ساختند تا در آینده صد ها کودک در آنجا درس بخوانند.»
فرهادی گفت:« مادرم به خوبی می دانست که به تنهایی بزرگ کردن بچه ها چقدر سخت است و چه مشکلاتی دارد از همین رو همیشه هوای نیازمندان را داشت و به خانواده های بی سرپرست کمک می کرد. درس است که مادرم جزو خانواده های متمول بود ولی هیچ وقت در زندگی چیزی را برای خودش نخواست. با اینکه توانایی مالی داشت اما در زندگی اش قناعت کرد تا به نیازمندان بیشتری کمک کند.  بارها شاهد بودم  با چه سختی ای به بازار می رفت تا برای نو عروسان بی بضاعت یا سیسمونی نوزادی بخرد.  همچنین خاطرم هست سال های جنگ وقتی افراد جنگ زده به تهران می آمدند ، مادرم تمام تلاشش را برای تامین مایحتاج آنها می کرد.»
او و برادرانش در چنین خانواده ای رشد کرده اند و به همین دلیل کارهای خیر و خداپسندانه در آنها نیز موج می زند.
 

مریم قاسمی

برچسب ها برچسب ها برچسب هامنطقه 8 مصاحبه با خیرین


اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 مادرم برای کشورش از تمام دارایی اش گذشت ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۶ خرداد

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه