۱۳۹۹ جمعه ۲۰ تير - 7/10/2020 5:49:01 PM / تهران - 4:49 عصر
آرشیو خبر کد خبر: 370  

سقف های مدرسه انقلاب اسلامی به دستان محمد جعفر یزدی استوار شد

مهرماه سال 91 را خوب به خاطر دارم. خیر نیکوکار آقای محمد جعفر یزدی کنار همسرشان در حیاط مدرسه خود دانش آموزان را برای راهی شدن به سر کلاس هایشان همراهی می کردند. اما امسال آقای محمد جعفر یزدی در کنارمان نیست و برای همیشه جامعه خیرین مدرسه ساز کشور را ترک کرده است. امروز مدارس یزدی 1 و 2 در محله خزانه بخاریی منطقه 16 تهران تنها یادگاری های این عزیز بزرگوار است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ سه شنبه ۳۰ ارديبهشت ساعت 13:21 تعداد بازدید : ۱۹۲۵


اختراع دستگاه تصفیه آب خورشیدی در یک مدرسه خیری منطقه 16 تهران
عکس مرحوم «محمد جعفر یزدی » در دیوار ورودی سالن دانش آموزان مدرسه نصب شده و بچه ها ی این محله هر بار از کنار قاب عکس خیر مدرسه ساز می گذرند ، یاد و خاطره او در دل های پاکشان زنده می شود. مدیر مدرسه یزدی با  بیان این مطلب که یکی از برنامه های دائمی و روزانه ما در مراسم صبحگاه قرائت فاتحه و صلوات برای مرحوم یزدی است که پس از این بخش از برنامه به سمت کلاس های درس راهی می شوند .
مدرسه مرضیه یزدی قبل از بازسازی به همت اقای محمد جعفر یزدی بیش از 42 سال قدمت داشت. سن بالای مدرسه و فرسودگی آن محل مناسبی برای تحصیل دانش اموزان نبود. تا اینکه چند سال قبل به همت خیر نیکوکار آقای محمد جعفر یزدی بنای مدرسه فرسوده انقلاب اسلامی بازسازی و نوسازی شد و دانش آموزان در مهرماه سال  1391بر سر کلاس های درس خود حاضر شدند.
مدرسه خیر یزدی یکی از موفق ترین واحدهای آموزشی منطقه 16 تهران است.  «بخشش» مدیر مدرسه مرضیه یزدی درباره این مطلب می گوید :« ترک خوردگی سقف و دیوارها به حدی بود که در زمان برف و باران ،آب  به داخل کلاس ها راه پیدا می کرد اما به همت اقای یزدی خیر مدرسه ساز این مشکل رفع و مانع از وقوع چنین پیامدهایی شد.»
بخشش یکی از خاطرات فراموش نشدنی خود را اینگونه بیان می کند :« در زمان افتتاح مدرسه با خیر مدرسه ساز  مرحوم یزدی آشنا شدم . او به همراه یکی دیگر از مسئولان آموزش و پرورش آمده بود و کمی مریض احوال  به نظر می رسید . چند نفر از بچه های دانش آموز در این مراسم آیه الکرسی قرائت کرد که مرحوم یزدی خیلی خوشحال شد و گفت :« همین برای من بس است .»
اختراع دستگاه تصفیه آب خورشیدی و کسب رتبه استانی در طرح جابرابن حیان از سوی دانش آموزان مدرسه یزدی 
"بیتا عجمی" دانش آموز 10 ساله مدرسه مرضیه یزدی 2، یکی از دانش آموزانی است که با اختراع خود در طرح جابرابن حیان رتبه استانی کسب کرده است. او درباره مدرسه اش می گوید: از طریق مدیر مدرسه با طرح جابرابن حیان آشنا شدم و همراه دو نفر دیگر از بچه ها تصمیم گرفتیم یک دستگاهی اختراع کنیم که هم کم هزینه باشد و هم برای تصفیه آب در نقاط محروم استفاده شود، به همین دلیل بعد از آگاهی از این طرح و ارسال آثار خود، در استان تهران رتبه برتر را بدست آوردیم.
عجمی درباره امکانات مدرسه اش می گوید: روزی که زنگ اول مهرماه بود و رییس جمهور به مدرسه ما آمده بود که از نزدیک با آقای یزدی آشنا شدم بسیار مهربان و انسان خوبی بودند و زمانی که خبر فوت او را شنیدم بسیار ناراحت شدم. در همین جا از خیر مدرسه ام تشکر می کنم که با ساخت این مدرسه با تمامی امکانات باعث موفقیت من و دانش آموزان دیگر شدند.

مریم قاسمی
 

برچسب ها برچسب ها برچسب هامدرسه مرضیه یزدی


اخبار مرتبط با این خبر

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه