۱۳۹۸ دوشنبه ۷ بهمن - 1/27/2020 5:40:38 AM / تهران - 5:40 صبح
آرشیو خبر کد خبر: 785  
با اقدامات خیرخواهانه بنیاد فرهنگی مصلی نژاد آشنا شویم؛

ساخت 50 واحد آموزشی در کشور

داستان از جایی آغاز شد که به همت بنیاد نیکوکاری مصلی نژاد در آبان ماه سال 93، عملیات تخریب و بازسازی مدرسه حضرت زهرا (س) با 18 کلاس درس و 30 میلیارد ریال اعتبار در منطقه 6 تهران آغاز شد.پیش از این هم، اقدامات ارزشمندی به همتاین بنیاد و به ریاست دکتر مصلی نژاد با ساخت مدارس آرمینه،آرمیتا و آریو مصلی نژاد ، ساخت یک زمین ورزشی در شهرری، یک دبیرستان دخترانه در رباط کریم و چند مدرسه دیگر در مشهر مقدس انجام شده است. به همین دلیل، این موضع بهانه ای شد که به زندگینامه و کارنامه فرهنگی درخشان دکتر غلام عباس مصلی نژاد سری بزنیم و شرحی از آن را برایتان بازگو کنیم.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ چهارشنبه ۳۰ ارديبهشت ساعت 00:00 تعداد بازدید : ۱۹۹۲


دکتر غلام عباس مصلی نژاد در شهر زیبا و پر طراوت " آبادان " دیده به جهان گشود. تحصیلات ابتدایی خود را در دبستان مهرگان این شهر به پایان رسانید و دوره دبیرستان را در دبیرستان البرز تهران به پایان برد که به گفته خودش خاطرات بسیار زیبایی از آن مدرسه به یادگار دارد. او دارای لیسانس اقتصاد، فوق لیسانس مهندسی راه و ساختمان، فوق لیسانس علوم سیاسی و دکتری علوم سیاسی  است که پیرامون اقتصاد سیاسی بخصوص در کشورهای جهان سوم سالها کار کرده و صاحب تجربیاتی ارزشمند در این زمینه نیز هست.در پنجمین روز از اولین ماه پاییز سال ١٣٥٨ ازدواج کرد که حاصل این زندگی مشترک آرمیتا، آرمینه و آریومی باشند. این خیر نیکوکار مدارس بسیاری را افتتاح کرده است که مدارس نمونه بنیاد مصلی‌نژاد در مقاطع مختلف تحصیلی به نامهای آرمیتا، آرمینه، آریو و مهشید به نام فامیلی مصلی‌نژاد پیوند خورده است و آموزشکده و هنرستان پسرانه و سالن اجتماعات آریو مصلی‌نژاد و همچنین دبیرستانهای پسرانه حضرت محمد(ص) و حضرت علی(ع) در مشهد جملگی به همت این خیّر مدرسه ساز احداث و تجهیز و با نظارت بنیاد مصلی‌نژاد از سوی آموزش و پرورش اداره می‌شود.  اینها تنها بخشی از زندگی و کارنامه این خیّر نیکوکار است.
همه دانش آموزان بچه های من هستند
او اهل از خود گفتن نیست اما در مراسم کلنگ زنی مدرسه اش در منطقه 6 تهران با اشاره به این موضوع که چرا مدرسه سازی را انتخاب کرده است گفت: همه شاید این سوال برایشان پیش بیاید که چرا مدرسه سازی را انتخاب کرده ام  و من به عنوان عضو کوچکی از جامعه خیرین مدرسه ساز باید بگویم ،امروز مدرسه به عنوان یک مسئله در کشور مطرح است و تلاشبرایرفعفرسودگیوحرکتدرجهتاستاندارد سازیفضاهایآموزشییکضرورتاستو جامعه خیرین با تکیه بر لزوم حل مشکل نبود مدارس استاندارد در کشور، پای در این راه گذاشته و سعی در از میان برداشتن آن را دارد. من بسیار خوشحال هستم که باردیگر توانستم ساخت یک مدرسه دیگر را آغاز کنم. همه بچه‌هایی که در پی دانش و علم هستند، فرزندان من و خانواده آنها نیز خانواده من هستند و او با این عقیده، وقتی مورد استقبال اولیای دانش‌آموزان و معلمان و دیگر کسانی که دورش جمع می‌شوند، قرار می‌گیرد، با خوشرویی آنها را خانواده خود خطاب می‌کند.
احداث 20 مدرسه در مشهد مقدس
این استاد دانشگاه و مؤلف کتابهای علمی و پژوهشی درباره هدفش از سرمایه‌گذاری در امر مدرسه‌سازی می‌گوید: هدف من برای انجام امور آموزشی و فرهنگی، ثروت‌اندوزی نیست و از اینکه ثروت مالی را به ثروت فیزیکی احداث مدرسه و واحدهای آموزشی انتقال داده‌ام، در جهت توسعه نیروی انسانی کارآمد و متعهد بوده و تأسیس بنیاد مصلی‌نژاد از همان ابتدا به عنوان بنیادی غیرسیاسی و غیرتجاری و به صورت عام‌المنفعه انجام شده و از سال 1375 تاکنون 20 مدرسه در شهر مشهد دایر شده و همچنین یک فرهنگسرا هم در این شهر مقدس تأسیس شده است.
دکتر مصلی‌نژاد با اشاره به اینکه هدف بنیاد مصلی‌نژاد، بالابردن سطح کمی و کیفی مقاطع مختلف تحصیلی در کشور است، گفت: ایجاد امکانات رایگان تحصیلی و رشد و شناسایی و شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزان و ترویج فضایل اخلاقی و اسلامی از جمله اولویتهای بنیاد فرهنگی مصلی‌نژاد است و علاوه بر این مشهد مقدس و چند شهر دیگر که در مجموع 38 فضای آموزشی را در اختیار آموزش و پرورش قرار داده‌ایم 12 فضا هم در اختیار آموزش عالی قرار دارد که امیدواریم این فضاها با همان اهداف مورد نظر همه ساله افزایش پیدا کند.
وی در مورد معلمان گفت: آنها کسانی هستند که ما را پرورش داده‌اند و آنقدر خود را مسئول می‌دانند که از خانواده خود گذشته‌اند تا بچه‌های این مرز و بوم را سر و سامان ببخشند وکارشان قابل تقدیر است و ما باید در مقابل آنها سرتعظیم فرو آورده دستهای پرمهرشان را که بر سر فرزندان ما و ما کشیده‌اند، بوسه باران کنیم.
او در آخر از دانش‌آموزان می‌خواهد خوب درس بخوانند، زیرا چرخهای آینده کشور با دستان پرتوان آنها اداره می‌شود.
خودش می گوید : درابتدا عشق به حق و بعد عشق به آدم ها، عشق به داشتن ها، عشق به گفتن ها، عشق به خوبی ها، عشق به سعادت، عشق به معرفت و در نهایت عشق به موفقیت مجموعه انگیزه های من برای بودن و ادامه زندگی است.
در آخر ما هم با دست مریزاد به اقدامات این خیر نیک اندیش، مژده افتتاح مدرسه حضرت زهرا (س) را با 18 کلاس درس در منطقه 6 تهران  را در آغاز سال تحصیلی جدید خواهیم داد.  

غزاله دیبائی

 

برچسب ها برچسب ها برچسب هامصلی نژاد


اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 مراسم تقدیر از خیر نیک اندیش مدارس حضرت زهرا(س)، حضرت نرجس(س) و آرمینه مصلی نژاد ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۷ ارديبهشت
2 دبستان خیرساز آرمینه مصلی نژاد در منطقه 6 تهران افتتاح شد ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۷ آذر
3 افتتاح مدرسه دکتر مصلی نژاد در منطقه 6 تهران ۱۳۹۶ سه شنبه ۲ خرداد
4 هدف ما از مدرسه سازی توسعه نیروی انسانی کارآمد و متعهد است / ساخت 54 فضای آموزشی از سوی بنیاد مصلی نژاد در سراسر کشور ۱۳۹۶ شنبه ۹ ارديبهشت
5 هدف ما از مدرسه سازی توسعه نیروی انسانی کارآمد و متعهد است / ساخت 54 فضای آموزشی از سوی بنیاد مصلی نژاد در سراسر کشور ۱۳۹۶ شنبه ۹ ارديبهشت
6 کتیبه ای برای تجلیل از خیر مدرسه ساز دکتر مصلی نژاد ۱۳۹۵ يکشنبه ۲۳ آبان
7 دبستان 12 کلاسه دکتر محمد رضا حافظی در بروجردافتتاح شد ۱۳۹۵ شنبه ۲۲ آبان
8 افتتاح خوابگاه دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد از سوی خیر مدرسه ساز مصلی نژاد ۱۳۹۵ يکشنبه ۹ آبان
9 وزیر آموزش و پرورش عراق از دو مدرسه خیرساز پایتخت بازدید کرد ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۴ شهريور
10 بنیاد مصلی نژاد مدرسه ای به نام دکتر حافظی در بروجرد ساخت ۱۳۹۵ چهارشنبه ۱۰ شهريور
11 ساخت اولین فرهنگسرای دانش آموزی خیرساز پایتخت در منطقه 6 تهران ۱۳۹۴ يکشنبه ۲۴ آبان
12 همراه با ساخت یک فرهنگسرای دانش آموزی در مجاورت مدرسه ۱۳۹۴ سه شنبه ۲۱ مهر
13 افتتاح دبیرستان 3 هزار متری حضرت زهرا (س) ۱۳۹۴ چهارشنبه ۸ مهر
14 ساخت 50 واحد آموزشی در کشور ۱۳۹۴ چهارشنبه ۳۰ ارديبهشت
15 عملیات اجرایی ساخت مدرسه دکتر مصلی نژاد در منطقه 6 تهران آغاز شد ۱۳۹۳ چهارشنبه ۳۰ مهر
16 مشارکت 30 میلیارد ریالی بنیاد نیکوکاری مصلی نژاد برای ساخت مدرسه در منطقه 6 تهران ۱۳۹۳ شنبه ۳۱ خرداد

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه