۱۳۹۸ يکشنبه ۴ اسفند - 2/23/2020 5:27:52 PM / تهران - 5:27 عصر
آرشیو خبر کد خبر: 359  
تداوم مشارکت خیرین تهرانی در تکمیل پروژه های نیمه تمام؛

زنگ طرح یاران 4 در قلعه حاج موسی منطقه 19 به صدا در آمد

فاصله اش تا شهر و زرق و برق آن چند کیلومتر بیش نیست، اما فاصله طبقاتی و امکاناتش را نمی توان با هیچ مقیاسی اندازه گرفت. فاصله ای که تنها به همت و غیرت مردان نیک اندیش کمتر می شود و به تبع آن کام حاشیه نشین ها را شیرین می کند. قلعه حاج موسی در دورترین نقطه از منطقه 19 تهران، این روزها منتظر آهنگ تازه است. آهنگی که با آمدنش سرود شادی و نشاط را در کوچه و پس کوچه های غبار گرفته آن را طنین انداز می کند. در این روزها افرادی بی ادعا پا به این روستا گذاشتند که هیچ نسبت فامیلی وقومی با ساکنان قلعه حاج موسی ندارند، اما دلشان به آنها نزدیک است و با کارنیکشان می گویند که بچه های این روستا را فراموش نکرده اند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ دوشنبه ۲۹ ارديبهشت ساعت 10:46 تعداد بازدید : ۴۰۶۱


اتمام مدرسه نیمه تمام قلعه حاج موسی به همت خیرین آقای گیوه چی و خانم کرمی

  آقای گیوه چی و خانم کرمی، خیرین مدرسه سازی هستند که برای شروع پروژه مدرسه سازی و به ثمر رساندن آن، همیاری وهمت به خرج داده اند، تا دل بچه های قلعه حاج موسی را شاد کنند. در طرح یاران، این خیرین مدرسه ساز از مدرسه در حال ساخت بازدید کردند که در این گزارش به آن پرداختیم .
مدرسه کوچه نانوایی، ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد
کوچه نانوایی در قلعه حاج موسی حسابی شهرت پیدا کرده، بنابراین پیدا کردنش کار سختی نیست. آقای گیوه چی و خانم کرمی خیرین مدرسه ساز تهرانی به محل ساخت مدرسه آمدند که بیش از ۹۰ درصد پروژه انجام شده و تنها ۱۰ درصد آن باقی مانده است. خیرین مدرسه ساز ضمن بازدید از قسمت های مختلف مدرسه در جریان کار سازندگان و ناظرین پروژه قرار گرفتند و در فرصتی که پیش آمد دیدگاه و نظرات خود را در زمینه امکانات مدرسه، نوع مصالح ساختمانی و... مطرح کردند.
وقتی ۴ ماه با ۲ سال برابری می کند
مدرسه خیر ساز مرحوم گیوه چی در زمینی به مساحت  یک هزار و ۱۰۰ متر مربع در حال اجرا است که شامل ۱۰ کلاس در ۳ طبقه می شود و طبق گفته مسئولان مدرسه
می تواند پذیرای از ۲۵۰ تا ۳۰۰ دانش آموز در مقطع تحصیلی ابتدایی باشد. نکته جالب اینکه شروع اجرای این مدرسه نیمه تمام دی ماه سال ۹۰ بوده است، تا اینکه ۴ ماه قبل به همت کارشناسان مجمع خیرین مدرسه ساز، ۲ نفر از نیکو کاران  به ادامه پروژه تشویق شدند و مشارکت ساخت آن را قبول کردند. به تعبیر دیگر ۴ ماه تلاش خیرین مدرسه ساز برابر با ۲ سال شده است .
بچه هایی که خوشحالی شان را نشان دادند
فقط یک هماهنگی کافی بود تا پای خیران مدرسه ساز تهرانی به راهرو و کلاس های قدیمی مدرسه هدایت روستای حاج موسی باز شود. دانش آموزانی که قرار است  در سال  تحصیلی جدید وارد مدرسه نو شوند، خوشحالی و شادمانی را به بهترین شکل نشان دادند. خیرین مدرسه ساز محو کلام و سخن شیرین بچه ها شده بودند و وقتی کنار بچه ها در نیمکت های چوبی نشستند، انگار همه دنیا را به آنها داده بودند.
آقای گیوه چی«خیر مدرسه ساز »:سعادتی بود که به مردم اینجا خدمت کنم
خیر نیکوکار اقای گیوه چی بنا بر وصیت پدرش در خصوص مدرسه سازی، وارد این راه پر عشق شد. خودش در این باره می گوید:«این کار سعادتی بود که با بچه های محروم روستای حاج موسی آشنا شوم و برای رفع ذره ای از مشکلات آنان تلاش کنم.»
کرمی «خیر مدرسه ساز » :  ساخت مدرسه تقدیرمان بود 
پرودگار برای هر بنده روزی عنایت می کند. بنابراین قرار گرفتن در کار خیر از جمله مدرسه سازی همان و توجه خداست. کرمی «خیر مدرسه ساز » می گوید:«روزی مان این بوده که اینجا باشیم و درحد توان و بضاعت خود باعث خوشحالی دانش آموزان شویم؛ بنابراین از همه کسانی که وسیله ساز  چنین کاری شده اند،بسیار سپاسگزارم.»
 

رضا نیکنام


اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 زنگ طرح یاران 4 در قلعه حاج موسی منطقه 19 به صدا در آمد ۱۳۹۳ دوشنبه ۲۹ ارديبهشت

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه