۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۵ تير - 7/15/2020 4:06:44 PM / تهران - 3:06 عصر
آرشیو خبر کد خبر: 362  
نگاهی به فعالیت های مدرسه خیری دکتر چوبینه در منطقه 4 تهران

رضایت دانش آموزان در نخستین دبستان تمام هوشمند خیرساز کشور

میدان صدم محله نارمک، دبستان دکتر چوبینه یکی از مدارس خیرساز تمام هوشمند منطقه 4 تهران است که در بین مدارس این منطقه می درخشد. بلکه با توجه به اینکه این مدرسه از اولین مدارس خیرساز هوشمند است برای خودش نام و آوازه ای دارد. دکتر چوبینه بهمن ماه سال 1299 به دنیا آمد و دوره تحصیلی خود را در مدرسه قدیمی دارالفنون گذراند با علاقه ای که به تحصیل داشت در رشته حقوق دانشگاه تهران مشغول به تحصیل شد. او بنا به علاقه¬ای که به طبابت داشت در سال 1957فارغ التحصیل و وارد دانشگاه پزشکی دانشگاه ژنو شد. سال 64 بود که تخصص خود را در رشته جراحی گرفت و در بیمارستان امیر اعلم تهران زیر نظر دانشگاه کار خود را آغاز کرد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ دوشنبه ۲۹ ارديبهشت ساعت 12:51 تعداد بازدید : ۳۸۴۴


 کوتاه اززبان خواهر زاده دکتر چوبینه
 چشم امیدمان به آینده این دانش آموزان است

بردیا بانکیان خواهر زاده و وکیل تام الاختیار وی، درباره اقدامات خیریه دکتر چوبینه می گوید: زمانی که از دکتر پرسیده بودند که چرا بیمارستان یا درمانگاه نمی سازید؟ در جواب گفته بود که دلم می خواهد بچه های این مملکت خودشان دکتر خودشان باشند. دانش آموزان به مدرسه نیاز دارند. او با چنین دیدگاهی تاکید به ساخت مدرسه داشت و همیشه معتقد بود که مدرسه سازی یک پایه ریزی علمی و فرهنگی برای آینده کشور است برنامه ریزی که در بلند مدت بازدهی دارد و باعث بالا بردن سطح علمی و فرهنگی کشور است.
نگاهی گذرا به تاریخچه مدرسه چوبینه
سال ۸۴ کلنگ پیش دبستانی  و مهد کودک چوبینه زده شد. و بعد از آن برای ساخت یک دبستان نیز برنامه ریزی کردیم که اولین دبستان هوشمند در تهران ساخته شد. این مدرسه با زیربنای ۱۱۰۰ متر مربع در زمینی متعلق به آموزش و پرورش و با تعهد ۹۰۰ میلیون تومانی دکتر چوبینه احداث و به نام این خیر نیکوکار تهرانی نامگذاری شده است. این مدرسه از سال ۹۰تا به حال در حال ارائه خدمات به دانش آموزان است.
نسرین مبین مدیر مدسه خیرساز دکتر چوبینه:
تجلیل از نماینده خیر در روز نیکوکاری

روزی که آقای بانکیان برای بازدید از دبستان آمده بود، روز نیکوکاری بود.
نسرین مبین با برگزاری این مراسم و قدردانی از تلاش های آقای بانکیان گفت: در این مدرسه تمام تلاش ما بر این است تا بهترین شیوه ها برای آموزش بکار گرفته شود و دکتر چوبینه را به آرزویش برسانیم. از اینکه مدیر چنین مدرسه ای هستم بسیار از خدا شاکرم که همسو با اهداف خیرانه دکتر چوبینه خدمت رسانی می کنم.
او درباره وضعیت تحصیلی و امکانات مدرسه اضافه کرد: در این مدرسه دانش آموزان با سیستم تمام هوشمند آموزش داده می شوند با توجه به آنکه دبستان چوبینه مجهز به کتابخانه مجازی و معمولی ، اینترنت، با استفاده از نرم افزارهای پاور پوینت و  ام ام بی تعلیم داده می¬شوند.
ابتکار دانش آموز نخبه برای یادگیری آسان مفاهیم
«مریم مجد» دانش آموزی است که مبتکر طرحی برای یادگیری آسان مطالب است. خودش در این باره می گوید: قبل از آنکه بخواهم از طرح ابتکاریم در دبستان بگویم، می خواهم از پدر عزیزم دکتر چوبینه که این خانه زیبا را برایمان ساخت بسیار تشکر کنم. از او می خواهم نگران نباشند که ما میخواهیم او را با درس خواندن به آرزوهایش برسانیم. او در ادامه با اشاره به طرح ابتکاریش می گوید: وقتی از کلاس سوم به این دبستان تمام هوشمند آمدم. برای درس خواندن کمتر از دفتر و کتاب استفاده کردم و سر و کارم با لب تاب و کامپیوتر شد. به مرور با خیلی از برنامه های کامپیوتری آشنا شدم . طرحم اینطور است که ما معمولا در  همگام درس خواندن بخش های مهم درس را با ماژیک خط می کشیم اما در این برنامه ما پی دی اف کتاب ها را می گیریم و زیر قسمت های مهم را خط می کشیم و با این کار لازم نیست از مداد و یا تمام کتاب ها رادر کوله پشتی حمل کنیم بلکه با یک تب لت یا لب تاب همه دروس را همراه خود داریم.
«ستایش دبیری» دانش آموز کلاس ششم است او نیز درباره مدرسه اش می گوید: مدرسه های بسیاری در منطقه داریم که تعلیم و تربیت آن ها به همان شیوه قدیمی است اما خانواده من خیلی تمایل داشتند تا در مدرسه ای درس بخوانم که هوشمند باشد و خوشبختانه در منطقه ۴ هم با افتتاح اولین دبستان آنها مرا اینجا ثبت نام کردند. به همین خاطر از پدر و مادرم و خیر نیکوکار دکتر چوبینه بسیار تشکر می کنم او مرد بزرگی است که به فکر ما دانش آموزان بود و در این دوره و زمانه کم پیش می آید افراد از اموال خودشان در راه خیر بگذرند. خیلی خوشحال هستم که با ورود به این دبستان می توانم تحقیقاتم را با نرم افزار پاور پوینت برای کلاس آماده کنم و این دبستان باعث شد تا تنها به اطلاعات داخل کتاب اکتفا نکنم بلکه با تحقیات کتابخانه ای و اینترنت به اطلاعاتم اضافه کنم.
 

زهرا کریمی

برچسب ها برچسب ها برچسب هامدرسه چوبینه ,


اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 رضایت دانش آموزان در نخستین دبستان تمام هوشمند خیرساز کشور ۱۳۹۳ دوشنبه ۲۹ ارديبهشت

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه