۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۳ فروردين - 4/1/2020 12:27:32 PM / تهران - 11:27 صبح
آرشیو خبر کد خبر: 1837  
برگزاری جلسه جامعه خیرین مدرسه ساز با حضور رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور

رخشانی مهر: نیازمند برنامه ریزی های جدید رسانه ای در اطلاع رسانی از ساخت مدارس و مشارکت خیرین هستیم

جلسه هیأت مدیره جامعه خیرین مدرسه ساز کشور روز گذشته با حضور دکتر مهراله رخشانی مهر معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در محل این نهاد برگزار شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۷ سه شنبه ۱۷ مهر ساعت 00:00 تعداد بازدید : ۲۳۰
 
به گزارش روابط عمومی جامعه خیرین مدرسه ساز، در این جلسه رئیس سازمان نوسازی مدارس از جامعه خیرین مدرسه ساز به عنوان منسجم ترین نهاد مردمی فعال در عرصه ساخت و توسعه فضاهای آموزشی یاد کرد و تعامل سازمان نوسازی مدارس با این مجموعه موثر در اعتلای نظام تعلیم و تربیت را از اولویت های مجموعه تحت مدیریت خود اعلام کرد. 
در ابتدای این جلسه، محمدرضا حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز، گزارشی از اقدامات این نهاد خیری در سال 97 ارائه و برنامه های آینده جامعه خیرین مدرسه راتشریح نمود. بررسی تفاهمنامه همکاری مشترک با سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و تدوین چارچوب های اصلی برگزاری  همایش  اولین سالگرد زلزله کرمانشاه و اقدامات انجام شده در بازسازی مدارس مناطق زلزله زده از جمله دستورات این جلسه بود که پس از بیان نظرات مختلف به تصویب رسید. 
 گفتنی است، جامعه خیرین مدرسه ساز یک نهاد مردمی است که سازمان نوسازی مدارس و وزارت آموزش و پرورش دو عضو حقوقی و در تعامل با آن محسوب می شوند و به همین دلیل، جلسات جامعه خیرین با حضور رئیس سازمان نوسازی مدارس و دیگر اعضای هیات مدیره تشکیل می شود. در این جلسه نیز علاوه بر دکتر رخشانی مهر، دکتر محمد جمال زاده معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت های مردمی و مشاورانی از سازمان نوسازی مدارس حضور داشتند. 
تعامل جامعه خیرین با سازمان نوسازی در بهترین سطح و کیفیت 
 به روال معمول در جلسات هیأت مدیره علاوه بر ارائه گزارش رئیس جامعه خیرین، در مورد مهم ترین مباحث مطرح در حوزه فعالیت های مربوط مدرسه سازی، بحث و تبادل نظر می شود. در این جلسه نیز ابتدا رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز با اشاره به مشارکت 50 درصدی خیرین در ساخت 1700 فضای آموزشی با 8 هزار کلاس درس در سال جاری، تعامل خوب سازمان نوسازی مدارس را از جمله علل افزایش و رشد کمی و کیفی فعالیت های جامعه خیرین مدرسه ساز اعلام کرد. محمدرضا حافظی با قدردانی از تلاش های دکتر مهراله رخشانی مهر رئیس سازمان نوسازی مدارس گفت: "در مقطع کنونی تعامل جامعه خیرین با سازمان نوسازی مدارس در بهترین سطح و کیفیت قرار دارد و این موضوع می تواند نویدبخش آینده ای روشن و امیدآفرین در پیش روی خیرین مدرسه ساز باشد." رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز اقدامات سازمان نوسازی مدارس در حوزه جذب اعتبارات مربوط به تکمیل پروژه های خیری را قابل قدردانی دانست و این مسئله را از جمله علل افزایش انگیزه خیرین مدرسه ساز در ساخت مدارس جدید برشمرد.
" برنامه محوری و آینده نگری" ضرورت های مهم  پیش روی جامعه خیرین
 در ادامه جلسه دکتر رخشانی مهر رئیس سازمان نوسازی مدارس  با اشاره به تاثیرات عملکرد خیرین مدرسه ساز در رشد شاخص های آموزشی در سال های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی جامعه خیرین را یک نهاد موفق مردمی و الگویی برای مشارکت بدنه اجتماعی در پیشبرد  اهداف توسعه ای کشور اعلام کرد. 
معاون وزیر آموزش و پرورش با ارائه تحلیلی در خصوص بیست سال فعالیت جامعه خیرین مدرسه ساز و تبیین دلایل موفقیت این نهاد مردمی در ساخت و تجهیز مدارس به ویژه درمناطق محروم کشور،" برنامه محوری و آینده نگری" را از جمله ضرورت های پیش روی جامعه خیرین برای ورود موفق به دهه سوم فعالیت های آن مجموعه خیری دانست و در این خصوص به چند اولویت اصلی اشاره کرد. 
رئیس سازمان نوسازی مدارس در ادامه سخنان خود به چند اولویت اساسی دیگر  پیش روی جامعه خیرین در دهه سوم فعالیت این نهاد مردمی اشاره کرد و گفت: "دهه سوم حرکت جامعه خیرین مدرسه ساز می تواند باتکیه بر آموزه های دو دهه گذشته، در نتایج و دستاوردهای بیشتری  درخشان تری را در حوزه توسعه مدارس و خدمت به نظام آموزشی کشور در پی داشته باشد. "
دکتر رخشانی مهر، " برنامه محوری"،" استفاده از ظرفیت های قانونی " و " تعامل با سایر نهادها" و توجه ویژه به " تبلیغات و اطلاع رسانی" را چهار اولویت بسیار مهم و پیشنهادی در پیش روی فعالیت مجامع خیری دانست که می تواند در کسب موفقیت های بیشتر، موثر واقع شود. 
 
ضرورت استفاده از ظرفیت های رسانه ای در بیان اقدامات انجام شده در ساخت مدارس 
رئیس سازمان نوسازی مدارس گفت: طی سالیان گذشته و به ویژه چند سال اخیر در عرصه های مختلف ساخت، توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی به لحاظ حجم مشارکت خیرین و هم در ابعاد فنی و مهندسی در  ساخت مدارس، اقدامات ارزشمندی انجام شده و نتایج درخشانی حاصل شده است؛ولیکن اطلاع رسانی مناسب در این زمینه انجام نشده و لازم است حرکت هدفمندنظام برنامه ریزی کشور، سازمان نوسازی مدارس و جامعه خیرین در حوزه توسعه فضاهای آموزشی با  مشارکت مردم به عنوان یک الگو و تجربه موفق از تعامل دولت و ملت برای توسعه کشور، برنامه ریزی مناسب خبری و اطلاع رسانی صورت پذیرد.
معاون وزیر آموزش و پرورش در همین ارتباط و در  تبیین ضرورت اطلاع رسانی مناسب به عنوان یک اولویت در  پیش روی جامعه خیرین مدرسه ساز، در دهه سوم فعالیت های این نهاد مردمی افزود: تبیین اقدامات در عرصه ساخت و مقاوم سازی مدارس در سازمان نوسازی مدارس و جامعه خیرین مغفول مانده است و در این زمینه نیازمند برنامه ریزی دقیق و استفاده از ظرفیت های عرصه خبررسانی و تبلیغات هدفمند هستیم. 
وی گفت: بیان موفقیت ها در هر عرصه ای برای کشورمان یک ضرورت است،  زیرا ضمن افزایش اعتماد عمومی به یک سرمایه اجتماعی تبدیل شده و  میزان مشارکت خیرین برای عمران و آبادانی کشور را دوچندان می کند. 
برگزاری همایش سالگرد زلزله کرمانشاه با قدردانی از خیرین مدرسه ساز 
بخش دوم سخنان رئیس سازمان نوسازی مدارس در این نشست، به برگزاری همایش سالگرد زلزله کرمانشاه اختصاص داشت.  دکتر رخشانی مهر در این خصوص گفت: پس از زلزله آبان ماه در سال گذشته خیرین مدرسه ساز دوشادوش و همگام با سازمان نوسازی مدارس  در ساخت فضاهای آموزشی مناطق زلزله زده حضور موثر  داشتند و خوشبختانه 59 مدرسه در مهرماه امسال توسط  ریاست محترم جمهور افتتاح شد و سایر پروژه ها نیز در دست اجراست. به همین دلیل، سازمان نوسازی مدارس وظیفه خود می داند که از این  تلاش و جدیت و مسئولیت پذیری خیرین  به سهم خود قدردانی نماید و برگزاری  همایش سالگرد زلزله کرمانشاه، با همین هدف برنامه ریزی و اجرا خواهد شد. 
 
درادامه این جلسه سایر اعضای هیات مدیره نیز در خصوص بحث اطلاع رسانی و تعامل با سایر نهادها از جمله تفاهم نامه با نهادها و دستگاه ها نظرات خود را اعلام کردند. 
دکتر جمال زاده معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور نیز در این جلسه گزارشی از اقدامات انجام شده در برگزاری همایش تکریم خیرین مدرسه ساز که آذرماه سال جاری در مشهد مقدس برگزار خواهد شد،  ارائه نمود. 
جمال زاده گفت: حفظ نقش راهبری جامعه خیرین مدرسه ساز  نسبت به مجامع استانی و شهرستانی نیازمند برنامه ریزی های  دقیق و رصد فعالیت های این مجامع است و سازمان نوسازی مدارس آمادگی دارد در این مسیر همگام با جامعه خیرین حرکت کند.  
 

اخبار مرتبط با این خبر

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه