۱۳۹۸ جمعه ۱۵ آذر - 12/6/2019 9:50:02 PM / تهران - 9:50 عصر
آرشیو خبر کد خبر: 1800  
با حضور رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور و مدیران کل آموزش و پرورش نوسازی مدارس استان تهران انجام شد؛

راهکارهای افزایش فعالیت خیرین در مناطق جنوبی بررسی شد

اولین نشست مدیران آموزش و پرورش مناطق 17، 18، 19 و استثنایی با حضور دکتر محمدرضا حافظی رئیس جامعه خیرین کشور، عباسعلی باقری مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، نعمت بنی آدم رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران و اعضای هیئت مدیره مجمع تهران و مدیران اداره کل نوسازی مدارس استان تهران و جمعی از مدیران آموزش و پرورش مناطق جنوبی شهر تهران در سالن جلسات اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۷ شنبه ۱۳ مرداد ساعت 00:00 تعداد بازدید : ۳۰۰
 
به گزارش خبرنگار مجمع خیرین مدرسه سازشهر تهران، در این نشست ضمن بررسی مشکلات مدارس مناطق، لزوم راه اندازی دفاتر نمایندگی مجمع خیرین مدرسه ساز در ادارات آموزش و پرورش بررسی شد. 
 محمدرضا حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور در این نشست راه اندازی دفاتر نمایندگی خیرین مدرسه ساز در ادارات آموزش و پرورش شهرتهران را باعث ایجاد حرکت جدید دانست و گفت: «علاقه مدیران آموزش و پرورش برای راه اندازی نمایندگی ها باعث ایجاد حرکتی جدید در فضاهای آموزشی و مدرسه سازی می شود. مدیران آموزش و پرورش حتی از کمک های اندک هم نباید غافل باشند. چرا که با همان کمک های 200 تومانی دانش آموزان در شهرک اندیشه مدرسه مهرورزان را توانستیم بنا کنیم.» 
باقری مدیر کل اداره آموزش و پرورش ضمن تاکید بر ایجاد فضایی در ابتدا مدیران مناطق حاضر به تشریح مشکلات فضاهای آموزشی مناطق شهر تهران پرداختند. وی گفت: « مدیران توجه داشته باشند نیرویی که برای این کار انتخاب می کنید فردی متعهد و با انگیزه باشد تا بتواند دفتر نمایندگی را فعال کند.» 
نعمت  بنی آدم رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران در ادامه اشاره ای هم بر لزوم راه اندازی دفاتر نمایندگی ها داشت و افزود: «نماینده های محترم می دانند که همگی باید مصمم بوده و دست ما را در این کار خیر بگیرند.»
رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران هم با اشاره به مشکلات فضاهای آموزشی شهر تهران گفت: « خیرینی که در تهران زندگی می کنند و نفس می کشند اگر بدانند تهران در چه شرایطی است قطعا پیش قدم می شوند. خیر می داند مرد عمل است و باید انجام دهد. خیرینی که در راه مدرسه سازی قدم گذاشته اند حتی با یک تلفن در شهرهای مختلف مدرسه ساخته اند. اهدافی که ما داریم با کمک دکتر حافظی در اسرع وقت انجام خواهیم داد.»
 
حاجی سلطانی مدیر آموزش و پرورش منطقه 17 عمده مشکل این منطقه را در کمبود فضاهای آموزشی دانست و گفت: «مناطق جنوبی علاوه بر فرسودگی بناهای آموزشی از جمله مناطق مهاجر پذیر به شمار می آیند. متاسفانه افزایش اجاره بهاء و عدم توانایی مستاجرین باعث سرازیر شدن خانواده ها از مناطق 2، 3، 6 و 5 به سوی مناطق جنوبی شده است. این موضوع باعث شد تا مشکل افزایش جمعیت دانش آموزی را داشته باشیم. متاسفانه بحران کمبود فضای آموزشی امروزه به یکی از اصلی ترین معضلات مناطق جنوبی تبدیل شده است.» با وجود تلاش خیرین در بهسازی و نوسازی و احداث مدارس جدید هنوز هم مشکل 2 نوبته بودن برخی از مدارس یکی از دغدغه های اصلی مدیران آموزش و پرورش و مجمع خیرین مدرسه ساز است. 
حاجی سلطان با اشاره به حضور خیرین در توسعه مدارس این منطقه گفت: «خیرین مدرسه ساز همواره حضوری فعال در منطقه 17 دارند. خانم شرفی یکی از خیرین مدرسه سازبرای حل مشکل کمبود فضای آموزشی منطقه  به تازگی جهت ساخت مدرسه ای 6 کلاسه اعلام آمادگی کرده است.» 
فضاهای آموزشی منطقه 18 برخلاف منطقه 17 چندان فرسوده نیست. حضور خیرین به ویژه در سالهای اخیر در این منطقه باعث شده است تا بیش از 30 واحد آموزشی این منطقه خیر ساز باشد. مرادی مدیر آموزش و پرورش منطقه 18 هم در این نشست مهم ترین معضل منطقه را در کمبود فضاهای آموزشی در برخی از محله های منطقه 18 دانست و گفت: «اگر چه به همت خیرین بسیاری از فضاهای آموزشی منطقه فضایی مناسب دارند اما متاسفانه با اتمام پروژه های مسکن مهر و سپاه پاسداران و سکونت خانوارها در این مجتمع ها با مشکل جدی کمبود مدرسه مواجه می شویم. هیچ مدرسه ای در کنار این پروژه های مسکن انبوه سازان تعبیه نشده و دانش آموزان خانواده هایی که در این مجمتمع ها ساکن شوند مشکل کمبود مدرسه را خواهند داشت.» 
مرادی در ادامه از احداث 2 کلاس توسط دکتر کیهانی خیر مدرسه ساز در مدرسه کیهانی خبر داد و افزود: «برای حل بحران فضای آموزشی در محله شهرک ولیعصر یکی از محله های پر جمعیت منطقه دکتر کیهانی تصمیم به احداث 2 کلاس در ارتفاع دارند که با کمک این خیر تا حدودی مشکل این محدوده حل می شود.» 
در ادامه این نشست حنیف نیا مدیر آموزش و پرورش منطقه 19 هم ضمن اشاره به کمبود فضای آموزشی در روستاهای حاشیه این منطقه گفت: « بخشداری منطقه حدود 10 هزار مترمربع زمین در روستای مرتضی گرد را برای ساخت تقبل کردند. در گفتگویی که با رابط خیرین منطقه داشتیم به زودی جلسه ای جهت پیگیری و مساعدت برگزار خواهیم کرد. زمین مدرسه ای در محله دولت خواه که کوره های آجرپزی در آنجا قرار دارد، توسط علی رستمی خیر مدرسه ساز در سال 93 اهداء شده بود که به کمک برادران حیدری خیرین مدرسه ساز کار احداث این مدرسه به پایان رسیده و با نصب انشعابات آماده بهره برداری می شود.»
در مدارس استثنایی مشکلات کمی متفاوت تر است. در این مدارس علاوه بر فرسودگی استاندارد نبودن فضاهای آموزشی برای دانش آموزان استثنایی همواره یکی از دغدغه های خیرین مدرسه ساز و مدیران این مدارس است. خانم کریمی مدیر اداره استثنایی با اشاره به مشکلات مدارس بخش استثنایی گفت: «متاسفانه کودکان استثنایی در صورت مناسب نبودن فضای مدرسه شان نمی توانند مانند دانش آموزان عادی به مدرسه ای بهتر یا غیر انتفاعی بروند آنها مجبور هستند مشکلات مدرسه شان را تحمل کنند. این کودکان نیاز به حمایت بیشتر دارند.» 
 علیشهری مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران هم در این نشست با اشاره به اعتبارات گفت: «متاسفانه امسال اعتبارات عمرانی شهر تهران 50 درصد کاهش یافته است و این را می طلبد در حوزه مشارکت خیرین بیشتر کار شود. در تهران حداکثر تراکم و حداقل سرانه را داریم، با شناسایی خیرین حقیقی و حقوقی و جذب آنها به سوی مدرسه سازی می توان مشکلات فضاهای آموزشی تهران را حل کرد. این اقدام بعد از تشکیل دفاتر نمایندگی ها در ادارت آموزش و پرورش می تواند اولین قدم باشد.» 
مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران در ادامه افزود: « در اقدام دیگر می توان اولویت ها و نیازهای فضاهای آموزشی را در سامانه ای به خیرین مدرسه ساز معرفی کرد تا به ترتیب الویت کارها انجام شود. البته هر مقدار که از خیرین جلب شود معادل آن را از منابع دولتی برای تخریب و نوسازی تامین می کنیم.» 
 
معصومه ماه پیکر 
 
برچسب ها برچسب ها برچسب هاخیرین مدرسه ساز


اخبار مرتبط با این خبر
12345678910...>>
ردیفتیترتاریخ
1 دومین نشست تخصصی بررسی حضور در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۳ آذر
2 نشست تخصصی فعالیت مجمع خیرین مدرسه ساز در نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد ۱۳۹۸ دوشنبه ۴ آذر
3 چهارمین جلسه هیأت مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران در دوره دهم برگزار شد ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۴ آبان
4 بازدید اعضای مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران از پانزدهمین دوره نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی، ماشین آلات، تجهیزات و صنایع وابسته ۱۳۹۸ شنبه ۱۱ آبان
5 خانواده مرحوم عباس جلالی «راه مدرسه سازی» پدر را ادامه می دهند ۱۳۹۸ چهارشنبه ۸ آبان
6 تقدیر مدیران مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران از تعاملات رسانه ای خبرگزاری پانا ۱۳۹۸ سه شنبه ۳۰ مهر
7 آئین احداث مدرسه خیری بتول بختیاری در منطقه 8 تهران برگزار شد ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۴ مهر
8 دانشجویان معماری دانشگاه علم و صنعت از مدرسه ایران در منطقه 3 تهران بازدید کردند ۱۳۹۸ شنبه ۱۳ مهر
9 مراسم گرامیداشت یاد و خاطره زنده یاد دکترحافظی در مدرسه ایشان در منطقه 10 تهران برگزار شد ۱۳۹۸ سه شنبه ۲ مهر
10 سومین جلسه هیات مدیره در دوره دهم برگزار شد ۱۳۹۸ شنبه ۳۰ شهريور
11 تعامل رسانه ای با اداره آموزش و پرورش منطقه 13 تهران ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۶ شهريور
12 6 مدرسه در منطقه 22 تهران افتتاح می شود ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۱ شهريور
13 تعامل رسانه ای با اداره آموزش و پرورش منطقه 9 تهران ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۰ شهريور
14 کلنگ زنی مدرسه خیری زنده یاد مرادی در منطقه 9 تهران ۱۳۹۸ شنبه ۹ شهريور
15 تعامل رسانه ای مجمع خیرین مدرسه ساز تهران با اداره آموزش و پرورش منطقه سه تهران ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۷ مرداد
16 معرفی اعضای هیات مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران در دوره دهم ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۰ مرداد
17 اولین جلسه خیرین مدرسه ساز تهران با صنف لوازم خانگی برگزار شد ۱۳۹۸ شنبه ۱۹ مرداد
18 جلسه مجمع عمومی عادی و انتخابات هیئت مدیره و بازرسان مجمع خیرین مدرسه ساز شهرتهران در دوره دهم برگزار شد ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۶ مرداد
19 امضا تفاهم نامه ساخت مدرسه ای 9کلاسه در جشنواره های خیرین مدرسه ساز منطقه 11شهر تهران ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۴ مرداد
20 اولین جلسه هم اندیشی روابط عمومی مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران با روابط عمومی مناطق آموزش و پرورش تهران برگزار شد ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۳ مرداد
12345678910...>>

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه