۱۳۹۹ سه شنبه ۱۷ تير - 7/7/2020 7:52:51 AM / تهران - 6:52 صبح
آرشیو خبر کد خبر: 1800  
با حضور رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور و مدیران کل آموزش و پرورش نوسازی مدارس استان تهران انجام شد؛

راهکارهای افزایش فعالیت خیرین در مناطق جنوبی بررسی شد

اولین نشست مدیران آموزش و پرورش مناطق 17، 18، 19 و استثنایی با حضور دکتر محمدرضا حافظی رئیس جامعه خیرین کشور، عباسعلی باقری مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، نعمت بنی آدم رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران و اعضای هیئت مدیره مجمع تهران و مدیران اداره کل نوسازی مدارس استان تهران و جمعی از مدیران آموزش و پرورش مناطق جنوبی شهر تهران در سالن جلسات اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۷ شنبه ۱۳ مرداد ساعت 00:00 تعداد بازدید : ۳۹۸
 
به گزارش خبرنگار مجمع خیرین مدرسه سازشهر تهران، در این نشست ضمن بررسی مشکلات مدارس مناطق، لزوم راه اندازی دفاتر نمایندگی مجمع خیرین مدرسه ساز در ادارات آموزش و پرورش بررسی شد. 
 محمدرضا حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور در این نشست راه اندازی دفاتر نمایندگی خیرین مدرسه ساز در ادارات آموزش و پرورش شهرتهران را باعث ایجاد حرکت جدید دانست و گفت: «علاقه مدیران آموزش و پرورش برای راه اندازی نمایندگی ها باعث ایجاد حرکتی جدید در فضاهای آموزشی و مدرسه سازی می شود. مدیران آموزش و پرورش حتی از کمک های اندک هم نباید غافل باشند. چرا که با همان کمک های 200 تومانی دانش آموزان در شهرک اندیشه مدرسه مهرورزان را توانستیم بنا کنیم.» 
باقری مدیر کل اداره آموزش و پرورش ضمن تاکید بر ایجاد فضایی در ابتدا مدیران مناطق حاضر به تشریح مشکلات فضاهای آموزشی مناطق شهر تهران پرداختند. وی گفت: « مدیران توجه داشته باشند نیرویی که برای این کار انتخاب می کنید فردی متعهد و با انگیزه باشد تا بتواند دفتر نمایندگی را فعال کند.» 
نعمت  بنی آدم رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران در ادامه اشاره ای هم بر لزوم راه اندازی دفاتر نمایندگی ها داشت و افزود: «نماینده های محترم می دانند که همگی باید مصمم بوده و دست ما را در این کار خیر بگیرند.»
رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران هم با اشاره به مشکلات فضاهای آموزشی شهر تهران گفت: « خیرینی که در تهران زندگی می کنند و نفس می کشند اگر بدانند تهران در چه شرایطی است قطعا پیش قدم می شوند. خیر می داند مرد عمل است و باید انجام دهد. خیرینی که در راه مدرسه سازی قدم گذاشته اند حتی با یک تلفن در شهرهای مختلف مدرسه ساخته اند. اهدافی که ما داریم با کمک دکتر حافظی در اسرع وقت انجام خواهیم داد.»
 
حاجی سلطانی مدیر آموزش و پرورش منطقه 17 عمده مشکل این منطقه را در کمبود فضاهای آموزشی دانست و گفت: «مناطق جنوبی علاوه بر فرسودگی بناهای آموزشی از جمله مناطق مهاجر پذیر به شمار می آیند. متاسفانه افزایش اجاره بهاء و عدم توانایی مستاجرین باعث سرازیر شدن خانواده ها از مناطق 2، 3، 6 و 5 به سوی مناطق جنوبی شده است. این موضوع باعث شد تا مشکل افزایش جمعیت دانش آموزی را داشته باشیم. متاسفانه بحران کمبود فضای آموزشی امروزه به یکی از اصلی ترین معضلات مناطق جنوبی تبدیل شده است.» با وجود تلاش خیرین در بهسازی و نوسازی و احداث مدارس جدید هنوز هم مشکل 2 نوبته بودن برخی از مدارس یکی از دغدغه های اصلی مدیران آموزش و پرورش و مجمع خیرین مدرسه ساز است. 
حاجی سلطان با اشاره به حضور خیرین در توسعه مدارس این منطقه گفت: «خیرین مدرسه ساز همواره حضوری فعال در منطقه 17 دارند. خانم شرفی یکی از خیرین مدرسه سازبرای حل مشکل کمبود فضای آموزشی منطقه  به تازگی جهت ساخت مدرسه ای 6 کلاسه اعلام آمادگی کرده است.» 
فضاهای آموزشی منطقه 18 برخلاف منطقه 17 چندان فرسوده نیست. حضور خیرین به ویژه در سالهای اخیر در این منطقه باعث شده است تا بیش از 30 واحد آموزشی این منطقه خیر ساز باشد. مرادی مدیر آموزش و پرورش منطقه 18 هم در این نشست مهم ترین معضل منطقه را در کمبود فضاهای آموزشی در برخی از محله های منطقه 18 دانست و گفت: «اگر چه به همت خیرین بسیاری از فضاهای آموزشی منطقه فضایی مناسب دارند اما متاسفانه با اتمام پروژه های مسکن مهر و سپاه پاسداران و سکونت خانوارها در این مجتمع ها با مشکل جدی کمبود مدرسه مواجه می شویم. هیچ مدرسه ای در کنار این پروژه های مسکن انبوه سازان تعبیه نشده و دانش آموزان خانواده هایی که در این مجمتمع ها ساکن شوند مشکل کمبود مدرسه را خواهند داشت.» 
مرادی در ادامه از احداث 2 کلاس توسط دکتر کیهانی خیر مدرسه ساز در مدرسه کیهانی خبر داد و افزود: «برای حل بحران فضای آموزشی در محله شهرک ولیعصر یکی از محله های پر جمعیت منطقه دکتر کیهانی تصمیم به احداث 2 کلاس در ارتفاع دارند که با کمک این خیر تا حدودی مشکل این محدوده حل می شود.» 
در ادامه این نشست حنیف نیا مدیر آموزش و پرورش منطقه 19 هم ضمن اشاره به کمبود فضای آموزشی در روستاهای حاشیه این منطقه گفت: « بخشداری منطقه حدود 10 هزار مترمربع زمین در روستای مرتضی گرد را برای ساخت تقبل کردند. در گفتگویی که با رابط خیرین منطقه داشتیم به زودی جلسه ای جهت پیگیری و مساعدت برگزار خواهیم کرد. زمین مدرسه ای در محله دولت خواه که کوره های آجرپزی در آنجا قرار دارد، توسط علی رستمی خیر مدرسه ساز در سال 93 اهداء شده بود که به کمک برادران حیدری خیرین مدرسه ساز کار احداث این مدرسه به پایان رسیده و با نصب انشعابات آماده بهره برداری می شود.»
در مدارس استثنایی مشکلات کمی متفاوت تر است. در این مدارس علاوه بر فرسودگی استاندارد نبودن فضاهای آموزشی برای دانش آموزان استثنایی همواره یکی از دغدغه های خیرین مدرسه ساز و مدیران این مدارس است. خانم کریمی مدیر اداره استثنایی با اشاره به مشکلات مدارس بخش استثنایی گفت: «متاسفانه کودکان استثنایی در صورت مناسب نبودن فضای مدرسه شان نمی توانند مانند دانش آموزان عادی به مدرسه ای بهتر یا غیر انتفاعی بروند آنها مجبور هستند مشکلات مدرسه شان را تحمل کنند. این کودکان نیاز به حمایت بیشتر دارند.» 
 علیشهری مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران هم در این نشست با اشاره به اعتبارات گفت: «متاسفانه امسال اعتبارات عمرانی شهر تهران 50 درصد کاهش یافته است و این را می طلبد در حوزه مشارکت خیرین بیشتر کار شود. در تهران حداکثر تراکم و حداقل سرانه را داریم، با شناسایی خیرین حقیقی و حقوقی و جذب آنها به سوی مدرسه سازی می توان مشکلات فضاهای آموزشی تهران را حل کرد. این اقدام بعد از تشکیل دفاتر نمایندگی ها در ادارت آموزش و پرورش می تواند اولین قدم باشد.» 
مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران در ادامه افزود: « در اقدام دیگر می توان اولویت ها و نیازهای فضاهای آموزشی را در سامانه ای به خیرین مدرسه ساز معرفی کرد تا به ترتیب الویت کارها انجام شود. البته هر مقدار که از خیرین جلب شود معادل آن را از منابع دولتی برای تخریب و نوسازی تامین می کنیم.» 
 
معصومه ماه پیکر 
 
برچسب ها برچسب ها برچسب هاخیرین مدرسه ساز


اخبار مرتبط با این خبر
12345678910...>>
ردیفتیترتاریخ
1 همکاری شهردار منطقه 21 جهت واگذاری دو قطعه زمین برای احداث مدرسه در منطقه 9 آموزش و پرورش شهر تهران ۱۳۹۹ يکشنبه ۸ تير
2 پشتیبانی آستان حضرت امام خمینی (ره) از ساخت فضاهای آموزشی در منطقه 19 تهران ۱۳۹۹ شنبه ۷ تير
3 نشست مجمع خیرین مدرسه ساز با اداره آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران برگزار شد ۱۳۹۹ سه شنبه ۳ تير
4 دو نوبته بودن مدارس مشکل اصلی فضاهای آموزشی منطقه 9 پایتخت ۱۳۹۹ دوشنبه ۲۶ خرداد
5 توافق شهرداری تهران و مجمع خیرین مدرسه ساز برای توسعه فضاهای آموزشی پایتخت ۱۳۹۹ يکشنبه ۲۵ خرداد
6 کاظم قلم چی: دکتر حافظی ترکیبی از نیک اندیشی، دانایی، جدیت و صلابت در کار مدرسه سازی بود ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۱ خرداد
7 نعمت بنی آدم رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران: حافظی، چهره ماندگار ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۱ خرداد
8 شخصیت زنده یاد دکتر حافظی به روایت خبرنگاران و اهل قلم ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۱ خرداد
9 جعفر شریعتی: با خدا و صبور بود ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۱ خرداد
10 نجم آبادی: حافظی الگوی تمام خیرین مدرسه ساز است ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۱ خرداد
11 سید هادی موجانی: مهربان و متعهد بود ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۱ خرداد
12 حسین حیدری: «حافظی» یک اسطوره بود ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۱ خرداد
13 ماجدی رئیس آموزش و پرورش منطقه 3تهران:درک درستی از جایگاه جامعه خیرین مدرسه ساز داشت ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۱ خرداد
14 پیام هیأت مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران به مناسبت نخستین سالگرد درگذشت زنده یاد دکتر حافظی رئیس فقید جامعه خیرین مدرسه ساز کشور ۱۳۹۹ سه شنبه ۲۰ خرداد
15 جلسه نمایندگی خیرین در منطقه۱۰ تهران برگزار شد / ۲۷مدرسه فرسوده و قدیمی درمنطقه۱۰ / افتتاح۳ مدرسه خیرساز تامهرماه ۱۳۹۹ دوشنبه ۱۹ خرداد
16 آیین احداث مدرسه خیری اسماعیلی در منطقه 8 تهران برگزار شد ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۸ خرداد
17 هماهنگی ۲۰ خبرنگار برای پوشش فعالیت های خیرین مدرسه ساز در مناطق ۲۰گانه شهرتهران ۱۳۹۹ سه شنبه ۱۳ خرداد
18 دهمین جلسه هیات مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد ۱۳۹۹ دوشنبه ۱۲ خرداد
19 تراکم بالای جمعیت دانش آموزی مشکل اصلی منطقه 4 تهران/ 8 فضای فرسوده آماده ساخت مدارس جدید / اجرای جدی برنامه دو ساله خیرین در منطقه ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۱ خرداد
20 فعال کردن ظرفیت بازار تهران اولویت اصلی منطقه در جذب خیرین جدید ۱۳۹۹ سه شنبه ۶ خرداد
12345678910...>>

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه