۱۳۹۹ يکشنبه ۲۲ تير - 7/12/2020 9:20:15 PM / تهران - 8:20 عصر
آرشیو خبر کد خبر: 1589  
پروانه مافی نماینده مجلس شورای اسلامی :

دکتر حافظی در موفقیت جامعه خیرین مدرسه ساز نقش اساسی داشته است

پروانه مافی نماینده مردم تهران ، شمیرانات ،اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار جامعه خیرین مدرسه ساز کشور گفت :مجمع خیرین مدرسه ساز با همت خیرین و با ریاست خیر بزرگ دکتر حافظی کار خود را آغاز کرد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۸ تير ساعت 00:00 تعداد بازدید : ۷۱۰

وی ادامه داد: زمانی که مجموعه ای مفید و موثر باشد و باقی بماند نگاه ها به سمت مدیریت آن جلب می شود .جامعه خیرین مدرسه ساز کشور نیز اگر امروز موفق تر از گذشته همچنان به فعالیت خود ادامه می دهد به علت وجود دکتر حافظی ،نگاه خالصانه و مدیریت  خوب ایشان است.
مافی افزود:  مردم نجیب ایران از دوران های قدیم سابقه کار خیر ،نیک و رسیدگی به امور عام المنفعه را در کارنامه خود داشته اند .پس از انقلاب اسلامی  این شرایط بیشتر تقویت شد و نیکوکاران در تجمع های مختلف فعالیت می کردند . موضوع مدرسه سازی نیز به صورت پراکنده در میان خیرین انجام می شد، اما  تشکیل مجمع خیرین مدرسه ساز موجب شد تا خیرین به صورت یکپارچه و در یک جا متمرکز شوند و فعالیت آنها به صورت چشمگیری افزایش یابد  .
وی با اشاره به اینکه در سال های 85 تا 87 مسئولیت خیرین مدرسه ساز شمیرانات را برعهده داشته اظهار داشت : به جهت شرکت در جلسات خیرین کشوری از مباحث و مسایل خیرین مطلع می شدم در این فاصله  22 مدرسه خیر ساز در منطقه شمیرانات و روستاها ساخته شد.
وی ادامه داد: خیرینی داشتیم که بیش از 100 مدرسه ساخته اند، بزرگوارانی که اسمشان در تاریخ این کشور و خدمت به علم و فرهنگ و دانش ثبت شده است و این ظرفیت بزرگی است که تحت ریاست و مدیریت شایسته دکتر حافظی انجام  و توسعه یافت .
مافی با تاکید بر  اینکه ورود  به کار خیر در کشور بر اساس آموزهای دینی و مذهبی انجام می شود  تصریح کرد: کار داوطلبانه  امروز در دنیا علاوه بر مسایل مذهبی  به عنوان یک اصل حکومت داری مطرح می شود  به طوری که اگرجوانان بخواهند وارد فضای اشتغال شوند می بایست فعالیت داوطلبانه داشته باشند و این خود یک امتیاز محسوب می شود .هرچه قدرسابقه کار داوطلبانه بیشتر باشد جوانان امتیاز بیشتری در جهت اشتغال  خواهد داشت . در کشور ما نیز مجلس شورای اسلامی در این راستا اقداماتی انجام داده کهاز آن جمله می توان به قانون حذف مالیات در حوزه مدرسه سازی اشاره کرد. مجلس می تواند امتیازات زیادی را برای کسانی که به این حوزه وارد می شوند داشته باشد.

 

برچسب ها برچسب ها برچسب هامافی


اخبار مرتبط با این خبر

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه