۱۳۹۸ چهارشنبه ۹ بهمن - 1/29/2020 11:16:47 PM / تهران - 11:16 عصر
آرشیو خبر کد خبر: 1647  
گفت و گو با فاطمه کرمانیان فرزند خیر مدرسه ساز

در تمامی مراحل ساخت مدرسه با پدرم همراه بودم

خودش فرهنگی است و از نزدیک با درد و مشکلات مدارس آشناست و شاید همین موضوع باعث شد تا پدرش را در این راه وارد کند. فاطمه کرمانیان مدت مدیدی است در آموزش و پرورش فعالیت می کند و چند سالی دیگر تا بازنشستگی راه ندارد اما وظیفه خودش می داند تا زمانیکه کار می کند، افراد را برای کمک به مدرسه سازی تشویق کند. او فرزند خیر مدرسه ساززنده یاد فریدون کرمانیان است که در تمامی مراحل ساخت مدرسه، پدرش را در این کار خیر همراهی و راهنمایی کرده است و این توفیق نصیب کمتر کسی می شود که باعث و بانی کار خیر شود، او در این باره گفت: در آموزش و پرورش، بازرس مدارس بودم و وقتی از نزدیک با مشکلات دانش آموزان و این مدرسه ها آشنا می شدم، وظیفه خودم می دیدم در این راه کمک کنم. به همین دلیل، همیشه به پدرم می گفتم در کنار تمام کارهای خیری که انجام داده ای، جای مدرسه سازی خالی است و باید کاری هم برای دانش آموزان انجام دهی؛ به همین دلیل در سال 93 با همراهی مسئولان خیرین مدرسه ساز از چند پروژه بازدید کردیم و در آخر یک پروژه نیمه تمام را در منطقه 14 تهران انتخاب کردیم و با لطف و نظر خداوند این مدرسه، سه ماه بعد همزمان با مهرماه افتتاح شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ دوشنبه ۱۷ مهر ساعت 00:00 تعداد بازدید : ۵۱۵

 
پدرم در کارهای خیری بسیاری فعالیت داشت
فاطمه کرمانیان در طول صحبتش  همیشه از کارهای خیر مرحوم پدرش صحبت می کرد که در بسیاری از زمینه فعالیت داشته است و همه نام او را به نیکی یاد می کنند. در این باره به ما گفت: پدرم متولد کرمانشاه بود  و از زمانیکه یک شاگرد مکانیک بود، صاحب کارش از تقوا و ایمان و اخلاق نیکش رضایت داشت.  همین اخلاق او باعث شد تا زمانیکه خودش هم کار و کاسبی برای خودش دست و پا کرد به همه زیردستانش کمک کند . زمانیکه من کوچک بودم، پدرم به طور پنهانی به خیلی از خانواده های فقیر و نیازمند کمک می کرد و حتی به ما هم نمی گفت و بعدها از زبان دیگران، کارهای خیر او رامی شنیدیم ، بسیار خوشحال می شدم. روزی که پدرم از دنیا رفت، خیلی از افراد در مراسم ختم پدرم حضور داشتند که می گفتند پدر شما به ما بسیار کمک می کرده است و خدا روحش را شاد کند و ما  از آنها بی خبر بودیم. در کنار همه این فعالیت های خیر پدرم بسیار به پدرم اصرار می کردم که در زمینه مدرسه سازی نیز فعالیت کند و البته خودش هم بسیار به این کار علاقه مند بود تا اینکه تا سال 93 مدرسه ایشان در منطقه 14 تهران افتتاح شد.
همیشه در خود احساس دین می کنم
فاطمه کرمانیان با بیان این جمله که همیشه  کمک به مدرسه سازی را وظیفه خودم می دانم گفت:  من خودم  در آموزش و پرورش  بازرس مدارس هستم و وقتی از نزدیک مشکلات مدارس را می بینم وظیفه خودم می دانم که افراد را برای کمک به مدرسه سازی تشویق کنم و به نظر من نه فقط در زمینه مدرسه سازی، بلکه تمام افرادی که از نزدیک با مشکلات کشور آشنا هستند باید زمینه کمک را فراهم کنند تا باری از دوش جامعه خود کم کنند.
حس پدرم در روز افتتاح مدرسه بی نظیر بود
فاطمه کرمانیان همیشه از اینکه زمان افتتاح مدرسه، پدرش در قید حیات بود بسیار احساس خوشحالی می کرد و گفت: پدرم با اینکه در زمان افتتاح مدرسه به دلیل بیماری نتوانستند در مراسم حضور پیدا کنند اما خوشحالی بی حد و حصر داشتند که قابل وصف نیست و همیشه خداراشاکر بودند که کار بدون هیچ مشکلی انجام شد و آرزوی همیشگی است براورده شد. خودم هم که همیشه در تمام مراحل ساخت در کنار پدرم حضور داشتم ، نمی توانستم خودم را کنترل کنم و اشکم سرازیر شد چون که با لطف امام زمان (عج) این مدرسه افتتاح شد و دانش آموزان به حمدالله در شرایط بسیار خوبی تحصیل می کنند.
همه را به مدرسه سازی تشویق می کنم
کرمانیان در پایان صحبت هایش گفت: همیشه در هر محفل دوستان، آشنایان و بستگان این کار را تبلیغ می کنم و اشاره ای به ساخت مدرسه دارم زیرا خیلی از بستگان ما در خارج از کشور از این فعالیت ها اطلاعی ندارند ولی زمانیکه با این موضوع آشنا می شوند بسیار به این کار علاقه نشان می دهند و کمک می کنند.
   

برچسب ها برچسب ها برچسب هاخیرین مدرسه ساز


اخبار مرتبط با این خبر
12345678910...>>
ردیفتیترتاریخ
1 جلب رضایت خیرین اولویت اول مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران ۱۳۹۸ چهارشنبه ۹ بهمن
2 افراد واجد شرایط برای کار در دفاتر نمایندگی مجامع خیرین در مناطق شهر تهران انتخاب شدند ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۵ دي
3 پیام تسلیت مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران در پی شهادت سردار پر افتخار اسلام حاج قاسم سلیمانی ۱۳۹۸ شنبه ۱۴ دي
4 چهارمین جلسه فعالان خیرین مدرسه ساز در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۰ دي
5 نشست مشترک اعضای نمایندگی های مجمع خیرین مدرسه ساز با مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد / توانمندسازی نمایندگی ها مهم ترین هدف مجمع خیرین مدرسه ساز در شهر تهران ۱۳۹۸ دوشنبه ۲ دي
6 خیرین و اعضای مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران با قائم مقام شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران دیدار کردند ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۶ آذر
7 دومین نشست تخصصی بررسی حضور در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۳ آذر
8 نشست تخصصی فعالیت مجمع خیرین مدرسه ساز در نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد ۱۳۹۸ دوشنبه ۴ آذر
9 چهارمین جلسه هیأت مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران در دوره دهم برگزار شد ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۴ آبان
10 بازدید اعضای مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران از پانزدهمین دوره نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی، ماشین آلات، تجهیزات و صنایع وابسته ۱۳۹۸ شنبه ۱۱ آبان
11 خانواده مرحوم عباس جلالی «راه مدرسه سازی» پدر را ادامه می دهند ۱۳۹۸ چهارشنبه ۸ آبان
12 تقدیر مدیران مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران از تعاملات رسانه ای خبرگزاری پانا ۱۳۹۸ سه شنبه ۳۰ مهر
13 آئین احداث مدرسه خیری بتول بختیاری در منطقه 8 تهران برگزار شد ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۴ مهر
14 دانشجویان معماری دانشگاه علم و صنعت از مدرسه ایران در منطقه 3 تهران بازدید کردند ۱۳۹۸ شنبه ۱۳ مهر
15 مراسم گرامیداشت یاد و خاطره زنده یاد دکترحافظی در مدرسه ایشان در منطقه 10 تهران برگزار شد ۱۳۹۸ سه شنبه ۲ مهر
16 سومین جلسه هیات مدیره در دوره دهم برگزار شد ۱۳۹۸ شنبه ۳۰ شهريور
17 تعامل رسانه ای با اداره آموزش و پرورش منطقه 13 تهران ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۶ شهريور
18 6 مدرسه در منطقه 22 تهران افتتاح می شود ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۱ شهريور
19 تعامل رسانه ای با اداره آموزش و پرورش منطقه 9 تهران ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۰ شهريور
20 کلنگ زنی مدرسه خیری زنده یاد مرادی در منطقه 9 تهران ۱۳۹۸ شنبه ۹ شهريور
12345678910...>>

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه