۱۳۹۹ جمعه ۲۰ تير - 7/10/2020 5:59:46 PM / تهران - 4:59 عصر
آرشیو خبر کد خبر: 1163  
گفت و گو با دختر خیر نیک اندیش سید ابوالحسن باقی

یاد پدرم همیشه در مدرسه زنده است

چند سال پیش در روستای محروم مرتضی‌گرد تهران جایی که دانش آموزان در کانکس درس می‌خواندند و باید مسافت های طولانی را طی می کردند تا به مدرسه برسند، ساخت یک مدرسه حال دانش آموزان این روستا را دگرگون کرد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ دوشنبه ۳ خرداد ساعت 00:00 تعداد بازدید : ۸۶۲

 اول مهرماه امسال و همزمان با  آغاز سال تحصیلی جدید نیز ، افتتاح آموزشگاه سید ابوالحسن باقی در منطقه14 بار دیگر لبخند را به لبان دانش‌ آموزان تهران آورد. اما دست تقدیر فرصت ساخت مدارس بیشتر را به ایشان نداد و آذرماه امسال در سن 75سالگی  جامعه خیرین مدرسه ساز را برای همیشه ترک کرد. «نیکتا باقی» دختر ارشد این خیر بزرگوار درباره اقدامات نیکوکارانه پدرش می گوید: پدرم همیشه از دوران جوانی علاقه داشت در کارهای خیر شرکت کند و با اینکه توانایی مالی بالایی نداشت اما همیشه در کارهای خیر خصوصا برای جوانان پیشقدم بود. همیشه توصیه اش به ما این بود که باید در امور خیر شرکت و همراهی کنیم و تاجاییکه از دستمان بر می‌آید باید برای جوانان کشورمان قدمی برداریم.
او ادامه می دهد: پدرم علاقه بسیاری داشت برای ارتقای فرهنگ جامعه قدمی بردارد و تا چند وقت پیش که من مطلع شدم در مدرسه سازی نیز فعالیت داشته،به داشتن چنین پدری افتخار کردم . زمانیکه برای اولین بار در مدرسه پدرم قدم گذاشتم حس بینظیری داشتم و ثمره تمام تلاش های پدرم را در ساخت این مدرسه دیدم چون تنها آرزویش ساخت یک مدرسه برای بچه ها بود.
وی درحالیکه اشک در چشمانش حلقه زده بود می گفت: مطمن هستم پدرم در این مکان و در بین دانش آموزان حضور دارد و ثمره تمام زندگیش را می بیند، چون هرسال هزاران دانش‌آموز از این مدرسه فازغ التحصیل می شوند و آینده کشوررا می سازند.
دختر این خیر نیک اندیش در پایان ادامه می دهد: افرادی که کار خیر می کنند قلب و روح بزرگی دارند و ما در پدرم می دیدیم باوجود اینکه توانایی مالی بالایی نداشت اما در همه کارهای خیر بسیار مشارکت می کرد و خداراشکر ثمراثش را هم زندگی خودش و فرزندانش می‌دید. امیدواریم ماهم بتوانیم راه او را دنبال کنیم.
 

برچسب ها برچسب ها برچسب هاخیر باقی


اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 یاد پدرم همیشه در مدرسه زنده است ۱۳۹۵ دوشنبه ۳ خرداد

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه