۱۳۹۸ يکشنبه ۴ اسفند - 2/23/2020 4:13:07 PM / تهران - 4:13 عصر
آرشیو خبر کد خبر: 1780  
اسحاق جهانگیری در گردهمایی خیرین مدرسه ساز:

خیرین گام های خوبی برای توسعه کشور برداشته اند

اسحاق جهانگیری، معاون رئیس جمهور دیروز۲۲ خرداد ماه، با حضور در گردهمایی خیران مدرسه‌ساز که با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد، به ایراد سخنرانی پرداخت و ضمن ابلاغ تشکر هیئت دولت از خیران مدرسه‌ساز گفت: ایرانیان مردمی نوعدوست، حساس و آگاه به مشکلات هستند و هر زمان که در عرصه‌های مختلف همچون پزشکی، سلامت و مدرسه سازی کشور با مشکل روبرو بوده است خیران به یاری مردم و دولت آمده اند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۳ خرداد ساعت 00:00 تعداد بازدید : ۲۷۰

 

وی با اشاره به اینکه ۲۰ درصد کلاس‌های درس کشور توسط خیران ساخته شده است، اظهار کرد: امروز دولت با محدودیت‌های خاصی روبه‌رو است و خیران توانستند گام‌های خوبی را در یاری رسانی به مردم بردارند.
وی سنت حسنه نیکوکاری و وقف را از سنت‌های ایرانی اسلامی برشمرد که امروز تبدیل به یک راهبرد مهم برای غلبه بر مشکلات و تنگناهای کشور شده است و گفت: زمانی می‌توان آینده روشن تری را برای کشور ترسیم کرد که دولت و ملت در کنار هم باشند.
جهانگیری اقدام خیران را یکی از نمونه های حضور و غلبه مردم در برابر مشکلات دانست و عنوان کرد: در صدر این سیاست خردمندانه موضوع آموزش و پرورش و مدرسه سازی است.
معاون رئیس جمهور با بیان اینکه خیران خود بر لزوم توجه به آموزش و پرورش واقف هستند، اظهار کرد: هیچ توسعه پایدار و همه جانبه ای شکل نمی‌گیرد مگر آنکه نقش درجه یک متوجه آموزش و پرورش باشد.
وی ادامه داد: در کشورهای پیشرفته ضریب ارتباط توسعه اقتصادی، فرهنگی و سیاسی با نظام آموزشی بین ۶۰ تا ۸۰ درصد بوده است. همچنین اگر مشکلی در آموزش و پرورش وجود داشته باشد سایر عرصه‌های کشور را نیز درگیر خود می‌کند.
جهانگیری با اشاره به اینکه خیران حلقه اتصال بین دولت و مردم هستند اظهار کرد: سرمایه‌های مادی و معنوی کشور در آموزش و پرورش نهادینه شده است و باید توجه ویژه تری به آن شود. شاخص اقتصادی تهران اگرچه با سایر استان ها قابل مقایسه نیست اما طبق گزارشات به لحاظ آموزش و پرورش و همچنین بهداشت از وضعیت خوبی برخوردار نیست.
 
معاون رئیس جمهور در پایان سخنان خود از آموزش و پرورش خواست تا رسالت خود را در اطلاع رسانی به موقع به خیران به خوبی انجام دهند.
 
برچسب ها برچسب ها برچسب هامعاون اول رئیس جمهور


اخبار مرتبط با این خبر

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه