۱۳۹۹ سه شنبه ۱۷ تير - 7/7/2020 6:16:27 AM / تهران - 5:16 صبح
آرشیو خبر کد خبر: 1647  
گفت و گو با فاطمه کرمانیان فرزند خیر مدرسه ساز

در تمامی مراحل ساخت مدرسه با پدرم همراه بودم

خودش فرهنگی است و از نزدیک با درد و مشکلات مدارس آشناست و شاید همین موضوع باعث شد تا پدرش را در این راه وارد کند. فاطمه کرمانیان مدت مدیدی است در آموزش و پرورش فعالیت می کند و چند سالی دیگر تا بازنشستگی راه ندارد اما وظیفه خودش می داند تا زمانیکه کار می کند، افراد را برای کمک به مدرسه سازی تشویق کند. او فرزند خیر مدرسه ساززنده یاد فریدون کرمانیان است که در تمامی مراحل ساخت مدرسه، پدرش را در این کار خیر همراهی و راهنمایی کرده است و این توفیق نصیب کمتر کسی می شود که باعث و بانی کار خیر شود، او در این باره گفت: در آموزش و پرورش، بازرس مدارس بودم و وقتی از نزدیک با مشکلات دانش آموزان و این مدرسه ها آشنا می شدم، وظیفه خودم می دیدم در این راه کمک کنم. به همین دلیل، همیشه به پدرم می گفتم در کنار تمام کارهای خیری که انجام داده ای، جای مدرسه سازی خالی است و باید کاری هم برای دانش آموزان انجام دهی؛ به همین دلیل در سال 93 با همراهی مسئولان خیرین مدرسه ساز از چند پروژه بازدید کردیم و در آخر یک پروژه نیمه تمام را در منطقه 14 تهران انتخاب کردیم و با لطف و نظر خداوند این مدرسه، سه ماه بعد همزمان با مهرماه افتتاح شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ دوشنبه ۱۷ مهر ساعت 00:00 تعداد بازدید : ۵۷۷

 
پدرم در کارهای خیری بسیاری فعالیت داشت
فاطمه کرمانیان در طول صحبتش  همیشه از کارهای خیر مرحوم پدرش صحبت می کرد که در بسیاری از زمینه فعالیت داشته است و همه نام او را به نیکی یاد می کنند. در این باره به ما گفت: پدرم متولد کرمانشاه بود  و از زمانیکه یک شاگرد مکانیک بود، صاحب کارش از تقوا و ایمان و اخلاق نیکش رضایت داشت.  همین اخلاق او باعث شد تا زمانیکه خودش هم کار و کاسبی برای خودش دست و پا کرد به همه زیردستانش کمک کند . زمانیکه من کوچک بودم، پدرم به طور پنهانی به خیلی از خانواده های فقیر و نیازمند کمک می کرد و حتی به ما هم نمی گفت و بعدها از زبان دیگران، کارهای خیر او رامی شنیدیم ، بسیار خوشحال می شدم. روزی که پدرم از دنیا رفت، خیلی از افراد در مراسم ختم پدرم حضور داشتند که می گفتند پدر شما به ما بسیار کمک می کرده است و خدا روحش را شاد کند و ما  از آنها بی خبر بودیم. در کنار همه این فعالیت های خیر پدرم بسیار به پدرم اصرار می کردم که در زمینه مدرسه سازی نیز فعالیت کند و البته خودش هم بسیار به این کار علاقه مند بود تا اینکه تا سال 93 مدرسه ایشان در منطقه 14 تهران افتتاح شد.
همیشه در خود احساس دین می کنم
فاطمه کرمانیان با بیان این جمله که همیشه  کمک به مدرسه سازی را وظیفه خودم می دانم گفت:  من خودم  در آموزش و پرورش  بازرس مدارس هستم و وقتی از نزدیک مشکلات مدارس را می بینم وظیفه خودم می دانم که افراد را برای کمک به مدرسه سازی تشویق کنم و به نظر من نه فقط در زمینه مدرسه سازی، بلکه تمام افرادی که از نزدیک با مشکلات کشور آشنا هستند باید زمینه کمک را فراهم کنند تا باری از دوش جامعه خود کم کنند.
حس پدرم در روز افتتاح مدرسه بی نظیر بود
فاطمه کرمانیان همیشه از اینکه زمان افتتاح مدرسه، پدرش در قید حیات بود بسیار احساس خوشحالی می کرد و گفت: پدرم با اینکه در زمان افتتاح مدرسه به دلیل بیماری نتوانستند در مراسم حضور پیدا کنند اما خوشحالی بی حد و حصر داشتند که قابل وصف نیست و همیشه خداراشاکر بودند که کار بدون هیچ مشکلی انجام شد و آرزوی همیشگی است براورده شد. خودم هم که همیشه در تمام مراحل ساخت در کنار پدرم حضور داشتم ، نمی توانستم خودم را کنترل کنم و اشکم سرازیر شد چون که با لطف امام زمان (عج) این مدرسه افتتاح شد و دانش آموزان به حمدالله در شرایط بسیار خوبی تحصیل می کنند.
همه را به مدرسه سازی تشویق می کنم
کرمانیان در پایان صحبت هایش گفت: همیشه در هر محفل دوستان، آشنایان و بستگان این کار را تبلیغ می کنم و اشاره ای به ساخت مدرسه دارم زیرا خیلی از بستگان ما در خارج از کشور از این فعالیت ها اطلاعی ندارند ولی زمانیکه با این موضوع آشنا می شوند بسیار به این کار علاقه نشان می دهند و کمک می کنند.
   

برچسب ها برچسب ها برچسب هاخیرین مدرسه ساز


اخبار مرتبط با این خبر
12345678910...>>
ردیفتیترتاریخ
1 همکاری شهردار منطقه 21 جهت واگذاری دو قطعه زمین برای احداث مدرسه در منطقه 9 آموزش و پرورش شهر تهران ۱۳۹۹ يکشنبه ۸ تير
2 پشتیبانی آستان حضرت امام خمینی (ره) از ساخت فضاهای آموزشی در منطقه 19 تهران ۱۳۹۹ شنبه ۷ تير
3 نشست مجمع خیرین مدرسه ساز با اداره آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران برگزار شد ۱۳۹۹ سه شنبه ۳ تير
4 دو نوبته بودن مدارس مشکل اصلی فضاهای آموزشی منطقه 9 پایتخت ۱۳۹۹ دوشنبه ۲۶ خرداد
5 توافق شهرداری تهران و مجمع خیرین مدرسه ساز برای توسعه فضاهای آموزشی پایتخت ۱۳۹۹ يکشنبه ۲۵ خرداد
6 کاظم قلم چی: دکتر حافظی ترکیبی از نیک اندیشی، دانایی، جدیت و صلابت در کار مدرسه سازی بود ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۱ خرداد
7 نعمت بنی آدم رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران: حافظی، چهره ماندگار ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۱ خرداد
8 شخصیت زنده یاد دکتر حافظی به روایت خبرنگاران و اهل قلم ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۱ خرداد
9 جعفر شریعتی: با خدا و صبور بود ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۱ خرداد
10 نجم آبادی: حافظی الگوی تمام خیرین مدرسه ساز است ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۱ خرداد
11 سید هادی موجانی: مهربان و متعهد بود ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۱ خرداد
12 حسین حیدری: «حافظی» یک اسطوره بود ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۱ خرداد
13 ماجدی رئیس آموزش و پرورش منطقه 3تهران:درک درستی از جایگاه جامعه خیرین مدرسه ساز داشت ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۱ خرداد
14 پیام هیأت مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران به مناسبت نخستین سالگرد درگذشت زنده یاد دکتر حافظی رئیس فقید جامعه خیرین مدرسه ساز کشور ۱۳۹۹ سه شنبه ۲۰ خرداد
15 جلسه نمایندگی خیرین در منطقه۱۰ تهران برگزار شد / ۲۷مدرسه فرسوده و قدیمی درمنطقه۱۰ / افتتاح۳ مدرسه خیرساز تامهرماه ۱۳۹۹ دوشنبه ۱۹ خرداد
16 آیین احداث مدرسه خیری اسماعیلی در منطقه 8 تهران برگزار شد ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۸ خرداد
17 هماهنگی ۲۰ خبرنگار برای پوشش فعالیت های خیرین مدرسه ساز در مناطق ۲۰گانه شهرتهران ۱۳۹۹ سه شنبه ۱۳ خرداد
18 دهمین جلسه هیات مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد ۱۳۹۹ دوشنبه ۱۲ خرداد
19 تراکم بالای جمعیت دانش آموزی مشکل اصلی منطقه 4 تهران/ 8 فضای فرسوده آماده ساخت مدارس جدید / اجرای جدی برنامه دو ساله خیرین در منطقه ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۱ خرداد
20 فعال کردن ظرفیت بازار تهران اولویت اصلی منطقه در جذب خیرین جدید ۱۳۹۹ سه شنبه ۶ خرداد
12345678910...>>

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه